30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vodeodolnosť
Produkty: 578
Zobraziť ID verzie

Pánske trekingové topánky – stabilizujú členky a chránia chodidlá pred vlhkom

Pokiaľ sa bavíme o výške vašich trekingových topánok, existuje niekoľko myšlienkových prúdov. Väčšinou však platí, že najbezpečnejšou možnosťou sú robustné, vysoké a zdanlivo odolné turistické topánky, ktoré udržia vašu nohu stabilizovanú, a podporia váš členok. Vysoké členkové topánky sú najpevnejšou možnosťou turistickej obuvi. Tieto topánky majú manžetu, ktorá sa dvíha niekoľko centimetrov nad členkovú kosť, so šnúrkami, vďaka ktorým bude golier pevne priliehať k nohe. Materiál sa môže líšiť, používajú sa rôzne druhy od kože až po zmes kože a gumy, v závislosti od štýlu, druhu použitia, a značky. Väčšinou sú nepremokavé a navrhnuté tak, aby udržali vaše nohy v suchu aj v blatistých podmienkach, v búrkach alebo na zasnežených cestách. Bez ohľadu na terén, ktorý sa chystáte zdolať, tieto topánky sa na pár hodín stanú vašim najlepším priateľom, ktorý sa postará o to, aby ste boli v bezpečí a v suchu. Podobne funguje aj stredne vysoká trekingová obuv, ktorá je hybridom medzi vysokou a nízkou topánkou. Zvyčajne siahajú tesne nad členok, poskytujú rovnakú ochranu pred živlami a udržia vaše členky v bezpečí pred porezaním alebo odreninami. Sú tiež zvyčajne vyrobené z hybridu kože a gumy, majú tendenciu byť pevnejšie ako klasické trekingové tenisky, no zase s väčšou flexibilitou ako topánky s vysokým strihom. Často poskytujú podobnú vodotesnosť ako topánky vyššieho strihu, no majú o niečo väčšiu voľnosť pohybu.

Pánska horská obuv – najdôležitejší prvok vašej turistickej výbavy

Pokiaľ ide o pešiu turistiku, pár dobrých topánok je to najlepšie, do čoho môžete investovať. Pánska trekingová obuv má rôzne tvary, veľkosti, vzory a značky, vďaka čomu si môžete vybrať topánky, ktoré vám skutočne sadnú. Výber správneho typu topánok je však komplikovanejší, než sa zdá. Vaše skúsenosti, preferencie a typ turistiky, na ktorú ich plánujete využiť, sú všetko dôležité faktory, ktoré je potrebné pri výbere vašich topánok zvážiť. Správne topánky sú jemne vykrojené, a siahajú vám nad členky. Pomáhajú podopierať vaše chodidlá a členky, keď musíte niesť ťažký batoh v nerovnom teréne. Sú najdôležitejším prvkom vašej turistickej výbavy, pretože majú za úlohu udržať vás v teple, v suchu, a ochrániť vás pred neželanými zraneniami. Nech už sa vám na horách alebo v prírode stane čokoľvek, jedno je jasné – ak si poraníte jednu z nôh, bude sa vám len veľmi ťažko pokračovať. Preto si dajte pozor, čo si v týchto momentoch obujete, môže to byť rozhodujúce v tom, či sa vrátite domov bez neželaného zrazenia.

Pánska vysoká trekingová obuv – stabilná obuv aj na tie najnáročnejšie trasy

Vysoká pánska trekingová obuv je vhodná i na tie najnáročnejšie viacdenné výlety s batohom. Tieto topánky zdvíhajú vaše ťažisko a poskytujú tak vášmu telu väčšiu stabilitu, čo je veľmi žiadané najmä pri nosení ťažších nákladov. Sú tiež ideálne na turistiku v drsných terénoch, akými sú horské hrebene, nerovné skalnaté cesty alebo zľadovatené chodníky. Topánky poskytujú väčšiu podporu vašim členkom, chodidlám a driekom, no zároveň ich medzipodošvy (vrstva absorbujúca nárazy) bývajú širšie, hrubšie a tvrdšie.

Pánske trekingové topánky nad členok – Často kladené otázky

Ako si vybrať trekingové topánky?

Vaše trekingové topánky si vyberte podľa toho, na aký druh turistiky sa chystáte. Je dôležité zvoliť topánky, ktoré vám perfektne sadnú a bude sa vám v nich pohodlne chodiť. Vyskúšajte napríklad overenú kvalitu od značky Scarpa alebo Hi-Tech.

Ako si zaviazať trekingové topánky?

Turistické topánky môžete viazať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Pre ten najpoužívanejší, ktorý zabezpečí podporu vášmu členku omotajte konce šnúrok okolo seba, ako by ste ich chceli zaviazať, ale šnúrky zatiaľ neuťahujte. Potom omotajte šnúrky okolo seba druhýkrát a následne konce šnúrok pevne utiahnite. Konce šnúrok buď zaistite okolo ďalších šnúrkových háčikov, aby ste mohli pokračovať v šnurovaní, alebo zaviažte bežnou mašľou. A ak ste vyskúšali viacero štýlov šnurovania a stále sa vám zdá, že turistické topánky sú nepohodlné, možno budete musieť zvoliť inú turistickú obuv.