30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Neboli nájdené žiadne produkty zodpovedajúce vybraným kritériám. Odstráňte niektoré filtre

Dámska športová obuv - aké tenisky zvoliť do fitness centra?

Rovnako ako žiadne nohy nie sú rovnaké, ani dvoje tenisky nebudú mať rovnaké vlastnosti a poskytovať rovnakú oporu. Tá najlepšia obuv pre ženy do fitness centra musí spĺňať hneď niekoľko vlastností. Okrem estetiky. Na rôzne typy tréningov je potrebné mať aj rozličné botasky. Bežecká obuv sa na silový alebo vzpierací tréning nehodí, pretože v nej budete namáhať iné svaly a šľachy, ako pri topánkach určených na silové tréningy. Či už hľadáte športové topánky do fitka, alebo napríklad na CrossFit tréning, vhodné sú najmä tenisky s plochou podrážkou, ktoré vám poskytnú dostatok flexibility pri pohybe. Nesprávne zvolená obuv vám môže spôsobiť viaceré zranenia. Od poranenia členkov a chodidiel až po problémy s kĺbmi a chrbticou. Ak sa na chvíľu postavíte pred zrkadlo a budete vedome myslieť na to, ako stojíte a chodidlá uvediete do správnej polohy, hneď sa vám zmení aj pozícia členkov, kolien, panvy a teda aj chrbtice.

Dámska obuv - ktorý model bude vhodný na tréning?

Obuv do posilňovne by mala byť vyrobená z priedušných materiálov, ktoré umožnia vašej nohe dýchať. Botasky musia chodidlám poskytnúť dostatočnú stabilitu a pevnosť. Podrážka by mala zabezpečiť aj priľnavosť k povrchu, na ktorom sa budete pohybovať a cvičiť. Topánky do fitka sú väčšinou ľahké, odpružené, pohodlné a spĺňajú kritéria, vďaka ktorým bude váš tréning bezpečný. Pri cvičení potrebujete stabilný kontakt s podlahou a presne toto musí správna obuv spĺňať. Stabilita je pri dvíhaní činiek a závaží najdôležitejšia. A začína pri členkoch. Ak chcete zabezpečiť kotníku pevnosť a stabilitu, musíte dodať dostatok opory pätám.

Dámska športová obuv - vyberte si funkčný a pohodlný model pre outdoorové aktivity

Pre outdoorové aktivity, príjemné letné prechádzky a ľahkú turistiku môžete voliť podobné tenisky, ako si vyberiete aj na beh. Keď sa však chcete pustiť do náročnejších terénov, dlhých túr alebo vysokohorských trekov, odporúčame vybrať obuv určenú na turistiku do hôr. Predídete tak nepríjemným zraneniam a výlet si užijete naplno, pretože sa budete cítiť bezpečne.

Dámska obuv - najčastejšie otázky

Akú dámsku športovú obuv zvoliť na behanie?

Určite nie tú, ktorú nosíte do fitka. Hlavný rozdiel medzi botaskami na beh a do posilňovne je, že bežecké tenisky sú polstrované a mäkké, vďaka čomu tlmia dopady pri behu. Svojou mäkkosťou tlmia nárazový šok pri kontakte nohy so zemou.

Ako vybrať športovú obuv k teplákom?

K teplákom si môžete vybrať akékoľvek tenisky, ktoré patria k vašim obľúbeným, najmä ak ich plánujete nosiť na bežné príležitosti alebo napríklad cestovanie. Voľte zo svojich obľúbených značiek ako sú Adidas, Nike, New Balance, Puma alebo Rebook.

Dámska športová obuv - ako ju čistiť?

Ak ste si topánky zablatili, ale nepotrebujú ešte vyprať, otrite ich vlhkou handričkou a nechajte poriadne vyschnúť. Po športe môžete z obuvi vždy vybrať vložky a nechať ich trocha prevetrať. Vždy, ak sa rozhodnete prať športovú obuv v práčke, riaďte sa týmito pokynmi. Prať možno len látkové topánky, aj to opatrne. Kožené a semišové topánky do práčky nepatria. Pred praním vždy vyberte vložky a vytiahnite šnúrky. Topánky najprv vyčistite mydlovou vodou, opláchnite čistou vodou, vyčistite gumovú podrážku, vložte do vrecka na pranie a následne do práčky. Ideálny je používať tekutý prací prášok. Perte na programe určenom na pranie topánok, na jemnom praní, alebo pri 30 stupňoch Celzia s čo najnižším počtom otáčok.