Produkty: 1 324
Zobraziť ID verzie

Nohavicové opasky - perfektná voľba na každý deň aj na špeciálne príležitosti

Opasok by ste v rámci žiadneho outfitu nemali vynechať. Okrem toho, že je praktický, ľahko sa môže stať vaším módnym doplnkom. Záleží na výbere farby, materiálu a spony, no rovnako tak je veľmi dôležité zvoliť správnu dĺžku a šírku. My vám s výberom poradíme. Ako môžete čo najjednoduchšie zmerať opasok?

  1. krajčírskym metrom
  2. aktuálnym opaskom
Ak doma máte krajčírsky meter, neváhajte ho použiť. Oblečte si nohavice, ktoré nosíte najradšej, a do ktorých opasok pravdepodobne potrebujete. Meter prevlečte putkami rovnako ako by ste to urobili aj s opaskom. Zmerajte obvod v páse, prípadne na bedrách, jednoducho na mieste, kde nohavice bežne nosíte. Veľkosť by mala zodpovedať obvodu vášho pásu. Meter doma nemá každý. V tomto prípade vás zachráni starý opasok, ktorý síce máte radi, ale už sa nedá nosiť. Preto vám postačí akýkoľvek meter alebo pravítko a rovná plocha, na ktorú opasok umiestnite a dôkladne ho zmeriate. Správna veľkosť, teda obvod vášho pásu, by mala zodpovedať rozmeru od najpoužívanejšej dierky až po začiatok spony. Pokiaľ nemáte žiadnu pomôcku na odmeranie, obvod pásu môžete zistiť pomocou veľkosti vašich nohavíc. Pozrite sa na štítok vašich nohavíc a zistite veľkosť pásu. Každej veľkosti totiž zodpovedá konkrétny rozmer pásu. K tomuto číslu pripočítajte 2 a ásledne vynásobte číslom 2,54. Dostanete približný, určite nie presný, výsledok veľkosti pre váš opasok. Nezabudnite klásť dôraz aj na šírku opasku. Tá by mala zodpovedať veľkosti putku na vašich nohaviciach.

Značkové opasky dostupné online na eobuv.sk

Ako vybrať ten správny opasok? Určite by vo vašom šatníku nemala chýbať klasika - čierny kožený opasok so striebornou, prípadne zlatou prackou v čo najjednoduchšom prevedení. Opasok sa tak bude hodiť ako ku elegantnému, tak aj ku casual štýlu. Džínsy v akomkoľvek prevedení zasa môžete doplniť opaskom s výraznou ozdobnou sponou alebo kúskom z kože so zaujímavou potlačou, napr.: hadí či iný zvierací vzor. Mnohým možno bude vyhovovať textilný variant v rôznych farbách.

Opasky pre mužov i ženy - najčastejšie otázky

Aký opasok do nohavíc si vybrať?

Pri výbere opasku začnite jeho veľkosťou - teda dĺžkou a šírkou. Následne zvoľte farbu a materiál, podľa typu nohavíc, do ktorých opasok hľadáte. U nás na eshope si môžete nastaviť aj cenový strop, vďaka čomu svoju ponuku na mieru ešte viac zúžite.

Ako zmerať opasok na nohaviciach?

Vždy sa zamerajte na správnu dĺžku, ale aj šírku podľa typu nohavíc, sukne alebo šiat, do ktorých opasok potrebujete.

Ako môžete čo najjednoduchšie zmerať opasok?

  1. krajčírskym metrom
  2. aktuálny opasok