Produkty: 94
Zobraziť ID verzie

Pánske espadrilky - ľahké, vzdušné a pohodlné riešenie ideálne nielen na leto

Viete o tom, že espadrilky boli obuvou pre rybárov v 14. storočí? Neskôr si ich obľúbili ľudia z oblasti Francúzskej riviéry. V polovici 20. storočia espadrilky nosili filmové hviezdy a ich najznámejším milovníkom bol slávny francúzsky módny návrhár Yves Saint Laurent, ktorý udáva trendy v mnohých odvetviach. Topánky espadrilky spoznáte podľa pletenej podošvy, ktorá je vyrobená z lina esparta a juty:

  • esparta je tráva, z ktorej sa tkajú struny, koše a obuv
  • juta je rastlinné vlákno, z ktorého sa vyrábajú povrazy a rohože
Podrážky espadrilek si väčšinou zachovávajú odtieň prírodných materiálov, z ktorého sú vyrobené. Ak vám je po chuti niečo iné, verte, že v našej širokej ponuke tento kúsok určite nájdete.

Pánske espadrilky - must have v šatníku každého muža

Dnes ich okrem dám, nosia vo veľkej obľube aj muži. A to nielen južania z prímorských oblastí, pre ktorých je tento kúsok typický. Sú skvelé na leto, ale aj teplé jesenné či jarné dni. Môžete si ich obuť do officu alebo na nedeľnú prechádzku v meste. Sú priedušné, módne a na horúce dni naozaj ideálne. Ľanové espadrilky bude skvelo vyzerať aj k formálnemu letnému outfitu. Espadrilky môžete nosiť naboso, sú na to priamo určené. Ak však idete von na dlhšie, prípadne si ich beriete do práce, pravdepodobne bude lepšie, ak si vezmete aj ponožky. Ideálne neviditeľné, ktoré z topánky nebudú nikde trčať. Vaše nohy sa tak budú cítiť fajn a okolie si nič nevšimne.

Espadrilky - ako si vybrať najuniverzálny model?

Tým najuniverzálnejším modelom sú nazúvacie espadrilky, ktoré vám budú pripomínať vaše obľúbené slip-ony. Ich výhodou je, že si ich obujete naozaj rýchlo. Ak nosíte skôr elegantnejšie modely, slušné kraťasy a polokošele alebo košele s krátkym rukávom, espadrilky by vo vašom šatníku nemali chýbať. Podľa farieb vášho oblečenia, vyberte odtieň topánok. K farebným outfitom sa hodí neutrálna obuv a naopak. Naše tipy:

  1. Polo tričko vo farbe navy blue s bielymi textilnými šortkami a červenými espadrilkami.
  2. Svetlomodrého polo trička so šortkami v béžovej farbe so sivými pánskymi espadrilkami.
Pri výbere espadriliek online začnite číslom topánky. Vždy si pozrite rozmery konkrétneho výrobcu, aby ste si vybrali správne. Potom si vyberte konkrétnu farbu, ktorú preferujete a následne zvoľte obľúbenú značku, materiál a typ zapínania. Vďaka filtrácii na našom e-shope si v podstate zostavíte ponuku na mieru.

Pánske topánky espadrily - často kladené otázky

Ako si vybrať pánske espadrilky?

Pánske espadrilky si vyberte presne tak ako každé iné topánky. Dôležité je, aby ste poznali svoju veľkosť a určili si cenovú hladinu, prípadne môžete vyberať podľa obľúbenej značky.

Ako nosiť pánske espadrilky?

Espadrilky vyzerajú najlepšie k letným outfitom, napr. ku krátkym nohaviciam, kraťasom alebo ľahkým dlhým nohaviciam z ľanu, ktoré sú na leto ideálne. Ochránia vás pred spaľujúcim slnkom a zároveň prepustia dostatok vzduchu, aby vaše telo mohlo dýchať.

Kde kúpiť espadrilky?

Pánske espadrilky môžete kúpiť priamo u nás na e-shope. Poďte si svoj kúsok pohodlne vyfiltrovať podľa kritérii, ktoré máte a nájdite si svoju vysnívanú obuv.