100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Pasta na useň – čím sa vyznačuje a čo sa oplatí vedieť?

Topánky sú to prvé, na čo sa každý pozerá, preto je dôležité investovať do niekoľkých párov kvalitných topánok. Niektorí z nás sa však následne zabúdajú o svoje topánky starať, a tak ostávajú ošúchané, popraskané a otlčené. S trochou starostlivosti predĺžite životnosť vašich topánok a udržíte ich dobrý vzhľad i niekoľko rokov. Kvalitná pasta na useň okamžite pozdvihne vzhľad unavených kožených topánok. Pokiaľ vaše topánky nebudete pravidelne ošetrovať, koža môže stvrdnúť alebo prasknúť. Tuhá koža sa môže stať abrazívnou a trhliny majú tendenciu prepúšťať vlhkosť. Oboje vedie k vášmu nepohodliu. Práve preto je dôležité používať kvalitný krém na topánky. Postupom času (pri nanášaní krému na topánky raz za dva týždne), koža bude mäkká, pružná a poddajnejšia. Pasty sa tiež vyznačujú tým, že vašej obuvi dodajú príjemný lesk. Udržujú totiž úroveň vlhkosti kože v rovnováhe a vďaka nej bude koža vyzerať zdravo. Použitie pasty na topánky, ktorý obsahuje pigmenty a vosk, tiež omladí vyblednutú farbu. Nakoniec, pasta na topánky poskytne vašim koženým topánkam ochrannú vrstvu. Dobrý krém na topánky totiž obsahuje práve toľko vosku, ktorý pomáha chrániť kožu pred ľahkými nečistotami či škrabancami, a ak sa vyskytnú, možno ich ľahko odstrániť.

Vosk, krém na topánky alebo leštidlo na obuv – aký je medzi nimi rozdiel a ako sa o topánky starať?

Koža je rovnako ako ľudská koža, priedušná a pružná. V drsných podmienkach, ako je zima, dážď a sneh, koža vyschne a stvrdne. Kondicionér na topánky vám pomôže vyhnúť sa jej popraskaniu a udržuje topánky pružné. Aplikovať ho môžete často a vo veľkom množstve, najmä po čistení topánok mydlom, ktoré zbaví kožu vlhkosti. Dobrý kondicionér na topánky sa absorbuje a zvlhčuje, takže topánky sú mäkké. Krém na topánky, podobne ako kondicionér, dodáva topánkam vlhkosť. Na rozdiel od kondicionéru, krém pridáva na povrch topánok vrstvu, ktorá leští a dodáva farbu. Aj keď nie je taký dobrý na obnovenie farby alebo na zakrytie škrabancov ako vosk na topánky, svoju úlohu splní. Vosk na topánky prichádza ako tretí v poradí, a je najlepší na leštenie, zakrytie škrabancov, a utesnenie a ochranu kože. Mnohí majú na topánkach radi vynikajúci lesk, ale časom sa vosk na topánky na rozdiel od hydratačného krému nahromadí a vysuší. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak si vyberiete vosk, ktorý je farbou najbližšie k vašim topánkam.

Coccine, BAMA a ďalšie známe značky krémov a voskov na topánky v ponuke na Eobuv

Na našich webových stránkach eobuv.sk ponúkame široký sortiment voskov a krémov na topánky od renomovaných značiek ako Coccine, BAMA a mnohých ďalších. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých druhov rôznych krémov tak, aby ste pre každé vaše topánky našli dokonalý produkt.

Pasty a krémy na usne - Často kladené otázky

Aký druh krému zvoliť na topánky z usne?

Na topánky z usne zvoľte druh krému a vosku, ktoré sú určené na lícovú kožu. Ideálne voľte vosk alebo pastu vo farbe vašich topánok.

Krém na topánky z usne – čo to je?

Krém na topánky je vosková pasta, krém alebo tekutina, ktorá sa používa na leštenie, obnovu, a impregnáciu kožených topánok s cieľom predĺžiť ich životnosť a obnoviť ich vzhľad. Krémy a pasty na topánky sa vyznačujú rôznymi textúrami od tekutých až po tvrdé vosky. Väčšina z nich obsahuje prírodné vosky a farbivá.