100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie
Produkty: 23

Gélové vložky do topánok – prečo sú také pohodlné?

Gélové vložky do topánok majú široké spektrum využitia, pretože sú vhodné do rôznych druhov topánok – od športových, cez vychádzkovú, či obuv na každodenné nosenie. Medzi základné výhody patrí ich odolnosť voči otrasom a tlaku. To je vhodné napríklad pri pohybe po tvrdých povrchoch. Vďaka svojim vlastnostiam tiež poskytujú podporu klenbe nohy, vďaka čomu zabezpečujú pohodlie a rovnako aj vysokú úroveň odpruženia. Gélové vložky do topánok vďaka ich vlastnostiam sú vhodné aj do topánok počas všetkých ročných období. Sú vhodné rovnako na leto, pretože sa kvôli nim noha nepotí a rovnako aj na zimu, pretože upevňujú tepelný komfort nôh počas nízkych teplôt. Ich široká variabilnosť môže nosenie akýchkoľvek topánok posunúť na nový level. Nosenie je pritom omnoho príjemnejšie, pohodlnejšie a zdravotne nezávadnejšie.

Kožené vložky do topánok – pre elegantné a módne štylizácie

Kožené vložky do topánok sú veľmi vhodné na bežné použitie, keďže ide o prírodný materiál. Prírodný materiál zabezpečuje, že sa noha nebude nadmerne potiť a preto sú takéto vložky vhodné aj pre ľudí, ktorí majú problém s nadbytočným potením nôh. Rovnako takéto vložky do topánok nedráždia ľudskú pokožku a vhodne regulujú teplotu. Tiež odstraňujú nadmernú vlhkosť a podporujú prirodzenú cirkuláciu vzduchu. V topánkach tak máte vytvorené ideálne prostredie pre bezpečné a pohodlné každodenné nosenie. Kožené vložky do topánok sa často vyskytujú priamo v kožených topánkach, ale dajú sa nosiť aj v inej obuvi. Zároveň má koža dlhú životnosť a tak sa dajú bez problémov nosiť aj niekoľko rokov. Stačí im minimálna starostlivosť. Takéto kvalitné vložky do topánok dokážu absolútne zmeniť aj nekvalitné topánky na nesmierne pohodlný a účelný pár na každodenné nosenie. Nie sú však napríklad vhodné ako vložky do športových topánok.

Vložky na zahriatie topánok – tepelný komfort pri nízkych teplotách

V súčasnosti sa často využívajú aj vyhrievané vložky do topánok, ktoré priamo vyhrievajú vnútro vašej topánky. V tomto prípade ide o vložky do topánok, ktoré si vyžadujú vyššiu vstupnú investíciu. Na udržiavanie tepelného komfortu počas chladných dní sú však ideálne aj rôzne zateplené verzie vložiek do topánok z príjemných materiálov (plstené alebo vlnené), ktoré zabezpečia tepelný komfort a aj nadmerné pohodlie počas bežných dní. Nech už si teda vyberiete akýkoľvek druh vložiek, je vždy potrebné predovšetkým vyberať na základe vašich preferencií a toho, čo od nich očakávate. Okrem gélových, kožených a vyhrievaných vložiek sa dajú zakúpiť aj silikónové alebo textilné vložky do topánok. Všetky tieto druhy majú vysokú účelnosť a slúžia väčšinou pre rôzne druhy topánok a rôzne druhy výsledného efektu. To všetko je potrebné priamo pri výbere zohľadniť.

Vložky do topánok – často kladené otázky

Ako odmerať dĺžku vložky do topánok?

Vložky do topánok majú zväčša priamo pri kúpe napísanú dĺžku v centimetroch, prípadne veľkosť. Ak takouto informáciu nedisponujete, môžete ich veľmi jednoducho zmerať metrom. Ak vyberáte vložky do konkrétnej topánky cez internet, treba prihliadať na vnútornú dĺžku obuvi, do ktorej vložku kupujete.

Aké vložky vybrať pre trekingovú obuv?

Pre trekingovú obuv je ideálne vyberať vložky napríklad kožené, ale rovnako sú vhodné napríklad aj gélové, či silikónové vložky. Podstatné je aj tvarovanie vložky a priľnavosť na dosiahnutie čo najlepšieho odpruženia a taktiež skvelej stability.