Produkty: 1 216
Zobraziť ID verzie

Dámske ponožky - Pohodlné riešenie na každý deň

Ponožky boli donedávna značne prehliadanou súčasťou outfitu, dnes je však každému jasné, že práve detaily rozhodujú o tom, či do ulíc vykročíte dokonale zladení. Základné jednofarebné ponožky prešli evolúciou a vo výkladoch obchodov nájdeme množstvo vzorov, farebných kombinácií i veľkostí. K teniskám a plátenkám zvoľte krátke ponožky po členky. Sú nenápadné a vaše chodidlo sa vám odvďačí tým, že nebudete mať žiadne otlaky ani mozole. Nájdete ich aj pod názvami členkové alebo kotníkové. Do balerínok si zvoľte neviditeľné ponožky. Sú tenšie a ak si vyberiete vhodnú veľkosť, dokonale vám zahalia iba tú časť nohy, ktorá je obutá. V prípade, že si nie ste istí veľkosťou alebo máte širšie chodidlá, vyberte si väčšie číslo, aby sa vám nezošmykli z päty.

Dámske doplnky - Čo nesmie chýbať v žiadnom dámskom šatníku

Módne doplnky dodajú nový nádych každému outfitu a zafixujú finálny look každej ženy. Vďaka nim dokážete očariť na milión spôsobov, stačí doplniť malý detail a svoj obľúbený kúsok oblečenia spoznáte v úplne inom svetle. Kabelku su vyberajte podľa svojho životného štýlu. Minikabelky s retiazkou vytvoria ten správny “chic” efekt, priestranné shopperky ocenia mamičky, ale aj ženy, ktoré po práci skočia do posilňovne či do obchodu. Milovníčky extravagancie by mali spozornieť pri ľadvinkách. V každom šatníku by nemala chýbať ani šatka. Môžete ju nosiť na mnoho spôsobov - okolo krku, namiesto čelenky alebo ako trendový turban. Vybrať si môžete z neutrálnych odtieňov, ale aj z divokých farebných kombinácií či zvieracích vzorov. Klasikou medzi módnymi doplnkami sú hodinky. Podčiarknite svoju eleganciou žiarivým náramkom, upútajte veľkým ciferníkom alebo naplno podľahnite veselým farebným remienkom.

Pánske ponožky - Na prvom mieste je pohodlie

Pri výbere vhodných ponožiek sa riaďte svojím vkusom, ale okrem dizajnu si nezabudnite posvietiť aj na kvalitu použitých materiálov. Istotou sú bavlnené ponožky alebo ponožky z bambusového vlákna v prípade väčšej záťaže. Športovci by mali siahnuť po vyšších lýtkových ponožkách, ktoré podporujú lepšiu cirkuláciu krvi. Pri turistických topánkach sa vyhnite 100%-nej bavlne, lebo po pár vyšlapaných kilometroch budete mať v topánkach vlhko. Vhodnou alternatívou je bambus.

Časté otázky o ponožkách

Ako skladať ponožky?

  1. Ponožky na seba uložte do kríža.
  2. Preložte uzavretú časť spodnej ponožky na stred a jej konček zalomte smerom nadol tak, aby nevyčnieval.
  3. Teraz urobte to isté s protiľahlou časťou ponožky, ale jej otvorený koniec nechajte trčať do priestoru.
  4. Preložte aj zvyšné dve časti tak, aby uzavretý konček ostal zložený v strede a otvorený koniec vytŕčal.
  5. Otočte ponožky na druhú stranu a otvorený koniec zasuňte do jednej zo zložených vrstiev.
  6. To isté urobte s druhým koncom.
  7. Hotovo! S týmto návodom budete mať svoje ponožky vždy úhľadne uložené a ušetríte množstvo miesta:

Aké ponožky sa hodia k obleku?

Farbu ponožky sa snažíme zladiť s nohavicami alebo s topánkami. Zaužívanejšia je prvá možnosť, takže napríklad k modrým nohaviciam doplníme modré pánske ponožky. Ponožky môžeme ladiť aj s topánkami, ale nemali by pritom výrazne kontrastovať s farbou nohavíc. Ponožky by mali byť vysoké, aby ste pri sedení neodhalili lýtka. Pri neformálnych príležitostiach môžete upútať aj veselými pestrofarebnými ponožkami, vždy ich však vhodne skombinujte s motýlikom alebo kravatou. A nezabudnite na zlaté pravidlo: K obleku sa vôbec nehodia biele ponožky.

Aké ponožky sú vhodné na behanie?

Bežecké ponožky by mali byť silnejšie zošité v časti, kde je päta a špička. Mali by mať tvar chodidla, a sťahovať váš priehlavok, tak, aby sa z nohy pri pohybe nezošmykovali. Ak sa chcete vyhnúť zápachu, namiesto klasických bavlnených ponožiek, ktoré zadržiavajú pot, siahnite po bambusových ponožkách, merino ponožkách alebo ponožkách s prímesou striebra. Odvádzajú pot a pôsobia antibakteriálne.