100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Rozmer
Farba
Cena
Typ produktu
Šport
Zateplenie
Vyhotovenie
Produkty: 193
Zobraziť ID verzie

Ako si vybrať pánske topánky Salomon?

Salomon je jasným lídrom na trhu turistickej obuvi s rozsiahlou kolekciou, ktorá siaha od perfektných topánok pripravených na batoh až po ľahké a obratné nízke topánky - pánske topánky Salomon. Ich turistický rad zahŕňa 14 základných modelov – z ktorých mnohé sú ponúkané vo viacerých štýloch a variáciách – takže je toho veľa, čo treba zvážiť. Horské topánky vyrobené z kvalitnej kože ponúkajú vynikajúcu odolnosť proti oderu, vodeodolnosť a trvanlivosť. Sú ideálne pre veľké zaťaženie a členitý terén. Existuje široká škála možností od ultra ľahkých trailových bežeckých topánok až po lezecké Salomon topánky, turistické alebo trekingové topánky a horolezecké topánky. Závisí to od vašej turistickej destinácie a od toho, ktorý typ obuvi bude vyhovovať vašim potrebám vonku. Trekingové topánky Salomon - Sú určené na väčšie zaťaženie a zvyčajne sa dodávajú vo vysoko strihaných modeloch, ktoré chránia členky pred odieraním. Tieto trekingové topánky sú tuhšie, podporné a odolné.

Trekingové topánky Salomon - ochrana proti poškriabaniu a odolnosť proti nárazom

Na ľahkých chodníkoch pružná obuv podporuje prirodzený pohyb vašej nohy. Ľahká obuv bude tiež pohodlná na nosenie a znižuje únavu. Tlmenie zlepšuje pohodlie topánok, ale je menej dôležité ako u trailových bežeckých topánok. Čím technickejší terén, tým tuhšia by mala byť podrážka vašej topánky, aby ste získali väčšiu stabilitu. Topánka vyššieho strihu chráni a podporí vaše členky. Výstuhy (gumová špička, chránič päty, bočná a priehlavková ochrana atď.) a hrubšie podošvy zvyšujú odolnosť vašej turistickej obuvi, ale robia obuv ťažšou. Vodeodolnosť vašej obuvi bude závisieť od poveternostných podmienok. Nepriepustná membrána, ako je Gore Tex, chráni vaše nohy pred vlhkosťou, ale znižuje priedušnosť obuvi.

Pánske topánky Salomon - kvalitné spracovanie a odolnosť materiálov

Hlavným dôvodom je, že turistické topánky a športové topánky Salomon ponúkajú väčšiu podporu pri nižších hmotnostiach ako iné značky. Okrem jedinečnej kombinácie stability a obratnosti sa Salomony vyznačujú dobrou trakciou, inteligentnými systémami šnurovania, najlepšou vodotesnosťou vo svojej triede (Gore-Tex) a dobrou celkovou kvalitou. Ľudia, ktorí chcú turistickú topánku, ktorá je ľahká a svižná na každodenné použitie, ale zároveň dostatočne odolná na o niečo dlhšie nachodené kilometre alebo na výletoch s batohom, kde nesiete ťažký náklad. Plus, potili sa vám nohy a chcete nepremokavé topánky, ktoré budú dýchať? Tieto robia trik. Salomon Speedcross 5 disponujú vysoko kvalitným svrškom, ktorý prináša maximálne pohodlie. Vnútorná časť obuvi, kde sa nachádza tvarovaná stelka Ortholite®, ktorá má antibakteriálne vlastnosti a pomáha regulovať zápach.

Topánky Salomon – často kladené otázky

Topánky Salomon – ako vybrať veľkosť?

Skúste si na vyskúšať rôzne štýly, noste svoje obvyklé turistické ponožky, pretože vaše nohy zvyknú trochu opúchať. Keď máte topánku rozopnutú, mali by ste byť schopní umiestniť jeden prst za pätu, keď sa vaše prsty dotýkajú prednej časti topánky. Ak spadáte medzi dve veľkosti, vyberte si väčšiu veľkosť, pretože vám počas túry budú opúchať nohy. Príliš veľkú obuv môžete jednoducho zmenšiť pridaním vložky. Opačne to nie je také jednoduché!

Ako skontrolovať, či sú topánky Salomon originálne?

Existuje niekoľko pravidiel a rád, na ktoré by sme si mali pamätať vždy - bez ohľadu na to, aký model a značku obuvi si vyberáme. Kópie majú častokrát iný odtieň, farbu ako originálne modely. Detaily sú menej ostré, alebo chýbajú. Napodobeniny sú zvyčajne vyrábané z menej kvalitného materiálu. Samozrejme, aby ste si vybrali originalitu, obuv sa oplatí kúpiť jedine u oficiálneho distribútora alebo v značkovom obchode. Mali by ste mať garanciu po nákupe.