100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Produkty: 34

Peračníky – farebné a efektné vzory spestria každé učenie

Pri výbere peračníka máte na výber z veľkého množstva možností. Všetko závisí od toho, aké máte okrem skladovania a ochrany vašich ceruziek na tento doplnok požiadavky. Peračníky sú bežne úložným priestorom na ceruzky so zapínaním na klasický alebo na suchý zips. Obvykle sú to rolky alebo klasické puzdrá s priestorom pre veľa ceruziek, ktoré slúžia ako stojany. Vďaka nim môžete perá a pastelky odkladať na konkrétne miesto. Musíte teda len nájsť ten správny kúsok, ktorý sa vám bude páčiť, a bude najviac vyhovovať stupňu vašej organizovanosti. V dnešnej dobe si môžete vybrať zo širokého sortimentu rôznych farebných kombinácií, ktoré sa hodia pre dámy i pre pánov, a sú elegantné i štýlové. Peračníky pre dospelých alebo pre vysokoškolských študentov sú dostupné aj v koženej variante, ktorá je nielen veľmi štýlová a kvalitná, ale tiež veľmi odolná.

Školský peračník – pojme a zorganizuje všetky potrebné školské potreby

Rodičovstvo je náročná úloha a to najmä vtedy, keď vaše dieťa začne chodiť do školy. Ak je k tomu všetkému vaše dieťa vyberavé, je pravdepodobné, že budete musieť nájsť skutočne perfektný školský peračník. Dobrou správou ale je, že s dnešným výberom na trhu, by to nemal byť problém bez ohľadu na to, či hľadáte peračník pre chlapca alebo pre dievča. Dôležité je nájsť peračník, do ktorého sa zmestia všetky dôležité školské potreby, ako sú perá, ceruzky, strúhadlo, lepidlo, pastelky, guma a pravítko. Samotný štýl peračníku a spôsob jeho organizácie je už na vás, prípadne na vašom dieťati. Ak chcete, aby vaše dieťa peračník nosilo so sebou, poraďte sa s ním ohľadom farby a dizajnu, ktorý preferuje. Ak kúpite peračník, ktorý si zamiluje, bude ho rado nosiť so sebou aj vtedy, keď ho v podstate vôbec nebude potrebovať.

Tubusový alebo klasický peračník? Ktorý model sa bude hodiť vášmu dieťaťu?

Peračníky môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ako je napríklad drevo, kov, koža, plátno, alebo pletenina. Niektoré peračníky sú tvrdé a pevné, takže dostatočne chránia ceruzky a perá pred poškodením alebo zlomením. Iné sú zase vyrobené z mäkších materiálov, ako je plast alebo bavlna, a väčšinou slúžia na to, aby sa do nich vošlo viacero vecí. Mäkké verzie sa zvyčajne zapínajú na zips. Zámerom puzdra je ľahké prenášanie malých predmetov a písacích potrieb. Prvé peračníky mali okrúhly alebo valcový tvar. Niektoré peračníky boli v minulosti dokonca zdobené jaspisom alebo platinou. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek veľkosť a tvar peračníka, dôležité je, aby sa doň zmestili všetky veci, ktoré vaše dieťa môže v škole potrebovať. Model si môžete vybrať aj na základe vášho vkusu alebo preferencií vášho dieťaťa. Koniec koncov, spokojnosť a funkčnosť sú na prvom mieste.

Peračníky – Často kladené otázky

Aký peračník je vhodný pre prváka?

Pre prváka môžete zvoliť akýkoľvek druh peračníku, ktorý sa mu páči. Dôležité je, aby sa mu doň zmestili všetky potrebné pomôcky. Základom sú ceruzky, pravítko, guma, farbičky a strúhadlo. Pribaliť môžete aj lepidlo, nožnice a vodové farby.

Ako zmyť korektor z peračníka?

Navlhčite vatový tampón v alkohole. Z vonkajšieho okraja škvrny korektoru naneste alkohol na zafarbenú oblasť látky (prednú a zadnú časť) a nechajte ju dobre preniknúť do textúry. Po približne piatich minútach by sa škvrna začať rozpadať a uvoľňovať malé biele šupinky.