30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Produkty: 63
Zobraziť ID verzie

Detské tenisové topánky – cieľ: obratnosť, ovládateľnosť a dynamika

Tenisové topánky patria medzi športovú obuv, ktorá môže priamo ovplyvňovať kvalitu výkonu, či bezpečnosť. Ak máte doma malého športovca a chcete ho podporiť pri jeho športe, výberom kvalitnej športovej obuvi trafíte do čierneho. Na jednej strane budete omnoho uvoľnenejší, pretože budete vedieť, že jeho nohy sú pri hre v bezpečí a rovnako aj dieťa ocení, že investujete do jeho záľuby. Platí to rovnako pri všetkých športoch, pretože všetky majú športovú obuv prispôsobenú konkrétnemu účelu. Detské tenisové topánky môže byť ťažké vybrať, pokiaľ nemáte žiadne skúsenosti, ani znalosti. Práve preto prinášame jednoduchý návod ako na to. Pri výbere detských topánok na tenis medzi najdôležitejšie veci, ktoré treba zohľadniť patrí povrch, na ktorom dieťa hrá, či už ide o antuku, trávu alebo tvrdý povrch. Za najuniverzálnejšie sa považujú detské tenisové topánky na tvrdý povrch. Rovnako je podstatné prihliadať aj na ostatné faktory a to je predovšetkým voľba správnej veľkosti. Pre deti je nesmierne dôležité, aby mali voľnosť v oblasti prstov, pretože sa neustále vyvíjajú. S tým priamo súvisí napríklad aj materiálové zloženie, konkrétneho materiálu. No a od materiálu sa potom odvíja napríklad aj úroveň potenia nohy. Detské nohy sa potia omnoho viac a preto je neuveriteľne podstatné, aby ste vyberali kvalitné tenisky, či už ide o detské topánky na tenis, či na iný šport.

Detské topánky na hranie tenisu – bezpečnosť pre malé nohy

Okrem klasického tenisu je pre deti omnoho vhodnejší stolný tenis. Vyžaduje si menej fyzickej kondície a taktiež disponuje menšou raketou, vďaka čomu môže pre dieťa predstavovať skvelý šport. Aj pri tomto športe je dôležité vyberať kvalitné detské topánky na stolný tenis. V tomto prípade ide zväčša o halové topánky na stolný tenis. Pri výbere takéhoto modelu je napríklad podstatné, aby mali vhodnú podrážku, čím zabezpečujú bezpečnosť. Pri hre je totiž dieťa naplno koncentrované a preto sa môže veľmi rýchlo stať nepríjemný úraz. Stolný tenis umožňuje rozvíjať koncentráciu vášho dieťaťa a rovnako posilňuje aj jeho reflexy. Je preto nesmierne príjemným športom na odreagovanie po dlhom školskom dni. Šport navyše rozvíja aj niektoré mentálne procesy a napríklad umožňuje lepšie vnímať potrebu prekonávania prekážok.

Detské topánky na tenis – perfektná priľnavosť na povrchu

Ktoré tenisové topánky na tenis sú najvhodnejšie? No predsa tie, ktoré sú určené priamo na zvolený povrch. Vďaka tomu, že sú podrážkou uspôsobené na konkrétne prostredie zabezpečujú väčšiu priľnavosť. Tenisové topánky pre deti sa predávajú aj v mnohých zaujímavých dizajnových prevedeniach. Ak teda chcete vybrať naozaj skvelý kúsok, zamerajte sa najskôr na účelnosť a neskôr zohľadnite aj estetickú stránku. Tak nájdete ideálny model tenisových topánok pre deti.

Detské tenisové topánky – často kladené otázky

Ktoré tenisové topánky si vybrať?

Pri výbere je podstatné prihliadať na povrch terénu. Vyberajte si vždy topánky v správnej veľkosti, ktoré vašu nohu stabilizujú. Zamerajte sa na priľnavosť na povrchu, aby ste pri pohybe mali bezpečnú chôdzu a mohli tak dosahovať nevídané výsledky.

Tenisové topánky – aká podrážka?

Pri voľbe podrážky je potrebné prihliadať na povrch. Antuková obuv je typická stromčekovým profilom, na trávnaté plochy sa osvedčuje plochá podrážka. Obuv na všetky povrchy je s univerzálnym využitím a väčšinou sa jedná o tenisové topánky s tvrdou podrážkou.