100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Produkty: 1 228

Dámska bežecká obuv – pohodlie počas fyzických aktivít

Pri fyzickom výkone by Vaša dámska bežecká obuv mala zaručovať pohodlie. Nemali by ste zostať pri prvom dojme, keď si topánky vyskúšate. Skutočný komfort zistíte až počas behu. Naše telá sú „najlepšími sudcami“, keďže každý z nás má iný spôsob prirodzeného hýbania tela. Výber je ale veľmi individuálny. Odporúča sa vyskúšať si topánky popoludní, večer alebo po tréningu, pretože nohy sú v tom čase najväčšie. Obuv by Vám tiež nemala sedieť „napresno“, nech je aspoň o kúsok väčšia, ako veľkosť nôh. V opačnom prípadne môže beh pri dlhých vzdialenostiach prinášať zdravotné komplikácie v podobe otlakov, odrenín alebo aj plochých nôh.

Bežecká obuv pre ženy - zvoľte si obuv so schopnosťou absorpcie nárazov

Beh je pre chodidlo veľmi nárazový. Keď Vaša noha dopadne na povrch trasy, vznikne obrovská sila, ktorá prechádza cez členok až po bedrový kĺb. Dnes však na trhu môžete nájsť dámsku športovú obuv vyrobenú z materiálu, ktorý je vhodný pre rôzne druhy terénu a chráni nohu pred zranením. Schopnosť absorpcie nárazov uľahčuje pohyb začiatočníkom, ľuďom s vyššou hmotnosťou, ale aj skúseným bežkyniam, pretože znižuje zaťaženie kĺbov. Ani s tlmením to však netreba preháňať, aby Vaše nohy „nezleniveli“ a svalstvo sa mohlo ďalej vyvíjať.

Bežecká obuv pre dámy určená do mesta, lesa, či hôr – nájdite svoj správny pár

Dnešný priemysel vyvinul bežeckú obuv pre dámy s rôznym dizajnom a materiálom. V závislosti od terénu, je pri rovnej ceste vhodné zvoliť si topánky s odolnejšími podrážkami. Ľahšia a vzdušnejšia obuv je určená pri športovej aktivite s nerovnomerným povrchom, napríklad v lese. Musíte si taktiež určiť, či máte v úmysle behávať dlhé alebo krátke vzdialenosti. Aj pri 15 - 20 minútovej aktivite párkrát týždenne, je potrebné mať kvalitné topánky.

Dámske bežecké topánky – najčastejšie otázky

Na čo dávať pozor?

Topánky by nemali byť malé, ale ak by sa Vám na úkor toho mali vyzúvať, treba spevniť šnurovanie, alebo vybrať inú veľkosť. Obuv by mala byť vzdušná a šnurovanie tesné. Skúste ohnúť topánku aby ste sa uistili, že nie je príliš flexibilná – to môže naznačovať nedostatok podpory chodidla.

Ktorú zimnú bežeckú obuv si vybrať?

Klasická bežecká obuv na nepriaznivé podmienky nestačí. Vyberte si obuv s podrážkou, určenou na lepší kontakt so snehom, alebo s nepremokavou vrstvou, ktorá vás ochráni pred vlhkosťou. Tento druh dámskej obuvi je dosť ľahký na to, aby ste si pri behu zachovali rýchlosť a zároveň tvrdý a odolný voči neprajnému zimnému počasiu.

S ktorou bežeckou obuvou začať?

Základom je už spomínaná pohodlnosť. Ak sa počas tréningu v topánkach cítite dobre, je väčšia šanca, že pri budúcom nákupe budete vyhľadávať podobný druh. Výber zohráva veľa faktorov, či už tvar nohy, hmotnosť, predchádzajúce skúsenosti.. Vo všeobecnosti to znamená, že kvalitné topánky pre Vás sú iné, ako tie najlepšie topánky pre niekoho iného.