30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Dámska basketbalová obuv - prémioví výrobcovia na jednom mieste

Hľadáte dámsku obuv na basketbal, pretože tento šport jednoducho milujete? Potešíme vás. U nás nájdete tie najznámejšie značky a najobľúbenejších výrobcov športovej obuvi priamo na jednom mieste. Vybrať tie správne tenisky na basketbal nie je úplne jednoduché. Preto vám odporúčame postupovať jednotlivými krokmi. Skúste začať rozoznaním štýlu hry. Ak ste hráčkou, ktorá behá z jednej strany ihriska na druhú počas celej hry, teda rozohrávač či tvorcom zápasu, zamerajte sa na:

 • komfort
 • stabilitu
 • značku Adidas alebo Nike
Pokiaľ patríte ku skupine všetranných hráčiek a teda počas celého zápasu lietate, vyberte si jednoznačne všetranné basketbalové tenisky. Zohľadnite:
 • trakciu
 • stabilitu
 • bezpečnosť kotníka
 • tlmenie
A potom je tu už ešte skupina silových hráčiek, ktoré počas zápasov hrajú každú pozíciu, vaša teniska by vám mala pomôcť zvládnuť niečo odbehnúť, meniť smer, smečovať a brániť. Dôležité sú teda:
 • fit výkon
 • stabilita
 • podpora členkov
 • odpruženie
Rýchle zrhnutie: Pri nákupe tenisiek na basketbal vždy myslite na stabilitu chodidla a minimalizovanie otrasov. Takisto zohľadnite aj vašu profesionalitu. Ak pri hre bojujete o pozíciu, kúpte si obuv, ktorá minimalizujú otrasy a zaistí maximálnu stabilitu chodidla. Naopak, ak je pre vás dôležité driblovanie a obratnosť, premýšľajte o vyšších modeloch, ktoré zakryjú celý členok. Pre rýchle hráčky zasa odporúčame topánky, ktoré podporujú elasticitu a rozsah pohybu chodidla.

Basketbalové tenisky - farebné modely špeciálne pre ženy

Okrem tipu hry, nezabudnite pri výbere obuvi na basketbal zvoliť správnu veľkosť. Ku svojmu číslu vždy pripočítajte aj rezervu 0,5 centimetra, vďaka ktorej budete mať pri pohybe v topánke dostatok miesta. Okrem šnúrok je super, ak obuv disponuje aj lepákmi a suchým zipsom. Tak nohu ešte viac upevníte a budete sa cítiť istejšie. Pri výbere sa zamerajte aj na farbu. Niekomu viac svedčia a vyhovujú neutrálne odtiene, ale pre vás odvážne odporúčame určite vybrať z farebných basketbalových tenisiek, ktoré vyčarujú úsmev na tvári každej hráčke a dokonca aj protihráčkam.

Dámska basketbalová obuv - prečo sa oplatí mať takúto obuv vo svojom šatníku?

Basketbalové topánky pre ženy by mala mať každá milovníčka tohto športu. Poslednou vecou, ktorú musíte pred výberom zvážiť, je terén, na ktorom športujete. Outdoorová basketbalová obuv je typická pevnou podrážkou z funkčných a moderných materiálov, ktorý zaistí vetranie a pohodlie. Halovky tlmia nárazy a pomáhajú prechádzať zraneniam v dôsledku šmýkania.

Dámske tenisky pre ženy - často kladené otázky

Kde kúpiť basketbalovú obuv?

Basketbalové tenisky môžete kúpiť napríklad u nás, online pohodlne z domova. Máme pre vás vaše obľúbené značky a modely na jednom mieste.

Aké dámske basketbalové tenisky vybrať?

Vždy vyberte na základe štýlu hry, ktorú hráte (rozohrávačka/creator, všetranná hráčka, silová hráčka). Tak viete približne odhadnúť aké vlastnosti by mala vaša teniska mať, aby ste dosiahli čo najlepšie výkony a boli počas hry v pohodlí a bezpečí.