30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Produkty: 1 032
Zobraziť ID verzie

Dámska trekingová obuv: skvelá možnosť na leto, aj na zimu!

Dámska trekingová obuv ponúka v porovnaní s inými typmi obuvi, celý rad výhod. Tieto topánky sú určené na chôdzu po miestach s nerovným povrchom a skalnatými oblasťami. Ponúkame niekoľko dôvodov, prečo by mala mať trekingová obuv pre turistu prvoradý význam.

Dámska turistická obuv - dokonalosť na cestách

Schopnosť tlmenia/absorpcie nárazov je jednou z popredných vlastností dámskej trekingovej obuvi. Môžete sa stretnúť aj s pojmom „odpruženie“, no v podstate sú to dva rôzne termíny, pomenúvajúce tú istú funkciu. Ľudské telo (vrátane chodidiel) má schopnosť vnímať nepohodlný tlak na konkrétne časti kože, v podobe nerovnomerného povrchu na cestách. Systém absorpcie nárazov funguje tak, že počas chôdze utlmí silné nárazy, pôsobiace na nohy športovca. Špeciálny materiál predĺži trvanie nárazu, čím znižuje zaťažanie, prenášané na pohybový aparát. Takýmto spôsobom dosiahnete pohodlnú turistickú vychádzku, bez výrazných obmedzení. Dámska trekingová obuv je sprevádzaná vysokým komfortom, čo vo všeobecnosti znižuje počet zranení, súvisiace s nadmernou a nepohodlnou záťažou nôh. Kompatibilné topánky taktiež dokážu zvýšiť vašu výkonnosť pri turistike.

Dámska letná trekingová obuv - pohodlie a odolnosť

Dámska letná trekingová obuv poskytuje primeranú oporu členkom aj chodidlám. Topánky výrazne pomáhajú riešiť problém možného vzniku pľuzgierov a nepríjemných otlakov. Opora po bokoch je dôležitá, aby vaše nohy zostali stabilné a vyrovnané – takáto vlastnosť sa hodí najmä vtedy, keď nesiete na chrbte ťažký batoh. Podrážky týchto topánok sú hlboké a zvyčajne vyrobené z gumy, ktorá zaisťuje primerané trenie. Guma tiež zabraňuje pošmyknutiu na mokrom povrchu. Väčšiu oporu získate aj vtedy, keď do trekingovej obuvi umiestnite vložky – zabezpečujú, aby chodidlo bolo pri chôdzi dobre upevnené vo vnútri topánky.

Dámska zimná trekingová obuv - stabilita a priľnavosť

Dámska zimná trekingová obuv vás chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia, v podobe hlbokého snehu, klzkého ľadu, či blata. Izolačné materiály, ktoré sa nachádzajú v zimných trekinových topánkach, poskytujú teplo bez toho, aby boli výrazne objemné. Medzi dobre izolujúce materiály patrí aj bavlna, s dobrou schopnosťou pohlcovania potu. Jednovrstvové trekingové topánky majú len jednu vrstvu izolácie. Zvyčajne obsahujú vnútorne vystlané materiály, zatiaľ čo dvojvrstvové topánky majú vnútornú aj vonkajšiu izoláciu. Na základnú zimnú túru, je vhodné zvoliť si jednovrstvovú obuv. Na extrémnu turistiku a zimné táborenie zvážte dvojvrstvovú stavbu dámskej trekingovej obuvi.

Dámska trekingová obuv - často kladené otázky

Akú dámsku trekingovú obuv si vybrať?

Dámsku trekingovú obuv vyberajte podľa typu turistiky, na ktorú sa chystáte. Faktor počasia je tiež veľmi dôležitý. Do extrémne chladného prostredia zvoľte topánky, s dvojvrstvovou izoláciou.

Dámska letná trekingová obuv - kde ju kúpiť?

Trekingová obuv je ľahko dostupná v rôznych športových obchodoch, aj obchodoch s tradičnou obuvou. Na eobuv.sk nájdete nemalé množstvo produktov s detailnými popismi. Takto si uľahčíte celý proces výberu dámskej trekingovej obuvi na leto, aj na zimu.

Dámska zimná trekingová obuv - akú spoločnosť si vybrať?

Medzi overených výrobcov kvalitnej obuvi patrí spoločnosť Adidas. Vďaka ich dlhodobému pôsobeniu na trhu, sa každoročne prispôsobujú nárokom každého zákazníka.

Dámska letná trekingová obuv - ako vybrať veľkosť?

Pri výbere trekingovej obuvi sa nič nestane, ak vám topánky nebudú sedieť napresno, ale budú o kúsok väčšie. V takom prípade zvyšný priestor vyplníte turistickými ponožkami, ktoré samé o sebe zaberú určitú časť priestoru.