30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Produkty: 427
Zobraziť ID verzie

Dámske trekingové topánky – záruka úspešnej túry

Keď sa chystáte na túru, dôležité je zvoliť správne topánky. Na výber máte z viacerých možností, no primárne si vždy vyberáte z nízkej, strednej a vysokej obuvi. Rozdiely medzi týmito druhmi topánok sú mnohé. Vysoké trekingové topánky vám zabezpečia dostatočnú podporu a zlepšia vaše ťažisko, čo sa vám môže hodiť najmä v prípade, ak na chrbte plánujete niesť ťažký batoh. Vaše členky sú tiež v týchto topánkach chránené pred reznými ranami, odreninami a otlakmi, ktoré sú bežné najmä ak sa vydáte mimo dobre udržiavaný chodník. Sú nepremokavé a vďaka tomu, že siahajú až nad členok, udržia vaše chodidlá v suchu aj vtedy, ak je chodník ponorený v blate alebo v snehovej kaši. Dámske vysoké topánky si tiež môžete pevnejšie zaviazať, takže udržia vašu nohu bezpečne na mieste počas celej túry. Na druhej strane, flexibilita členkov, ktorú ponúkajú nízke turistické topánky, vám príde vhod napríklad pri stúpaní a klesaní zo strmých svahov, skákaní, alebo pri preskakovaní prekážok. To môže byť vo vysokých topánkach, ktoré poskytujú obmedzenú flexibilitu v členku o niečo náročnejšie. Dámske nízke horské topánky sú tiež ľahšie a minimalistickejšie, vďaka čomu sú obľúbenejšie na kratšie túry po dobre udržiavaných chodníkoch. Skvelé je, že ich môžete nosiť aj v neformálnejšom prostredí, ako sú grilovačky alebo miestne športové podujatia, takže tieto topánky využijete pri viacerých príležitostiach.

Dámske horské topánky – pohodlná cesta na vrchol

Nízka outdoorová obuv je veľmi pohodlným riešením pre vaše nohy. Tieto topánky sú veľmi ľahké, čo je ideálne, ak sa chystáte na celodennú túru a počítate každý gram, ktorý so sebou ponesiete. Sú tiež menšie, takže zaberú vo vašej taške v porovnaní s inými druhmi topánok menej miesta. Veľkou výhodou nízkych horských topánok je tiež ich priedušnosť. Tým, že sú nižšie, vaše odhalené členky môžu lepšie dýchať, čo je ideálne na turistiku v teplom alebo horúcom počasí. Zabezpečia vám tak naozaj pohodlný letný výstup, ktorý môžete zakončiť vyzutím vašich topánok, pretože čas, ktorý potrebujete venovať obúvaniu a vyzúvaniu týchto topánok, je v porovnaní s vysokým strihom obuvi, zanedbateľný.

Nízka dámska trekingová obuv – vhodná na ľahké letné traily

Topánky s nízkym strihom sú dobrou voľbou pre ľahké letné túry. Sú skvelé, ak kráčate po dobre udržiavaných chodníkoch, pretože sú na chôdzu neuveriteľne pohodlné. Ak nie ste skúsená turistka, vyhnite sa voľbe nízkych topánok v prípade skalnatých terénov. Môžete sa veľmi jednoducho zraniť. Nízke dámske turistické topánky sú ľahké a dajú sa použiť aj na ľahké výlety akéhokoľvek typu. Nízke topánky do hôr však voľte radšej na túry, kde budete počítať nachodené kilometre, nie zdolané výškové metre. Táto obuv je na to ako stvorená, pretože sa v nej môžete pohybovať pomerne rýchlo, a poskytne vám pri dlhom kráčaní všetko, čo potrebujete.

Dámska nízka horská obuv – Často kladené otázky

Trekingové topánky – vysoké alebo nízke?

Voľba vašich trekingových topánok závisí najmä od terénu, ktorý plánujete zdolávať. Dámska vysoká obuv je vhodná pre náročnejšie a skalnaté trasy, pretože je veľmi odolná, nepremokavá, a udrží váš členok stabilný. Nízke topánky zase poskytujú väčšiu flexibilitu v členku, vďaka čomu sa hodia skôr na dlhé prechádzky po rovnom teréne.

Aké dámske trekingové topánky zvoliť?

Typ turistickej obuvi, ktorý si vyberiete, závisí od vašich skúseností, ako aj od vašich osobných preferencií. Ak ste na turistickej scéne iba krátko, možno budete chcieť začať s jednoduchšími túrami a nízkymi ľahkými topánkami. Ak však plánujete dlhšiu túru s ťažkým batohom, pravdepodobne uprednostníte vysokú obuv, ktorá vám zabezpečí väčšiu ochranu a stabilitu.