30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Povrch
Typ chodidla
Produkty: 1 234
Zobraziť ID verzie

Dámske topánky na beh na asfalte, v poli, v lese a v horách – aký je medzi nimi rozdiel?

V prvom rade si musíte vyjasniť otázku, po akých trasách sa chystáte behať. Pokiaľ budete behávať hlavne na cestách s hladkým povrchom, poobzerajte sa po dámskych topánkach na behanie na cesty, ktoré sú vhodnou voľbou na asfalt, cyklotrasu, park a ulice. Ak dávate prednosť prírode a neupravenému terénu, siahnite po trailových dámskych bežeckých topánkach nazývaných tiež crossové topánky. Cestná bežecká obuv dámska sa od trailovej líši hneď v niekoľkých ohľadoch. Má hladkú podrážku, ktorá môže byť na nerovných povrchoch šmykľavá. Podrážka je však zároveň odolná, aby vydržala stovky nabehaných kilometrov a vyznačuje sa vyššou priľnavosťou. Dámske bežecké topánky na asfalt disponujú aj tlmiacou funkciou, ktorá chráni vaše kĺby pri nárazoch. Dámska trailová bežecká obuv je naopak výraznejšia a stabilná, aby vás ochránila pred pádom v nerovnom a nespevnenom teréne. Podrážky sú mäkšie, preto sa pri behu na asfalte môžu pomerne rýchlo opotrebovať. Dámska trailová bežecká obuv menej tlmí a vyznačuje sa užším strihom.

Zimná a letná bežecká obuv pre ženy – aké sú ich vlastnosti?

Na beh v zime budete potrebovať dámsku zimnú bežeckú obuv, ktorá sa vyznačuje špeciálnymi vlastnosťami. Zimné bežecké topánky musia byť dostatočne tepelne izolované, chrániť chodidlá pred vetrom a zachytávať vaše telesné teplo. Rovnako je dôležité, aby disponovali vodoodolnou funkciou. Ideálnou voľbou môžu byť bežecké topánky vybavené membránou Gore-Tex, ktoré neprepustia vodu dovnútra topánky, ale zároveň odvádzajú pot. Ďalej sa poobzerajte po topánkach s upravenou podrážkou, ktorá je dostatočne priľnavá a poskytne vám dobrú trakciu. Letné topánky na beh vyberajte podľa náročnosti na terén. Vo všeobecnosti by mali byť ľahké, priedušné a odpružené.

Dámske topánky na behanie Nike, Adidas, New Balance a ďalšie známe značky v ponuke Eobuv

V ponuke Eobuv nájdete overené a ikonické značky, ktoré používajú moderné technológie, aby skvalitnili váš zážitok pri behu a zároveň vám pomohli podať maximálny výkon. Dámske topánky na behanie Nike, Adidas, New Balance sa radia medzi najznámejšie spolu s výrobcami ako Reebok, Puma, Salomon, Under Armour. Výrobcovia prichádzajú s rôznymi dizajnovými a farebnými prevedeniami vďaka čomu si skutočne vyberie každý. Dámska športová obuv na beh značky Nike je známa svojím odpružením aj vysokou odolnosťou. Bežci si chvália pohodlnú penovú medzipodrážku, priedušnú sieťovinu, stabilitu a komfort. Značka je tiež známa pre desiatky modelov v rôznych cenových kategóriách, ktoré disponujú funkciami prispôsobenými pre maximálny výkon. Z topánok na behanie sa na špičke držia aj dámske bežecké topánky Adidas, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou, dlhou životnosťou, kvalitnými medzipodrážkami a prispôsobivosťou. Aj značka Adidas ponúka trailovú a cestnú obuv, stačí si iba vybrať ten pravý model podľa preferencií. V bežeckom svete nezaostáva ani značka New Balance, ktorá ponúka širokú škálu dámskych bežeckých topánok vhodných na každodenný tréning, so zvýšenou stabilitou, s ľahkým a mäkkým odpružením, na preteky či neupravený terén.

Dámska bežecká obuv – často kladené otázky

Aké dámske topánky na behanie?

V prvom rade zvážte požiadavky na terén. Iné vlastnosti má dámska trailová bežecká obuv ako dámske bežecké topánky na asfalt. Rovnako siahnite po topánkach, ktoré budú veľkostne aspoň o pol čísla väčšie než je veľkosť vášho chodidla, aby vás pri behu neotlačili.

Aké sú najlepšie bežecké topánky pre ženy?

Hľadajte dámsku športovú obuv na beh, ktorá je priedušná, dobre tlmí nárazy a poskytne vašim chodidlám potrebnú oporu a stabilitu. Všetko preto, aby ste sa cítili pri behu pohodlne.