30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie
Štýl
Produkty: 1 276
Zobraziť ID verzie

Nadčasová elegancia v malom – kožené peňaženky

Peňaženky sa v minulosti považovali za ochranné puzdro na peniaze, ktoré neplnilo žiadnu estetickú funkciu. Dnes sú peňaženky nielen praktickým, ale aj estetickým doplnkom. Prvé peňaženky sa začali používať s rozvojom papierových peňazí, dovtedy sa najčastejšie používal mešec na mince. Dnes máme na trhu množstvo druhov peňaženiek – od tých výlučne na mince, po tie výlučne na karty alebo (najčastejšie používané) klasické peňaženky, kde uskladníte všetko.

Kožené peňaženky – trvanlivosť a elegancia

Peňaženky je možné nakupovať v mnohých variantách – najčastejšie ide o rôzne druhy textilu, prípadne sú populárne kožené alternatívy. Kožené peňaženky patria medzi jedny z najčastejších volieb, pričom si však vyžadujú vyššiu počiatočnú investíciu. Kúpiť kvalitnú koženú peňaženku pritom dnes nie je náročné, pretože ich nájdete na širokom spektre internetových obchodov, či v kamenných predajniach.

Pánske kožené peňaženky – nevyhnutný doplnok pre každého muža

Pánske kožené peňaženky patria medzi univerzálnu voľbu a skvelý tip na darček. Okrem kožených, niektorí páni siahajú aj po rôznych športových kúskoch, ktoré sú prevažne z textilu. Práve kvôli tomu majú nižšiu trvácnosť, no aj nižšie vstupné náklady. Malé pánske kožené peňaženky sú najčastejšou voľbou, pretože páni často nosia peňaženku v zadnom vrecku alebo v malej taške na pleci. Kožené peňaženky je možné nakupovať v rôznych formách, no ideálne je siahnuť po nadčasovej klasike. Obľúbená je čierna, či hnedá kožená peňaženka, ktorá môže disponovať zaujímavými kovovými doplnkami. Vo všeobecnosti je však lepšie siahať po neutrálnych kúskoch, ktoré majú kvalitné šitie a dobrý spôsob zapínania, ktorý sa skoro neopotrebuje.

Dámske kožené peňaženky – módny must-have pre každú dámu

Dámske must-have kúsky sú také, ktoré by nemali chýbať žiadnej dáme. Väčšinou ide o kúsky, ktorých praktické a estetické vlastnosti sa zlučujú do úžasného celku – presne tak ako je to v prípade kožených peňaženiek. Dámske kožené peňaženky sú nesmierne obľúbené pre ich jednoduchý, nadčasový vzhľad. Ideálna pre dámy je veľká kožená peňaženka s prehľadným vnútorným rozložením. Zároveň však nemusíte siahať len po nudných nadčasových kúskoch, ale môžete sa pohrať aj so súčasnými trendmi. V roku 2021 je veľmi trendy siahať po výrazných farbách. Odhalí to vašu kreativitu a odvahu vyčnievať z davu. Navyše sa pri pohľade na vašu farebnú peňaženku vždy pousmejete a zlepší vám náladu. Ak chcete byť trendy môžete zvoliť kožené varianty v oranžových, žltých, či výrazných fialových odtieňoch. Týmto sviežim kúskom môžete ľuďom okolo seba povedať, že máte vkus a odvahu.

Kožené peňaženky – často kladené otázky

Ako čistiť kožené peňaženky?

Koža ako prírodný materiál je veľmi citlivá na chemikálie. Ak chcete vyčistiť koženú peňaženku, najlepšie urobíte ak použijete vodu. Vhodné môže byť použitie mydla alebo saponátu (v malom množstve). Ak máte väčšiu škvrnu, ideálne je kúpiť prípravok určený na čistenie kože. Nezabudnite, že pravidelná starostlivosť môže predĺžiť životnosť vašej peňaženky – aj keď si koža vyžaduje minimálnu údržbu.

Ktorú značku kožených peňaženiek si vybrať?

Vyberať si medzi značkami kožených peňaženiek je nesmierne ťažké. Medzi obľúbené značky patrí napríklad Eva Minge, Gino Rossi, Giovani, Kate Spade, Laura Messi a podobne. Rovnako sa však výrobou kožených peňaženiek zaoberajú aj komerčnejšie značky ako napríklad Calvin Klein, Karl Lagerfeld, Michael Kors, Ugg, či Diesel. Dajú sa kúpiť v rôznych cenových kategóriách aj v rôznej kvalite prevedenia.

Ktorý štýl pánskych peňaženiek darovať ako darček?

Veľká kožená peňaženka väčšinou nie je vhodnou voľbou pre pánsku peňaženku. Páni radšej preferujú kúsky strednej až menšej veľkosti, ktoré sú omnoho praktickejšie a postačujúce pre bežné potreby. Siahnite po klasike v správnej veľkosti a kvalitnom prevedení.

Prečo si vybrať pánske kožené peňaženky?

Koža je jeden z obľúbených pánskych materiálov. Rovnako ako opasky, či kožené topánky, aj kožené peňaženky páni považujú za symbol kvality a nadčasovosti. Navyše si koža nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť a dlho vydrží v pôvodnom stave – pre pánov ideál.