30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie remienka
Typ mechanizmu
Sklo
Produkty: 22
Zobraziť ID verzie

Čo zohľadniť pri výbere hodiniek pre dieťa?

Pamätáte, koľko rokov ste mali, keď ste začali nosiť detské hodinky? A viete aj kto vám ich daroval a ako vyzerali? Prvé hodinky sú pre dieťa veľkou udalosťou, malým krokom byť bližšie v dospeláckom svete. Hodinky sú tiež skvelým spôsobom, ako môžu deti ukázať svoje schopnosti určovať čas. Teraz je rad na vás, aby ste im darovali ich prvé hodinky. Mladším generáciám môžete ukázať všestrannosť klasických náramkových hodiniek alebo sa vybrať cestou smart hodiniek. Ideálny vek pre prvé detské hodinky sa zvyčajne zhoduje s obdobím, keď sa dieťa učí čítať hodiny a začína rozumieť tomu, čo čas znamená. Okolo 5. roku života prestáva byť pojem času abstraktným, dieťa sa zoznamuje s mesiacmi a dátumami napríklad v kalendároch. Na druhú stranu čítanie analógových hodín zvládne približne v 7. alebo 8. roku života. Nie je ale nič zlé na tom, ak s rozoznávaním sekúnd, minút a hodín začnete trocha neskôr.

Aké typy detských hodiniek sú k dispozícii?

Prvým faktorom, ktorý musíte zvážiť je výber medzi digitálnymi a analógovými hodinami. Detské digitálne hodinky sú vo svojej podstate ľahšie čitateľné ako analógové. To ale neznižuje význam tradičných zručností pri určovaní času. Analógové hodinky sú skvelou príležitosťou na učenie, ktorá pomáha osvojovať si základné matematické pojmy. Preto zvážte, či by aspoň prvé hodinky nemali byť analógové. Aj keď sa vďaka hodinkám môžu deti cítiť dôspelo, vhodné budú dostatočne odolné kúsky, ktoré zvládnu aktívny životný štýl a zvedavú myseľ. Číslo jedna na zozname funkcií či už pri mechanických, alebo elektronických detských hodinkách je dolnosť voči vode. Umývanie rúk, behanie po mokrej tráve, pri rieke či jazere, alebo rozlievanie nápojov tak nebude dôvodom na slzy, keď im hodinky prestanú fungovať. Vodotesnosť sa uvádza v jednotkách ATM. U nás nájdete najnižšiu vodotesnosť 3 ATM. Hodinky s týmto označením sú odolné voči prachu a vlhkosti. Do kontaktu s vodou by mali prichádzať len náhodne, napr. pri umývaní rúk. Hodinky s odolnosťou 20 ATM sú vhodné aj hlbokomorské potápanie. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je nastaviteľnosť a umývateľne materiály remienkov. Spoľahlivým je napríklad o nylon. Ciferníky by mali byť ľahko čitateľné a podsvietené. Pre staršie deti, ktoré učia zdravému životnému štýlu už od rannej puberty, sú vhodné detské inteligentné hodinky alebo detské športové hodinky. Tie im dajú vedieť, koľko krokov spravili, kedy si majú dať pohár vody, ako sa v noci vyspali a ďalšie.

Najlepšie ponuky detských hodiniek na eobuv.sk

Deti sa určite stretnú s rôznymi problémami spojenými s hodinkami, a preto si vždy vyberte výrobcu, ktorý vám ponúkne bezstarostnú výmenu. V neposlednom rade sa zamerajte aj štýl a design hodiniek. Dôležité je, aby sa páčili svojmu novému majiteľovi. V našej ponuke nájdete kúsky, ktoré vyzerajú dospelácky, ale rovnako aj designy s farebnými nápismi či obrázkami, ktoré si vaše deti zamilujú.

Detské hodinky - často kladené otázky

Aké detské hodinky si vybrať?

Detské hodinky vždy vyberajte podľa toho, aké staré je vaše dieťa. Rozhodite sa, či ho chcete naučiť dôležitosti analógových hodiniek, alebo mu už od mala doprajete moderné smart watch, ktoré ho okrem času naučia aj ďalšie iné dôležité veci.

Odkedy sú hodinky vhodné pre dieťa?

Deti začínajú vnímať čas okolo piateho roku svojho života. Poznávať a čítať hodiny sa učia približne v 7. až 8. rokoch. Hodinky im teda môžete kúpiť presne v tomto odbobí, čím učenie ešte urýchlite.