100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Gélové podpätenky do topánok - efektívne odpruženie chodidiel pri chôdzi a behu

Podpätenky sú špeciálne anatomicky tvarované vložky do topánok, ktoré vám pri chôdzi aj behu prinesú maximálny komfort. Podpätenky sú vhodnou voľbou, pokiaľ vás pri chôdzi trápia bolesti päty. Podpätenky do topánok sú nenahraditeľnou pomôckou, ktorá odľahčí záťaž v danej oblasti a presmeruje ju na obvod päty, čo vám prinesie úľavu pri každom a jednom došľape. Podpätenky sa vyznačujú tiež tlmiacou funkciou, vďaka čomu odpružia chodidlo pri chôdzi aj behu. Siahnuť môžete po gélových podpätenkách do topánok, ktoré sa vyznačujú pevnosťou a zmäkčujú každý došľap. Môžete ich nosiť aj do topánok na vysokom podpätku, pretože sú kratšie ako štandardné vložky do topánok. Gélové podpätenky tak prinášajú výhodu aj pri elegantnej obuvi s úzkou špičkou či nízkym priehlavkom. Alternatívu predstavujú silikónové podpätenky, ktoré sú vysoko hygienické a pohodlné. Sú o niečo pružnejšie a mäkšie ako gélové podpätenky.

Výšku zväčšujúce podpätenky do topánok – kvôli správnej polohe chodidla

Výšku zväčšujúce podpätenky vyvýšia pätovú časť nohy, čím odľahčia nohám od bolesti. Ide o špeciálny typ podpäteniek, ktoré korigujú rôzne dlhé končatiny, poskytujú pätám potrebnú stabilitu a dokonale tlmia nárazy. Výšku zväčšujúce podpätenky sú nazývané aj korekčné a sú dostupné v rôznych výškach podľa potreby. Pri pravidelnom nosení dokážu zmierniť bolesti a pomôcť pri krívaní. Už si iba stačí vybrať tie pravé. Okrem správnej polohy chodidla vám vybrané výšku zväčšujúce podpätenky môžu poslúžiť aj v prípade, že chcete získať niekoľko centimetrov navyše.

Podpätenky do topánok na každý deň – ako si vybrať ten správny typ do topánok?

Výrobcovia vám ponúkajú hneď niekoľko typov rôznych podpäteniek do topánok, ktoré majú rôzne funkčné a dizajnové prevedenia. Siahnuť tak môžete po podpätenkách s otvorom na pätu, ktoré spoznáte podľa vyberateľného kruhu o veľkosti mince. Päta sa pri každom došľape ponorí do otvoru a nenarazí na tvrdú zem, vďaka čomu vaše kĺby a päty viac nebudú trpieť. Alternatívu predstavujú podpätenky v U tvare, ktorá svojím vzhľadom pripomína podkovu. Okraj podpätenky pod pätou je zvýšený a podpätenka tak smeruje energiu z nárazov na okraje päty. Tento typ vložiek nájdete najmä medzi gélovými podpätenkami do topánok. Ide tiež o vhodné podpätenky pre športovú obuv. Skvelú fixáciu vám poskytnú podpätenky na pätovú ostrohu, ktoré sú v oblasti päty vyplnené mäkkým latexom. Siahnuť môžete aj po klasických silikónových podpätenkách, ktoré kopírujú tvar päty, sú známe svojou vysokou životnosťou, odolnosťou a komfortom pri nosení. Silikón je navyše priesvitný, čo nenaruší vzhľad obuvi. Tento typ podpäteniek je vhodný na každodenné nosenie.

Podpätenky pod päty – často kladené otázky

Vložky do topánok, podpätenky – ako vybrať?

Vyberte si podpätenky do topánok, ktoré vám budú vyhovovať z hľadiska materiálu. Medzi najčastejšie sa radia kožené, gélové a silikónové podpätenky. Rovnako je dôležité poobzerať sa po vhodnom a funkčnom dizajne, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky.

Podpätenky do topánok – kde kúpiť?

Podpätenky do topánok vyrobené z kvalitných materiálov od overených značiek nájdete na Eobuv.sk. Ak vám podpätenky nebudú vyhovovať, môžete ich navyše do 100 dní vrátiť, a to úplne zdarma.