30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Zateplenie
Typ zapínania
Produkty: 37
Zobraziť ID verzie

Dámske turistické topánky - dokonalosť na trasách

Pri výbere dámskych trekových topánok by ste si v prvom rade mali vyjasniť niekoľko otázok. Aké trasy sa chystáte zdolať? Budete sa venovať turistike v lete, v zime alebo v prechodnom období? Radíte sa skôr medzi pokročilé turistky alebo medzi začiatočníky? Ako dlho budete chodiť a aké tempo nasadíte? Ak sa chystáte na jednoduché a ľahké turistické chodníky, ktoré sa nachádzajú v údoliach a na otvorených priestranstvách a vyznačujú sa stabilným a mierne kopcovitým povrchom, siahnite po turistických topánkach, ktoré vám poskytnú ochranu pred koreňmi, kameňmi a blatom. Ideálnou voľbou sú v tomto prípade flexibilnejšie topánky, ktoré podporia prirodzený pohyb nohy a poskytnú vašim chodidlám vytúžený komfort. V prípade nerovných a nestabilných terénov, ktoré si vyžadujú sústredenie, hľadajte turistické topánky, ktoré vám poskytnú stabilitu za každých okolností. Aj preto radšej voľte turistické topánky s tuhšími podrážkami, vyššie posadené, aby chránili vaše členky a s výstuhou, chráničom na päte a hrubšou podošvou.

Dámska letná trekingová obuv - pohodlie a odolnosť

Dámske trekové topánky na leto by mali byť v prvom rade pohodlné. Vhodnou voľbou sú trailové bežecké topánky, ktoré sa hodia do horúcich dní. Topánky majú rýchlo schnúce vlastnosti, môžete ich nosiť na letné túry aj do vlhkého prostredia. Ich výhodou je vysoká priedušnosť, vďaka čomu posúvajú komfort na vyšší level. Tieto topánky sú vhodným spoločníkom aj na viacdňové túry. Alternatívnu dámsku letnú trekingovú obuv predstavujú turistické sandále, ktoré sú vhodné na ľahkú až stredne náročnú turistiku. Nesklamú vás v horúcom počasí, chodidlá udržia v pohodlí, umožnia im dýchať a zachovať potrebnú flexibilitu. Sandále sú nenáročné na starostlivosť a voda im neublíži.

Dámska zimná trekingová obuv - stabilita a priľnavosť

Keďže na zimnom teréne číha mnoho nástrah, dámska zimná trekingová obuv by mala byť v prvom rade stabilná a spoľahlivá. Dobrou voľbou sú pevné vysoko posadené topánky, ktoré vám pomôžu udržať balans aj na náročných trasách, poskytnú ochranu členkom, vyznačujú sa vysokou odolnosťou a majú protišmykové podrážky. Siahnite po zateplených topánkach, ktoré udržia vaše nohy v teple aj v mínusových teplotách. Ideálnou voľbou sú topánky s dvojvrstvovou izoláciou, vďaka ktorým zdoláte aj tie najchladnejšie túry. Topánky by tiež mali mať silnú, stabilnú a priľnavú podrážku a gumový alebo kožený zvršok. Samozrejmosťou je aj nepremokavosť a priedušnosť.

Dámska trekingová obuv – najčastejšie otázky

Akú dámsku trekingovú obuv si vybrať?

Vyberte si takú trekingovú obuv, v ktorej sa budete cítiť pohodlne. Vysoko posadená obuv ochráni vaše členky, nízko posadená obuv dodá vašim členkom slobodu. Siahnite po trekových topánkach s ochranárskymi prvkami, ktoré vám pomôžu zdolať aj náročný terén.

Dámska letná trekingová obuv – kde ju kúpiť?

Eobuv ponúka široký výber dámskej trekingovej obuvi vhodnej na letné aj zimné obdobie od rôznych ikonických a overených značiek a výrobcov.

Dámska zimná trekingová obuv – aká značka?

Siahnite po overenej a kvalitnej značke, ktorá pracuje na zlepšovaní trekingovej obuvi. Medzi známe a kvalitné značky sa radia napríklad Adidas, Salomon, Vibram alebo Alpina.

Dámske letné trekové topánky – ako vybrať veľkosť?

Siahnite po dámskej letnej trekovej obuvi, ktorá je o polovicu alebo o celé číslo väčšia ako vaše číslo nohy. Nohy totiž po dlhej chôdzi môžu opuchnúť. Ak sa teda rozhodujete medzi dvoma veľkosťami, siahnite po väčšej. Vezmite do úvahy aj jednotlivých výrobcov, pretože veľkosti sa naprieč značkami môžu líšiť.