Cestovné doplnky
Kufor - pohodlie pri cestovaní
Cestovná batožina sa dodáva v rôznych tvaroch a veľkostiach, od batohov až po cestovný kufor. Medzi ľuďmi je neustály dopyt po batožine. Tí, ktorí cestujú viac či už za prácou alebo jednoducho na dovolenku, vedia, aká dôležitá je dobrá batožina. Letiská majú svoje prísne pravidlá, pokiaľ ide o veľkosť kufra a jeho váhu. Je dôležité vedieť, ktorá je najlepšia batožina, ktorú môžete nosiť. Čím pohodlnejšie budete so svojou batožinou manipulovať, tým lepší bude váš zážitok z cestovania. Pohybovať sa po letisko s nesprávnym, ťažkým kufrom môže spôsobiť iba únavu a stres.
Kabínový kufor - ideálne riešenie do lietadla
Ak ste ako väčšina cestujúcich lietadlom, počas letu ste zaneprázdnení: pracujete, čítate, pozeráte sa na svoje obľúbené televízne seriály – hoci niekedy si môžete len zdriemnuť. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete tráviť čas - V príručnej batožine pod sedadlom môžete mať všetko, čo potrebujete – elektroniku, slúchadlá, nabíjačky, knihy, hry, svetre a občerstvenie – pohodlne a bezpečne nablízku. Najlepšie malé príručné tašky sa zmestia pod sedadlá vo väčšine lietadiel, hoci veľkosti a konfigurácie sa líšia. Na mnohé krátke výlety a služobné cesty stačí práve tento kabínový kufor. Dávajte však pozor na váhu a rozmery zadané leteckou spoločnosťou, aby ste sa vyhli nechceným poplatkom.
Kufor na kolieskach – nesmie chýbať v každom šatníku
Dvojkolesová batožina, známa aj ako rolovacia batožina, sa roluje dopredu a dozadu na kolieskach, ktoré sú zapustené v puzdre; to šetrí trochu miesta pri balení a tiež chráni kolesá pred poškodením. Dizajn dvojkolesových kufríkov vo všeobecnosti znamená, že sa s nimi ľahšie manévruje na nerovnom povrchu. Hlavnou nevýhodou tohto štýlu tašky je, že ju musíte ťahať za sebou. Tento ťah môže spôsobiť namáhanie zápästí a ramien. Kufor na kolieskach môže byť niekedy ťažkopádny, a preto je aj verzia 4-kolieskových kufrov. Tie uľahčujú pohyb po letisku. Môžete ich tlačiť vedľa seba a zaberajú menej priestoru. Avšak nie sú vhodné na hrboľatý terén. Vyskúšajte, ktorý typ koliesok vám vyhovuje.
Kufre – často kladené otázky
Ktorý kufor je lepší, plastový alebo látkový?
Aký je, teda najlepší materiál, z ktorého by mala byť batožina vyrobená? Na to nie je jednoduchá odpoveď, pretože neexistuje jediný najlepší materiál na batožinu z jednoduchého dôvodu, že každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Cestovný kufor môže byť vyrobený z kože, kovu alebo rôznych druhov plastov a nylonových tkanín. Výhody látkovej batožiny: Často ľahšie, ako tvrdé kufre; ľahšie sa zmestí do stiesnených priestorov; vyzerá dlhšie ako nový, pretože škrabance nie sú viditeľné; Nevýhody tejto batožiny: Môže sa roztrhnúť látka; ťažšie sa čistí; voda ľahko preniká cez materiál; menšia ochrana pre tvrdé predmety a krehké predmety; málokedy sa dodáva so zámkami na batožinu. Výhody plastovej batožiny sú napríklad: Lepšia ochrana elektroniky a krehkých predmetov; vodotesné alebo vodoodpudivé; dá sa ľahko čistiť plus často sa dodáva s kombinovanými zámkami a dostupné sú možnosti bez zipsu. Nevýhody plastovej batožiny: Trhliny sa môžu začať objavovať po bežnom opotrebovaní; nedá sa stlačiť v tesných priehradkách nad hlavou; často sú ťažšie;
Aký kufor do lietadla – tvrdý alebo mäkký?
Mnoho cestovateľov uprednostňuje pevnú, ale aj mäkkú batožinu - ktorákoľvek z nich môže fungovať dobre v závislosti od vášho osobného cestovania a štýlu balenia. Nižšie sú uvedené niektoré výhody a nevýhody každého typu. Ak chcete flexibilitu, mäkká batožina je tá správna cesta. Mäkké tašky sú bežnejšie ako batožina s tvrdou škrupinou, najmä pre príručnú batožinu a dajú sa ľahšie vtesnať do tesných priestorov nad hlavou. Tieto tašky môžu tiež absorbovať nárazy lepšie ako ich tvarované náprotivky. Zdá sa, že kufre s tvrdou škrupinou sa modernizujú a vylepšujú takmer každý deň. Výrobcovia teraz používajú ultraľahké materiály, ako je polykarbonát a špeciálne plasty, na výrobu tašiek s pevnými bočnicami, ktoré sú ľahké, ale aj mimoriadne odolné a pevné.