30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Produkty: 312
Zobraziť ID verzie

Pánske kopačky - bezpečný tréning

Pánske kopačky sú základnou výbavou každého futbalistu. Aby bol každý tréning bezpečný a hra vždy maximálne komfortná, je nutné výberu pánskych kopačiek venovať zvýšenú pozornosť. Pánske kopačky by v prvom rade mali zodpovedať povrchu, na ktorom budete futbal hrať. Rovnako je dôležité siahnuť po správnom materiálovom prevedení, medzi ktorými vynikajú ľahké syntetické materiály, ktoré sú jednoduché na údržbu. Umelá nepremokavá koža, kožené kopačky, ktoré sa prispôsobia vašim chodidlám, pletené a zároveň mäkké kopačky či kopačky z gumotextilu, ktoré sú cenovo prijateľnejšie, a preto bývajú vhodnou voľbou pre rekreačných hráčov. Pánska obuv na futbal sa líši aj podľa typu podrážky.

Pánska obuv na futbal - sálovky, lisovky, turfy a kolíky

Ihrísk je hneď celá rada. Aby ste pri hre podali maximálny výkon a zároveň sa cítila pohodlne, je nutné zvoliť také kopačky, ktoré svojou konštrukciou zodpovedajú danému povrchu. Siahnite po futbalových kopačkách, ktoré svojou podrážkou splnia vaše požiadavky. Sálovky sú vhodnou voľbou na sálové športy, medzi ktoré patrí sálový futbal či futsal. Sálovky sa vyznačujú rovnou podrážkou, ktorá umožňuje kontakt chodidla s loptou. Pokiaľ hrávate na suchých a tvrdých povrchoch, medzi ktoré sa radí napríklad umelá tráva, dajte prednosť turfom s podrážkou s malými členitými špuntami. Pánske kopačky lisovky sú vhodnou voľbou na pevný, tvrdý aj umelý trávnik. Môžete si s nimi zahrať aj na mäkšom ihrisku. Štuple na tomto druhu topánok sú vlisované. Alternatívu k pánskej futbalovej obuvi predstavujú kolíky, ktoré sú prijateľné do každého počasia. Kovové alebo plastové kolíky, ktorými disponujú podrážky týchto topánok, môžete podľa potreby vymeniť alebo odskrutkovať. Tento typ pánskej obuvi na futbal je menej stabilný aj pohodlný ako vyššie zmienené varianty.

Kopačky – jednoduchosť a pohodlie na ihrisku

Všeobecne platí, že na tvrdšom povrchu sú podrážky kopačiek vybavené väčším množstvo menších štupľov, ktoré vám pri hre pomôžu zachovať rovnováhu za každých okolností. Pokiaľ hrávate na mäkkom prírodnom povrchu, podrážky by mali doplnené o kolíky, ktoré preniknú do zeme a vy sa tak nebudete kĺzať po ihrisku. Na umelom trávniku je zas dôležitá priľnavosť, ktorú dosiahnete práve nosením topánok s podrážkou so štupľami viacerých veľkostí. Vždy pri výbere zvážte daný povrch a až potom siahnite po vhodných kopačkách pre mužov. Iba s kopačkami, ktoré sú vhodné na vybraný povrch, budete mať pri hre potrebnú stabilitu.

Pánske kopačky – často kladené otázky

Ako zladiť moje kopačky k outfitu?

Pánske kopačky sú dostupné v rôznych štýlových farebných prevedeniach. Sú pre ne typické odvážne odtiene, ako napríklad žltá, svetlomodrá, ružová či zelená a rovnako tak striedme farby, ako je napríklad čierna. Extravagantné farby môžu ladiť s dresom, alebo outfit ozvláštniť o zaujímavý kontrast. Čierne kopačky pre mužov sú zas univerzálnym typom futbalovej obuvi, s ktorou zaručene vedľa nešliapnete.

Pánske kopačky – aké si vybrať?

Okrem správneho typu pánskych kopačiek zvoľte tiež vhodnú veľkosť. Kopačky by vám nemali byť malé ani veľké. Vaše chodidlo v nich nesmie plávať, mali by ho čo najtesnejšie obomkýnať, ale v žiadnom prípade netlačiť.