100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie
Štýl
Produkty: 1 078

Taška alebo ruksak - Ktorý typ sa viac hodí do školy?

Predtým, ako začnete vyberať nový typ školskej tašky, odpovedzte si na pár otázok. Bude školák dochádzať na bicykli? Bude nosiť veľa kníh alebo len užší výber učebníc? Bude so sebou často nosiť papiere a dokumenty, ktoré nechce pokrčiť? Žiaci základnej školy by mali nosiť školskú tašku na chrbte. Je to pre nich zdravšie, vzhľadom na to, že ich telo sa ešte vyvíja a vyššiu hmotnosť všetkých učebníc, pracovných zošitov a písaniek. Okrem toho, ak dochádzajú do školy na bicykli, ocenia voľné ruky. Tínedžeri a starší študenti už však môžu oceniť aj čaro tašky cez plece - pôsobí elegantnejšie a všetky veci sú na dosah ruky. Ak sa chystáte zaplatiť v obchode, peňaženku máte okamžite k dispozícii.

Brašny pre mladých - multifunkčné riešenie pre náročných zákazníkov

Výhod tašiek cez plece pre tínedžerov je hneď niekoľko. Okrem rýchleho prístupu oceníte najmä viaceré priehradky. Vďaka nim každý mileniál svoj smartfón nemusí loviť z útrob svojej tašky, ale má ho na dosah ruky. Samostatná časť na fľašu s vodou zabráni nehodám a ušetrí každú novozakúpenú učebnicu pred vlhkom a zvlnenými stránkami. Tašky cez plece vyzerajú štýlovejšie ako štandardné batohy, a vďaka množstve dizajnov, veľkostí a farebných kombinácií viete výber tašky bez problémov prispôsobiť vkusu budúceho majiteľa.

Veľké tašky cez plece - ktoré sa osvedčili v praxi?

Pri väčších taškách sa uistite, že sú dostatočne široké na to, aby ste do nich vložili laptop. Tak brašny využijú mladí nielen do školy, ale aj na dlhších cestách. Vždy si vyberte tašku s nastaviteľným ramienkom, aby ste ju mohli prispôsobiť výške postavy. Veľkou výhodou sú tašky, ktoré viete nosiť na mnoho spôsobov. Stačí hľadať tašku cez plece, ktorá má okrem remienka našité ušká a môžete ju využiť aj ako športovú tašku do posilňovne či cestovnú batožinu.

Tašky pre mladých: Najčastejšie otázky

Aký druh tašky cez plece pre mladých?

Zvážte, na akú príležitosť budete tašku nosiť. Do školy odporúčame väčšie veľkosti, kde okrem učebníc môžete zbaliť aj laptop či väčší zakladač. Na bežné nosenie postačí menší rozmer, kde schováte peňaženku, kľúče, telefón a doklady. Športový look majú brašny od značky Reebok, Lacoste či Adidas, elegantný a minimalistický dizajn nájdete pri značkách Calvin Klein, Tommy Hilfiger. Odolné tašky cez plece pre mladých do každého počasia nájdete zaručene pri výrobcoch Herschel či Fjällräven. Sústreďte sa aj na materiály. Tašky cez plece sú pre tínedžerov praktickým pomocníkom, takže sú neustále využívané. Preto musia aj niečo vydržať. Nylonové tašky sú pevné a vodeodolné, ľahko sa čistia. Klasické plátené sú menej mohutné, ale náchylnejšie na zašpinenie. Vynikajúcim povrchom je koža. Znesie veľa a vyzerá štýlovo aj po rokoch.

Je veľká taška cez plece praktická?

Bezpochyby. Vďaka nekonečnému množstvu priehradok viete zbaliť množstvo vecí, a pritom stále zachovať systém a poriadok. Pri väčších brašnách pre mladých sa však nesnažte využiť všetok voľný priestor, ktorý vám taška ponúka. Nezabúdajte, že celá váha spočíva na jednom pleci.

Čo treba zvážiť predtým, ako začnete vyberať koženú brašnu pre mladých?

Krásnym a odolným povrchom je koža saffiano. Ide o teľaciu kožu, do ktorej je pri spracovaní vrazený diagonálny vzor a je ošetrená voskom pre dokonalú vodeodolnosť. Odolá aj väčšine škrabancov. Medzi nevýhody patrí vyššia cena. Rovnako ako všetky tašky z prírodnej kože, by sa mala pravidelne impregnovať. Tašky cez plece z umelej kože sú prakticky bezúdržbové. Majú dobrú odolnosť voči vode, avšak ich životnosť je kratšia ako pri taškách z prírodnej kože. Vydrží vám dlhšie, ak si dáte pozor, aby nebola dlho na priamom slnku.