30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vodeodolnosť
Produkty: 179
Zobraziť ID verzie

Pánske trekingové sandále – bezpečnosť pri dlhých letných výletoch

Pešia turistika je veľmi obohacujúca aktivita, ktorá vás môže zaviesť na miesta, ktoré vám vezmú dych. Outdoorové aktivity sú skvelým spôsobom, ako si zlepšiť kondíciu, stráviť čas s priateľmi a rodinou, a dostať sa do blízkeho kontaktu s prírodou. Ak chcete zo svojich turistických dobrodružstiev vyťažiť maximum, je dôležité používať kvalitné turistické vybavenie, a v neposlednom rade aj kvalitné outdoorové sandále alebo turistické topánky. Pánske outdoorové sandále zaznamenali v poslednom desaťročí obrovský nárast na popularite. Sú to extrémne odolné sandále, ktoré sú vyrobené tak, aby odolali náročným vonkajším podmienkam, s ktorými sa môžete stretnúť pri turistike na horách. V priebehu posledných niekoľko rokov začalo pánske sandále na turistiku vyrábať viac spoločností. To konkurenciu povzbudilo k inováciám a vytváraniu produktov vyššej kvality. Medzi obľúbené typy patria napríklad pánske trekkingové sandále Hi-Tech alebo aj trekkingové sandále značky Keen. Obe značky ponúkajú naozaj skvelé produkty a poskytujú spotrebiteľom veľký výber.

Pánske sandále na hory – na čo sa zamerať pri ich výbere?

V prvom rade hľadajte turistické sandále s nastaviteľnými remienkami. Mať viacero nastaviteľných remienkov na sandáloch môže byť pri turistike vašim skutočným záchrancom. Umožnia vám uvoľniť si sandále a zmierniť tak tlak na časti nôh, ktoré vás bolia alebo vám opúchajú. Zvážte tiež odolnosť sandálov proti nárazom z nerovného terénu. To vám umožní zachovať si pohodlie. Hľadajte outdoorové sandále, ktoré majú etylénvinylacetátovú (EVA) alebo penovú medzipodrážku, ktorá tlmí dopad každého kroku. Outdoorové sandále s dobrou podporou klenby a gélovými výplňovými systémami budú pohodlnejšie aj počas dlhých túr. Turistické sandále budú zároveň vystavené mnohým vplyvom. Budete prechádzať cez kamene, korene stromov a iné prekážky. Musia preto byť vyrobené veľmi kvalitne. V ideálnom prípade by tiež mali byť tvarované tak, aby do nich nemohla vniknúť voda.

Sandále na trekking v horách – pevné a odolné spracovanie

Turistické sandále sa veľmi líšia od páru šľapiek alebo tradičných sandálov, ktoré by ste si obuli na prechádzku do mesta. Pre začiatok sú vyrobené z veľmi odolných syntetických materiálov alebo hrubej kože. Tieto materiály sú také pevné ako zvršok, ktorý nájdete na turistických topánkach. Vďaka tomu sú sandále odolné aj proti prepichnutiu, a môžete si ich obuť aj na chôdzu po skalnatom alebo strmom teréne. Outdoorové sandále majú tiež väčšiu trakciu ako tradičné sandále. To vám pomôže zostať na nohách, ak kráčate po mokrých kameňoch, blate alebo listovej podstielke. Väčšina outdoorových sandálov, ako napríklad aj pánske trekkingové sandále Salomon, má tiež o niečo hrubšiu podrážku, vďaka čomu sú pohodlné aj na chôdzu na dlhé vzdialenosti a poskytujú väčšiu ochranu pre vaše nohy.

Pánske trekingové sandále – Často kladené otázky

Aké sandále zvoliť do hôr?

Do hôr rozhodne voľte iba sandále, ktoré sú na vonkajšie aktivity alebo vysokohorskú turistiku určené. V opačnom prípade môžete veľmi jednoducho prísť k úrazu. Stavte preto na pánske trekkingové sandále od outdoorových značiek ako Salomon, Hi-tech alebo Keen.

Aké trekingové sandále si vybrať?

Vyberte si sandále s nastaviteľnými remienkami, ktoré vám umožnia si ich v prípade potreby uvoľniť alebo utiahnuť. Sandále by tiež malo byť odolné proti nárazom z nerovného terénu, aby ste v nich zvládli aj dlhšiu túru. Nezabúdajte ani na dobrú podporu klenby a vysokú odolnosť či kvalitu použitého materiálu.