Produkty: 782
Zobraziť ID verzie

Slnečné okuliare – elegantné využitie pre každú príležitosť

Slnečné okuliare sú doplnky, ktoré kombinujú estetiku a funkčnosť. Keď nájdete tie pravé, vylepšíte svoj „image“ a odzrkadlíte navonok Vašu osobnosť. Ak chcete vybrať okuliare ideálne pre Vás, mali by ste vedieť o rozmanitých typoch, ktoré môžete nájsť.

Pozor na typ tváre

V prvom rade zistite, ktorý štýl sa hodí k typu Vašej tváre. Výhoda oválnej tváre je, že môžete nosiť skoro akýkoľvek druh okuliarov, ktoré sa Vám páčia. Ak chcete zvýrazniť lícne kosti, vyberte si väčšie, ostro tvarované, najlepšie so šedým rámom. Ľudia s tvárou v tvare srdca zvyknú mať širšie čelo a menšiu bradu. Vtedy vyberajte menšiu veľkosť, okrúhleho tvaru – príliš veľké by na Vás pôsobili objemne.

Druhy okuliarov pre rôzne príležitosti

Slnečné ponúkajú pestrú škálu možností a tak ponúkame opis tých najznámejších. „Pilotky“ sú klasické nadčasové, pánske aj dámske okuliare, ktoré sa hodia na každodenné príležitosti. Majú veľký tvar slzy a veľmi tenké kovové rámy. Vďaka svojmu dizajnu zabraňujú tomu, aby sa svetlo dostalo do očí z ktorejkoľvek strany. „Wayfarery“ majú lichobežníkový rám a hrubé okraje. Pestré farebné námety, sa hodia rovnako pre ženy aj mužov, napríklad na letné festivaly. Takzvané „motýlie“ dámske okuliare, pripomínajú tvarom motýlie krídla. Sú typické pre ženy. Hodia sa k spoločenským akciám a dámam dodávajú znak ležérnosti a inteligencie. Pre extravagantnejších ľudí, sú vhodné okrúhle slnečné okuliare, inak prezývané „lenonky“. Rôzne farebné vzory a odtiene skiel vyzdvihnú Váš osobný štýl.

Značkové slnečné okuliare od kvalitných výrobcov na eobuv.sk

Výzor je samozrejme dôležitý, no netreba zabúdať na účel, ktorý by mali slnečné okuliare poskytnúť. Značkové okuliare, by mali mať v sebe zabudovaný UV filter, ktorý Vás bude chrániť pre ultrafialovým žiarením. Filter opticky zvyšuje jasnosť a znižuje možnosť poškodenia očí. Slnečné okuliare s takýmito vlastnosťami, ponúka aj internetový obchod eobuv, kde môžete nájsť značkové produkty, s touto dôležitou funkciou. Polarizačný filter, zohráva tiež dôležitú úlohu pri chránení očí. Od povrchov ako je voda, sneh, alebo piesok, sa slnečné lúče odrážajú kolmo a spôsobujú zvýšené podráždenie zraku. Filter blokuje všetko vertikálne svetlo a chráni oči pred takouto žiarou. Vlastnosti UV, aj polarizačného filtra sa hodia pre vodné športové aktivity, cykloturistiku, aj jazdu autom. Nebojte sa preto zainvestovať, aby ste spojili módu s účelom.

Dámske slnečné okuliare - často kladené otázky

Ako vybrať okuliare, vhodné pre môj typ tváre?

Pre tvár s hranatými črtami zvoľte okrúhle okuliare, aby ste navodili dojem kontrastu. Pri širšom a výraznými lícnymi kosťami, zvoľte menší typ. Ľudia s oblou tvárou majú výhodu – je pre nich vhodný skoro akýkoľvek druh.

Ktoré slnečné okuliare sú vhodné do auta?

Pri jazde v aute ste vystavení ostrým slnečným lúčom – vyberte si okuliare s UV filtrom, aby ste boli pred nimi ochránení. Polarizačný filter tiež prispeje ku kvalitnej ochrane zraku a pohodlnej jazde autom.

Ako si vybrať pánske slnečné okuliare?

Aj keď veľa typov slnečných okuliarov, je vhodných pre obidve pohlavia, páni by sa mali zamerať pre tie, s nie príliš objemnými sklami. Hranaté, okrúhle, alebo okuliare bez rámov sú pre Vás tie vhodné. Pozor na motýlí tvar tvarom skiel – ich dizajn je zreteľne navrhnutý pre dámy.