Produkty: 580
Zobraziť ID verzie

Pánske trekingové topánky – nevyhnutné pri zdolávaní horských štítov

Je bežnou mylnou predstavou, že jediný rozdiel, medzi vysokou a nízkou turistickou obuvou je lepšia podpora členku. Rozdiely medzi týmito druhmi topánok sú v skutočnosti mnohé a rôzne. Vysoké a stredne vysoké trekingové topánky vám zabezpečia dostatočnú podporu, ak na chrbte nosíte ťažký batoh, ktorý zvyšuje vaše ťažisko a zlepšuje vašu rovnováhu. Vaše členky sú tiež chránené pred reznými ranami, odreninami a otlakmi, ktoré sú bežné najmä ak sa vydáte mimo dobre udržiavaný chodník. Sú tiež efektívnejšie pri udržiavaní vašich chodidiel v suchu, ak je chodník ponorený v blate alebo v snehovej kaši. Vysoké topánky tiež zvyčajne disponujú jedným alebo dvoma kovovými háčikmi na šnurovanie na členku, čo vám umožní utiahnuť šnúrky efektívnejšie a udržať ich bezpečne na mieste počas celej túry. Na druhej strane, flexibilita členkov, ktorú ponúkajú nízke turistické topánky, vám príde vhod napríklad pri stúpaní a klesaní strmých svahov, skákaní po skalách, alebo pri preskakovaní potokov. To môže byť vo vysokých topánkach, ktoré poskytujú obmedzenú flexibilitu v členku zložitejšie. Skúsení turisti, ktorí majú viac skúseností so správnym umiestnením chodidiel na nerovnom teréne, majú menšiu pravdepodobnosť zrazení, takže si vystačia aj s nízkymi trekingovými topánkami. Pánske nízke horské topánky majú tendenciu byť ľahšie a minimalistickejšie, vďaka čomu sú obľúbenejšie na kratšie túry po dobre udržiavaných chodníkoch. Dajú sa tiež nosiť aj v neformálnejšom prostredí, ako sú grilovačky alebo miestne športové podujatia.

Pánske horské topánky – pre mužov, ktorí milujú hory

Chodíte na turistiku už niekoľko mesiacov a ešte nemáte toľko skúseností, no vďaka pravidelnej turistike rýchlo napredujete; túry, ktoré robíte, sú čoraz ambicióznejšie a technickejšie; pri turistike ste si nikdy nezranili členok; a ste v dobrej fyzickej kondícii, pretože milujete aj iné vytrvalostné športy? Ak je to tak, mali by ste zvoliť ľahkú topánku s nízkym strihom, ktorá vám umožní voľnejší pohyb chodidiel. Siahnite po nízkych pánskych outdoorových topánkach, v ktorých si vaše milované hory budete môcť užiť o niečo intenzívnejšie.

Nízka pánska trekingová obuv – ľahká obuv na menej náročné trasy

Topánky s nízkym strihom sú najlepšou voľbou na vašu priemernú dennú túru. Sú skvelé, ak kráčate po dobre udržiavaných chodníkoch, a naopak, nie sú veľmi vhodné na skalnatejších cestách, pretože neposkytujú vášmu členku dostatočnú oporu. Je tak oveľa pravdepodobnejšie, že si ublížite, aj keď ste skúsený horský turista. Nízke pánske turistické topánky sú ľahké a dajú sa použiť aj na jednoduché ľahké výlety s batohom. Niektorí ľudia stále uprednostňujú tieto typy topánok aj v nestabilnom teréne, pretože sa v nich ľahko skáče a pohybuje, no rozhodne to nie je niečo, čo by sme komukoľvek odporúčali. Nízke topánky si nechajte radšej na túry, kde plánujete počítať nachodené kilometre, nie zdolané výškové metre. Môžete sa v nich pohybovať pomerne rýchlo, ľahko sa vyzúvajú i obúvajú, a poskytnú vám dostatočné pohodlie pri dlhom kráčaní.

Nízka pánska horská obuv – Často kladené otázky

Čo sú to trekingové topánky?

Turistická (vychádzková) obuv je obuv špeciálne navrhnutá na ochranu chodidiel a členkov pri outdoorových aktivitách, ako je turistika. Sú jedným z najdôležitejších prvkov turistického vybavenia, pretože ich kvalita a odolnosť môžu určiť schopnosť turistu prejsť dlhé vzdialenosti bez zranenia. Turistické topánky sú konštruované tak, aby poskytovali pohodlie pri chôdzi na veľké vzdialenosti po nerovnom teréne.

Aké pánske trekingové topánky zvoliť?

Typ turistickej obuvi, ktorý si vyberiete, závisí od vašich skúseností, ako aj od vašich osobných preferencií. Ak ste na turistickej scéne nováčikom, možno budete chcieť začať s jednoduchšími túrami a nízkymi ľahkými topánkami. Ale ak plánujete dlhú túru s ťažkým batohom, pravdepodobne uprednostníte strednú alebo vysokú obuv, ktorá vám zabezpečí väčšiu ochranu a stabilitu.