30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Produkty: 37
Zobraziť ID verzie

Topánky do vody – pohodlné riešenie pre letné kúpanie

Chôdza na boso po piesku je nepochybne jedným z najlepších momentov každej dovolenky. Ak ste sa však niekedy pošmykli pri chôdzi po mokrom móle, alebo ste stúpili na niečo ostré a zranili ste sa, výhody topánok do vody určite oceníte. Vodné plochy sú veľkým lákadlom, avšak nepríjemne sa pri nich poraniť je jednoduchšie, ako si myslíte. Uzavretá obuv do vody môže poskytnúť veľkú ochranu pred týmito nebezpečenstvami. Topánky sú prispôsobené vodnému prostrediu a dokážu tak odvádzať vodu oveľa lepšie ako bežné topánky. Okrem toho, že udržia vaše nohy v bezpečí, môžu im poskytnúť aj vynikajúcu oporu. Mnoho vodných topánok je na vonkajšej strane vybavené gumovou protišmykovou podrážkou, ktorá poskytuje trakčnú podporu, aby ste sa pri chôdzi po mokrom povrchu nešmykli a nespadli. Možno vás prekvapí, že módny priemysel zasiahol už aj tento druh topánok. Topánky do vody, ktoré si pravdepodobne pamätáte z detstva, už neexistujú! Nahradili ich dnešné moderné funkčné topánky, ktoré môžu pripomínať čokoľvek od typických tenisiek, cez módne sandále až po barefootovú obuv. Ponúkajú tak oveľa väčšiu rozmanitosť a štýl ako kedykoľvek predtým.

Dámske topánky do vody – kúsok, ktorý na svojom výlete jednoducho potrebujete

Dámske topánky do vody nevyužijete len pri prechádzkach v okolí vodných plôch, či pri plávaní. Môžete ich využiť pri aktivitách ako je člnkovanie, vodné športy (volejbal, či vodné pólo), rybolov, alebo pri pešej turistike po blatistých cestách. Topánky do vody majú mnohostranné využitie a zvládnu oveľa viac, ako klasické žabky alebo sandále. Ochránia vaše nohy pred pošmyknutím, ostrými kameňmi, alebo spálením od slnka. Stanú sa neoddeliteľnou súčasťou každého vášho výletu. Najlepšie topánky do vody, sú navrhnuté tak, aby sa ste v nich zvládli prechádzku aj na drsných, skalnatých častiach pláže, či križovali lesné potoky. Tieto topánky sú dokonca dostatočne pevné aj na trekking.

Dámske topánky do vody ako základné vybavenie každého výletu

Topánky sú vyrobené tak, aby vode odolali alebo ju správne odvádzali. Môžete ich nosiť v bahnitých oblastiach, v bazéne, na pláži alebo len tak vonku v daždi namiesto čižiem. Rýchlejšie schnú a lepšie odvádzajú vodu, vďaka čomu vaše nohy ochránia pred neželanými pľuzgiermi. Pretože odvodňujú lepšie ako bežná obuv, ktorá sa naplní vodou, sú ľahšie a nevznikajú v nich plesne. Dôležitou výhodou je aj schopnosť topánok lepšie regulovať teplotu. Studená voda môže váš deň pri vode výrazne znepríjemniť. Topánky do vody vám môžu pomôcť lepšie a rýchlejšie zregulovať teplotu tela a naopak, ak je piesok príliš horúci, topánky dokážu vďaka svojej priedušnosti pomôcť udržať vaše nohy v chlade.

Často kladené otázky

Aké druhy topánok do vody existujú?

Existuje niekoľko druhov topánok do vody. Populárnym strihom sú takzvané booties, ktoré sa podobajú topánkam pre potápačov. Sú ideálne pre ľahké vodné aktivity, ako je plávanie, šnorchlovanie, či surfovanie. Ďalším druhom sú priliehavé neoprénové ponožky vhodné pre krátkodobé plážové aktivity. Vodné topánky s uzavretou špičkou zase poskytujú podporu a ochranu pred slnkom, pieskom a ostrými kameňmi. Aktívne topánky do vody pripomínajúce tenisky sú zase navrhnuté tak, aby zvládli dynamické aktivity (beh na pláži, turistika).

Kde si môžete topánky do vody kúpiť?

Na našich webových stránkach ponúkame široký sortiment dámskych aj pánskych topánok do vody. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých štýlov i farebných kombinácií.

Pre koho sú topánky do vody vhodnou voľbou?

Topánky do vody sú vhodné pre každého, kto chce udržať svoje nohy v bezpečí a pohodlí a sústrediť sa na zábavu. Je vhodná na prechádzky v okolí vodných plôch, plávanie, množstvo vodných športov, no i prechádzky v lese, mokradiach, či samotný trekking. Pomôžu udržať vaše nohy chránené, suchšie a pohodlnejšie tak, aby ste si mohli vychutnať každý okamih svojich outdoorových dobrodružstiev.