Produkty: 310
Zobraziť ID verzie

Dámska trekingová obuv – základ turistickej výbavy

Pár dobrých trekingových topánok je to najlepšie, do čoho môžete vo vašej výbave investovať. Dámska trekingová obuv je v súčasnosti dostupná v rôznych tvaroch, veľkostiach, vzoroch a značkách, vďaka čomu si môžete vybrať topánky, ktoré vám skutočne sadnú, a budú vhodné na konkrétny typ túry. V tom, aké topánky by ste mali zvoliť, zohrávajú dôležitú úlohu vaše skúsenosti, preferencie a typ turistiky, na ktorú topánky plánujete využiť. Správne zvolené topánky pomáhajú podopierať vaše chodidlá a členky, keď musíte niesť ťažký batoh v nerovnom teréne. Sú najdôležitejším prvkom vašej turistickej výbavy, pretože majú za úlohu udržať vás v teple, v suchu, a ochrániť vás pred neželanými zraneniami. Do úvahy však musíte vziať aj divokú prírodu v danej oblasti. U nás sa vyskytujú najmä hady a kliešte, no možno sa budete musieť v určitom momente aj brodiť potokom alebo vysokou trávou. Pokiaľ sa na vašich cestách vyberiete na túru v exotickejšej časti sveta, vysoké topánky sa vám budú hodiť ak narazíte na škorpióny, kaktusy, alebo len veľa kríkov a tŕňov. Určite s nami budete súhlasiť, že v tomto prípade nie je dobrý nápad ponechať vaše členky odhalené.

Dámska horská obuv – pre milovníčky horskej turistiky

Dámska horská obuv je niečo, čo musí vlastniť každá milovníčka hôr a horskej turistiky. Najbezpečnejšou možnosťou sú robustné, vysoké a zdanlivo odolné turistické topánky, ktoré udržia vašu nohu stabilizovanú, a podporia váš členok. Vysoké členkové topánky sú najpevnejšou možnosťou turistickej obuvi. Vďaka ich pevnosti a šnúrkam si ich viete zaviazať tak, aby pevne priliehali k vašej nohe, vďaka čomu dokážete zabrániť zraneniam a výronom členku. Obľúbite si aj materiál, z ktorého sú vyrobené. Väčšinou sa jedná o rôzne druhy kože alebo zmes kože a gumy, v závislosti od štýlu, druhu použitia, a značky. Tieto dámske horské topánky sú nepremokavé a navrhnuté tak, aby udržali vaše nohy v suchu aj v blatistých podmienkach, v búrkach alebo na zasnežených cestách.

Dámska vysoká trekingová obuv – určená aj do náročnejších podmienok

Ideálnou voľbou na dlhé túry alebo viacdňové výlety sú stále turistické topánky ponúkajúce extra podporu v okolí členku, odolnejšiu konštrukciu a stabilnejšie podrážky. Najpohodlnejšie dámske turistické topánky sú preto tie, v ktorých sa vám dobre chodí, poskytujú vašej nohe dostatočnú oporu, a nie sú príliš ťažké. Od výberu vašich topánok často záleží vaša bezpečnosť a pohodlie počas pobytu na horách. Vysoká dámska trekingová obuv zdvíha vaše ťažisko, a poskytuje tak vášmu telu väčšiu stabilitu, čo je veľmi žiadané najmä pri nosení ťažších nákladov. Je tiež ideálna na turistiku v drsných terénoch, akými sú horské hrebene, nerovné skalnaté cesty alebo zľadovatené chodníky. Topánky poskytujú väčšiu podporu vašim členkom, chodidlám a driekom, no zároveň ich medzipodošvy (vrstva absorbujúca nárazy) bývajú širšie, hrubšie a tvrdšie.

Dámske trekingové topánky nad členok – Často kladené otázky

Nízke alebo vysoké trekingové topánky?

Voľba vašich trekingových topánok závisí najmä od terénu, ktorý plánujete zdolávať. Vysoká obuv je vhodná pre náročnejšie a skalnaté trasy, pretože je často veľmi odolná, nepremokavá, a udrží váš členok stabilný. Nízke topánky zase poskytujú v členku väčšiu flexibilitu.

Aké vysoké trekingové topánky si vybrať?

Najdôležitejšie je, aby ste si zvolili topánky, ktoré vám sadnú, a v ktorých sa vám bude pohodlne chodiť. Ďalším faktorom je vybrať si topánky podľa druhu terénu, kam plánujete vyraziť. Stavte vždy na kvalitné a overené značky, ako sú napríklad Hi-Tech alebo Adidas.