100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie
Štýl
Produkty: 979
Zobraziť ID verzie

Kožené peňaženky – trvanlivosť a elegancia

Peňaženka – doplnok, bez ktorého si žena nedokáže svoj deň predstaviť. Peňaženky využívame denne a ukladáme do nich tie najdôležitejšie cennosti, práve preto im prikladáme aj náležitú váhu. Dobrá peňaženka má za úlohu nielen chrániť doklady, kreditné karty, a hotovosť, no umožňuje vám mať všetky tieto veci pohodlne po ruke. Typ peňaženky, ktorú na daný deň zvolíte môže závisieť od množstva vecí. Na cestách je praktická malá kompaktná peňaženka, ktorá nezaberá príliš veľa miesta. Na bežný deň sa zase hodí väčšia peňaženka s množstvom priehradiek na karty, členské kartičky, či mince. Na trhu je momentálne nespočetné množstvo peňaženiek rôznych farieb a štýlov. Osvedčením materiálom s dlhou životnosťou je však rozhodne koža. Tá pôsobí elegantne a vypovedá veľa aj o vašej osobnosti. Koniec koncov to, čo v obchode každý vidí, keď sa chystáte platiť je práve tento módny doplnok.

Dámske kožené peňaženky – kvalitné doplnky

Dámske kožené peňaženky sú nepochybne doplnkom, do ktorého sa oplatí investovať. Koža je odolný materiál, a preto si vašu koženú peňaženku môžete užiť hneď niekoľko rokov. Väčšina textilných alebo plastových peňaženiek sa začne rozpadať po relatívne krátkom čase. Naopak niektoré kúsky kože sa v múzeách zachovali až zo 6. a 7. storočia. Kvalitná peňaženka sa tak môže pri pravidelnej a šetrnej údržbe pokojne stať aj vašim rodinným dedičstvom. Nevadí jej teplo, zima, voda, ani špina. Koža je pevná a ľahká. Vďaka širokému spektru možnosti opracovania rôznych druhov kože, sú možnosti koženej peňaženky prakticky nekonečné a dokonca cenovo dostupné. Koža je často využívaným materiálom a náklady na koženú peňaženku nie sú vysoké.

Dámske kožené peňaženky – univerzálny štýl

Elegantné, čisté a jednoduché. Každý kúsok kože je jedinečný a práve to môže urobiť peňaženku exkluzívnym kúskom. Žiadne dva kusy kože nevyzerajú úplne rovnako. Nepotrebujete zložitú peňaženku - ukážte, že vás v živote bavia jemnejšie veci. Koža vždy vykazovala znak elegancie. Je nadčasovým a univerzálnym materiálom bez ohľadu na to, či preferujete športový alebo elegantný spôsob obliekania. Pokiaľ by ste chceli svoj štýl posunúť ešte o kúsok ďalej, v móde platí pravidlo, že je vhodné zladiť všetky kožené doplnky do jednej farby, a to vrátane opaskov, a remienkov na hodinky.

Často kladené otázky

Prečo si vybrať koženú peňaženku?

Dôvodov prečo si vybrať koženú peňaženku je hneď niekoľko. Materiál je elegantný, odolný a nadčasový. Údržba kožených peňaženiek je jednoduchá a v dnešnej dobe je možné vybrať z takmer neobmedzeného množstva rôznych druhov, farieb a vzorov. Navyše sú kožené peňaženky finančne dostupné.

Ktorú značku si zvoliť?

Značku je vhodné zvoliť v závislosti od štýlu peňaženky, ktorý preferujete. Pokiaľ ste zástancom elegantných a luxusnejších módnych doplnkov, odporúčame značky Coccinelle, Pinko, TWINSET, či Marella. Športovú eleganciu nájdete rozhodne u značky Versace Jeans Couture, DKNY, alebo Tommy Hilfiger. Športovejšie druhy zase u značiek ako Puma, Vans, či Lacoste.

Ktorý druh dámskych peňaženiek je vhodným darčekom?

Pokiaľ kupujete koženú peňaženku ako darček, je potrebné poznať vkus obdarovávanej dámy. Môžete vyberať z malých kompaktných dámskych peňaženiek, stredných peňaženiek s viacerými priehradkami, z dvojitých hrubších peňaženiek, alebo z väčších peňaženiek, ktoré môžu byť i náhradou listovej kabelky. Pokiaľ vyslovene nepoznáte preferencie dámy, odporúčame staviť na klasický typ peňaženky z pravej kože v čiernej alebo zemitej farbe. V prípade elegantnej dámy ju môže potešiť aj lakovaná verzia peňaženky.

Ako čistiť kožené peňaženky?

Na rozdiel od umelej kože, ktorá býva veľmi náročná na čistenie a údržbu, je čistenie pravej kože jednoduché. Nemalo by trvať dlhšie ako niekoľko minút. Peňaženku jednoducho očistíte špeciálnym čističom na kožu, alebo si ju nechajte profesionálne vyčistiť. Tak či onak, akonáhle materiál zaschne, naneste naň ochranný náter, ktorý kožu chráni. Uistite sa, že prípravok nezanechal na koži šmuhy. Potom kožu ošetrite olejom (napríklad kokosovým). V prípade poškodenia olej nanášajte na kožu denne po dobu asi dvoch týždňov. Vaša peňaženka začne vyzerať ako keby ste ju len nedávno kúpili.