100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Zateplenie
Typ zapínania
Produkty: 10 536
Zobraziť ID verzie

Pánske poltopánky – návrat elegancie

Kvalitné topánky sú nezameniteľným kúskom oblečenia každého pánskeho šatníka. Pomáhajú zvýrazniť osobnosť jedinečným spôsobom. Atraktívne topánky vyjadrujú Váš vkus a zmysel pre módu, ktorý Vám pomôže urobiť dojem na ostatných. Preto je dôležité, aby ste sa starostlivo rozhodli pre dobrý pár topánok.

Pánske poltopánky – základ každodenného pohodlia

Vhodná obuv pre pánov, vyznačujúca sa svojou uhladenosťou a eleganciou, sú poltopánky. Pôvodne boli navrhnuté v Škótsku a Írsku, ako topánky určené na prácu a aktivitu vonku. Vidiek sa vyznačoval drsným terénom a tak muži potrebovali pevnú obuv pre takéto podmienky. Boli teda nevhodné na nosenie do spoločnosti. Ich dizajn sa však časom vyvinul a účel pozmenil. Táto obuv je tak dnes populárna na formálne, ale aj každodenné aktivity. Vzhľad sa vyznačuje typickými dekoratívnymi otvormi, ktoré sa nachádzajú na rôznych miestach topánky. V minulosti sa tieto perforácie vyrábali kvôli odtekaniu vody, no dnes slúžia výhradne na ozdobné účely. Materiál topánok je zvyčajne pravá koža, alebo vysoko kvalitná imitácia kože. Nejde len o estetiku, ale aj o vlastnosti, vďaka ktorým sú komfortné. Špecifická stavba správne spevní chodidlo, čím sa predchádza zdravotným problémom. Všestrannosť pánskych poltopánok zaručuje súlad, so skoro každým druhom oblečenia. Môžete si ich skúsiť s nohavicami, košeľou a sakom. Ak si nepotrpíte na takýto klasický vzhľad, kombinácia poltopánok a riflí môže byť štýlová, s moderným nádychom. Tričko, či sveter, ktorý bude Váš outfit dopĺňať, by mal mať len jednu, maximálne dve farby.

Športové poltopánky – moderný dizajn a vysoká kvalita materiálu

Športové pánske poltopánky sú dôkazom, že fyzická aktivita môže byť spojená s elegantným dizajnom. Ide o výber rôznej obuvi pre pánov, ktorá im nepresahuje členky. Ľahký odpružený materiál zaistí kvalitný výkon počas celého cvičenia. Koža, z ktorej sú športové poltopánky vyrobené, je vhodná aj do nepriaznivého počasia. Ak je Váš obľúbený šport beh, zvoľte si obuv s väčšou vzdušnosťou, pri ktorej môže chodidlo „dýchať“. Pohodlným variantom je aj obúvanie bez šnurovania. Pred tým je potrebné vybrať si veľkosť, v ktorej bude Vaša noha pevná. Predídete tak možným zraneniam. Pánske poltopánky určené pre šport, by mali zaručovať aj pohodlie. Keď sa vo Vašej obuvi cítite komfortne, zlepší sa tak aj Vaša vytrvalosť, či výkon. Pohodlnosť ale neznamená fádnosť. V súčasnosti môžeme nájsť veľa druhov pánskych športových poltopánok, s originálnym dizajnom. Vytvorte z Vášho odevu súladný celok. Sýta čierna farba poltopánok, či výrazná červená môže Váš vzhľad len spestriť.

Často kladené otázky

Ako a s čím správne nosiť pánske športové poltopánky?

Aj keď športové poltopánky ponúkajú pekný estetický vzhľad, netreba ich vždy nosiť s formálnym oblečením. K tričku a rifliam sú prijateľné, no najideálnejší je odev, v ktorom s nimi budete športovať.

Ako si vybrať správne športové poltopánky?

Za účelom náročných fyzických aktivít sa odporúčajú poltopánky s veľkou vzdušnosťou. Nohy sa musia cítiť komfortne a majú byť spevnené. Pri ľahších aktivitách, ako sú prechádzky, sa okrem iného pokojne môžete zamerať hlavne na dizajn.

Ktorá športová obuv sa hodí k teplákom?

Pánske poltopánky sa vyznačujú svojou univerzálnosťou. Ponuka neobsahuje len lakovky určené ku košeli a saku. Preto nebude problém nájsť jednoduchý štýl a neutrálnu farbu, primeranú k teplákom. Sivou, či čiernou nič nepokazíte.