Produkty: 49
Zobraziť ID verzie

Dámske kožené rukavice – široký výber

Keď začnete nakupovať kožené rukavice, jedna vec je okamžite jasná: existuje veľa rôznych druhov kože. Ak chcete rukavice, ktoré vydržia skúšku časom, kvalitná koža je nevyhnutná. Ale s toľkými rôznymi možnosťami, ako môžete zistiť, ktorá koža je najkvalitnejšia? Vysokokvalitné dámske kožené rukavice by mali odolávať prasknutiu a rozťahovaniu. Dva najlepšie typy, pokiaľ ide o kvalitu, sú useň a nubuk. Oba typy spája mäkkosť a pružnosť s pevnosťou, takže odolávajú opotrebovaniu bez toho, aby boli tuhé a teda náchylné na praskanie. Ak nie ste fanúšikom pravej kože, môžete určite siahnuť aj po imitácií kože. Vnútro vašej rukavice je rovnako dôležité ako jej zovňajšok, pokiaľ ide o udržanie vašich rúk v teple. Kašmír je obľúbený vďaka svojej priedušnosti a hrejivosti. Ale vlna je klasika. Tento typ podšívky bude často o niečo menej teplý a mäkký ako kašmír, ale stále je to skvelá voľba. Materiály sú len jednou časťou rovnice. Aby vám rukavice čo najlepšie poslúžili, musíte premýšľať aj nad strihom, ktorý vám najviac poslúži. Dlhé kožené rukavice sú elegantnejšie a viac prispôsobené mestskému štýlu života, zatiaľ čo zateplené dámske kožené rukavice alebo dámske kožené rukavice bez prstov vám lepšie poslúžia v chladnejších oblastiach.

Dámske kožené rukavice – do auta aj na zimu

Dámske kožené rukavice do auta sú v zimných mesiacoch záchranou života, pretože udržujú vaše ruky v teple a jazda s necitlivými rukami predstavuje veľké bezpečnostné riziko. V teplejších mesiacoch nielenže zabraňujú starnutiu volantu vlhkosťou z rúk, ale zabraňujú aj následkom spoteného a šmykľavého držania. Navyše, šoférovanie vystavuje vaše ruky veľkému UV žiareniu (áno, dokonca aj cez čelné sklo), takže keď si natiahnete nejaké rukavice, ochránite vaše ruky pred slnečnými škvrnami. Dámske vodičské rukavice môžu zlepšiť váš celkový zážitok z jazdy, nehovoriac o tom, že budete vyzerať ako nezastaviteľný drsňák, pri tom, ako vyzdvihujete deti zo školy. V aute trávime naozaj veľa času a je tu toľko vecí, do ktorých investujeme, aby sme si cestu do práce spríjemnili. Sú to napríklad hračky do autosedačiek, ktoré zabavia deti, alebo luxusné cestovné hrnčeky, ktoré udržia vašu kávu v teple. Pár elegantných kožených vodičských rukavíc je osvedčeným vodičským základom.

Dlhé kožené rukavice sú vždy módne

Obliekame si ich predovšetkým preto, aby sme si chránili ruky, no môžu byť aj efektným doplnkom celého nášho stylingu. Jedným z najobľúbenejších a nestarnúcim hitom ženských outfitov sú dlhé kožené rukavice, ktoré sú veľmi obľúbené pre svoju všestrannosť. Ideálny doplnok na všetky formálne príležitosti, ktoré navyše pôsobia úplne očarujúco, ak sa nosia nad lakťom. Je to zároveň moderný, štýlový a nápadný doplnok, môžete ich nosiť napríklad aj trochu zrolované dolu pod lakťom a na svojom šarme určite nestratíte.

Kožené rukavice – často kladené otázky

Ako si vybrať veľkosť dámskych kožených rukavíc?

Dámske kožené rukavice ktoré u nás nájdete sú dostupné v niekoľkých rôznych veľkostiach, označených písmenami (XS, S, M, L, XL). Pri každom páre máte dostupnú tabuľku veľkosť a strih, ktorá vám udáva presné rozmery rukavíc. Meranie a nájdenie správnej veľkosti by sa malo robiť na vzpriamenej ruke, pričom sa meria šírka (obvod) ruky s tesným uchytením. Táto metóda je veľmi jednoduchá a efektívna – vďaka nej rýchlo nájdete správnu veľkosť exkluzívnych kožených rukavíc. Ak je veľkosť vašej ruky medzi dvoma rôznymi veľkosťami, odporúčame vám zvoliť zimné rukavice o väčšiu veľkosť. Všetky naše produkty sú vyrobené výhradne z najkvalitnejšej prírodnej kože, vďaka čomu dokonale ladia s tvarom vašej ruky.

Ako sa starať o kožené rukavice?

Ako pri väčšine kožených vecí, čistenie alebo umývanie vašich kožených rukavíc by sa malo vykonávať s maximálnou starostlivosťou a iba v prípade, že je to absolútne nevyhnutné.