Produkty: 3 643
Zobraziť ID verzie

Pohodlie a štýl pre aktívne dámy? Vyberte si dámske športové topánky!

Športové topánky sú neodmysliteľnou súčasťou všetkých športových aktivít. Sú špecifické, pretože sú vytvárané pre podporu konkrétnych výkonov pri konkrétnom športe. Zároveň majú zaručovať pohodlie a ochraňovať pred zraneniami, či nesprávnym držaním tela. Ich voľba je pre správne vykonávanie športových aktivít nesmierne dôležitá. V súčasnosti sa zároveň tiež predávajú vo veľmi kreatívnych a štýlových prevedeniach. Ako si vybrať tie pravé na konkrétny šport a kde ich kúpiť?

Dámske športové topánky – pohodlná voľba do gymu a na tréning

Pri výbere športových topánok je vždy dôležité vyberať podľa konkrétneho športu, ktorý chcete vykonávať. Iné topánky sú vhodné na beh v interiéri alebo v exteriéri, iné na turistiku, iné na futbal. Základom je teda výber obuvi na konkrétny šport, ktorý chcete vykonávať. Ak máte možnosť, pokojne si nechajte v predajni poradiť, avšak všetky športové topánky by mali byť označené na aký účel slúžia. Druhým dôležitým parametrom je tiež výber s ohľadom na správnu veľkosť. Veľmi podstatné je, aby vám topánky neboli malé. Ak nakupujete cez internet, ideálne je odmerať si mondopoint (vzdialenosť od päty po špičku palca) a vyberať podľa tejto dĺžky z veľkostnej tabuľky. Pri nákupe v kamennej predajni si športové topánky poriadne vyskúšajte a pochoďte si v nich v predajni. Niektoré typy športových topánok si vyžadujú nechať si aj miernu rezervu, aby ste mohli voľne hýbať prstami.

Športové topánky – základ pre každý dámsky šatník

Dámske športové topánky sú veľmi podstatným základom pre každú dámu, ktorá sa rada venuje športovým aktivitám. Dámske topánky na šport sa v súčasnosti predávajú vo veľmi zaujímavých dizajnoch a štýlových prevedeniach, vďaka čomu sú okrem praktického kúsku šatníka aj nesmierne estetické a ľahko kombinovateľné s vašimi športovými outfitmi. Najmódnejšie tenisky určené ako vychádzková obuv môžu zároveň slúžiť aj na bežné nosenie do mesta, či na krátke výlety.

Originálne športové topánky – pohodlné technológie a módny vzhľad

Originálne dámske topánky sú základom pre správnu voľbu športovej obuvi. Originálne topánky určené na šport totiž disponujú špeciálnymi technológiami, ktorých účelom je chrániť vašu nohu a podporovať váš výkon. Vďaka týmto parametrom sa naplno môžete venovať športovej aktivite, ktorú milujete a nemusíte nič riešiť. Módny vzhľad originálnych topánok vám navyše zaručí, že aj v gyme alebo pri športe budete vyzerať dobre.

Dámske topánky – často kladené otázky

Ako impregnovať dámsku športovú obuv?

Na impregnáciu športovej obuvi je ideálne používať vodu-odpudzujúci sprej. Sprej treba používať v dobre vetranej miestnosti, prípadne vonku. Sprej aplikujte vo vzdialenosti približne 15 až 20 cm a počkajte, kým prípravok zaschne.

Ktoré dámske športové topánky používať na dennej báze?

Na denné nosenie je ideálne voliť topánky v štýle vychádzkovej obuvi, prípadne sneakers. Takéto topánky sú ideálne na bežné nosenie a zároveň ich nájdete aj v mnohých pekných a dobre kombinovateľných prevedeniach. Zároveň patrí vychádzková obuv medzi lacné originálne topánky, ktoré neškodia vášmu zdraviu a predstavujú prirodzenú oporu tela.

Ktoré dámske topánky si vybrať na behanie?

Na behanie je ideálne voliť priamo bežecké tenisky. Dôležité je prihliadať na terén, v ktorom budete behať a na základe toho voliť príslušný model. Odporúčame voliť textilné topánky, ktoré s impregnačným sprejom môžete používať celoročne.