100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie
Typ rukavíc
Štýl
Produkty: 271

Dámske kožené rukavice – široký výber na Eobuv

Vaše ruky sú často prvou časťou tela, ktorú vystavíte nepríjemnej zime, a bohužiaľ sú i napriek tomu často najmenej chránené. Platí to najmä vtedy, keď sa ponáhľate, alebo nechcete pokaziť váš outfit nevhodným výberom rukavíc. Pokiaľ však siahnete po kvalitných dámskych kožených rukaviciach, nie je takmer žiadna šanca, že si zvolíte zle. V súčasnosti si môžete vybrať z obrovského sortimentu kožených rukavíc v rôznych veľkostiach, dĺžkach, no u farebných kombináciách. Na Eobuv.sk nájdete dámske rukavice z hladkej, no i z brúsenej kože. Dostupné sú aj rôzne kombinácie materiálov v rôznych farbách, vďaka čomu máte možnosť vybrať si tie, ktoré sa vám budú hodiť, a budete sa v nich cítiť pohodlne, či už chcete dámske kožené rukavice bez prstov, alebo preferujete tenké kožené rukavice.

Kožené rukavice pre ženy – na zimu i na jazdu v aute

Vysokokvalitné kožené rukavice ponúkajú vítanú alternatívu k ležérnym pleteným rukaviciam alebo čomukoľvek, s čím ste zatiaľ prišli do kontaktu. Najlepšie kožené rukavice reprezentujú klasický štýl, ktorý môžete spárovať so všetkým, od džínsov a moto bundy až po kabát a trenčkot. Koža navyše ponúka skutočne príjemnú ochranu pred chladom. Nie je totiž nič horšie, ako keď si ráno sadnete do studeného auta, a potrebujete sa dotknúť volantu, ktorý je studený ako ľad. S dámskymi koženými rukavicami do auta vám už podobné nepríjemnosti nehrozia, navyše, tieto rukavice sú vhodné na takmer každú zimnú aktivitu. Nehovoriac o tom, že sú tiež neskutočne trendy. Skúste napríklad oživiť váš čierny alebo tmavomodrý kabát žltými, fuchsiovými, či smaragdovo zelenými koženými rukavicami, skombinujte ich s vhodnou kabelkou, topánkami a šálom, a budete stredobodom pozornosti v každom meste.

Dlhé kožené rukavice sú vždy v móde

Dlhé kožené rukavice sú jednoducho šik. Dajú sa nosiť na pohodové prechádzky do prírody alebo do mesta, no i v kombinácii s elegantným večerným oblečením. Skombinovať ich dokážete aj do neformálneho, no sofistikovaného denného outfitu, do práce alebo na spoločenské akcie. Dámske dlhé kožené rukavice sú krásne a všestranné. Sú tiež odolné, príjemne hrejivé a majú jemný povrch. Niektoré sú podšité kašmírom pre extra teplo a pohodlie, zatiaľ čo iné majú hladkú hodvábnu podšívku, ktorá pôsobí luxusne, no dbá i na vašu pokožku. Stačí, ak sa pri ich nosení budete držať niekoľkých základných pravidiel. Vyhnite sa napríklad ich noseniu s dlhými rukávmi. Kožené rukavice totiž vyzerajú skvele, keď ich necháte vyniknúť. Ideálne sú ¾ rukávy, rovnako ako peleríny, plášte a kabátiky. Vyhnite sa tiež ich noseniu s dlhými čižmami, pretože môžete vyzerať ako mušketier. Všetkého veľa škodí, a to platí aj pri výbere doplnkov. Zamerajte sa na rukavice a obmedzte iné výrazné doplnky. Niekoľko jemných doplnkov môže skutočne spojiť celý outfit, ale keďže dlhé kožené rukavice majú výrazný vzhľad sami o sebe, potrebujú jemnosť, aby skutočne zažiarili.

Dámske kožené rukavice – Často kladené otázky

Ako si vybrať vhodnú veľkosť dámskych kožených rukavíc?

Všetky dámske rukavice sú vyrábané s veľkosťou rukavíc od 6 do 8½. Ak chcete zistiť veľkosť vašej rukavice, pretiahnite meter okolo najširšej časti ruky s výnimkou palca. Výsledkom je veľkosť vašej rukavice. Ak ste medzi dvoma veľkosťami, zaokrúhlite nadol na tú nižšiu. Samozrejme, sú chvíle, kedy možno nepoznáte veľkosť rukavíc, napríklad ak kupujete rukavice ako darček. V takom prípade odporúčame veľkosť 7, pretože to je priemerná veľkosť a sadne väčšine dám.

Ako sa starať o kožené rukavice?

Najdôležitejšia vec je, že ak sa vám rukavice veľmi namočia, nikdy ich nesušte vonkajším teplom, t.j. radiátorom, ohňom alebo sušičkou bielizne. Rukavice by ste mali nechať vyschnúť samovoľne, aby ste zabránili ich prasknutiu a vyschnutiu. Kožené rukavice majú podobne ako koža určitú rezistenciu voči vode a poškodeniu, takže sa o ne nie je potrebné starať. V niektorých prípadoch rukavice môžete ošetriť na to určeným krémom, alebo impregnovať voskom.