Produkty: 2 269
Zobraziť ID verzie

Klinové sandále: komfortný a módny trend

Bez ohľadu na to, akú cestu každý deň absolvujete, musíte sa uistiť, že nosíte obuv, ktorá vám umožní ľahký pohyb a poskytne maximálnu ochranu. Nevhodná obuv dokáže rýchlo sťažiť každodenné aktivity. Preto sa pri hľadaní správnej obuvi rozhodnite pre pár, ktorý spája funkčnosť, pohodlie a štýl do jedného celku. Medzi topánky spĺňajúce tieto základné požiadavky, patria napríklad klinové sandále.

Klinové sandále – módna voľba na leto

Klinové sandále si môžete obuť takmer na každú príležitosť. Vzdušnosť a konkrétne dizajnové prvky poskytujú (na rozdiel od iných typov topánok) ideálny pocit pohodlia. Počas dňa, alebo teplých letných večerov vás nebudú trápiť žiadne bolesti chodidiel, ani členkov, najmä ak máte v pláne stáť na nohách dlhšiu dobu. Vďaka elegancii a štýlovosti, sa dámske klinové sandále dajú skombinovať s rôznymi outfitmi. Dobrý pár klinových sandálov sa dá obuť na pláž, na dlhé prechádzky po meste s priateľmi, alebo dokonca aj na svadbu. Vtedy sa zamerajte na jemné, pastelové farby, zodpovedajúce štýlu svadieb.

Klinové „blinkers“ sandále – pohodlie na každý deň

Blinkers je typ sandálov s trochu netradičnou, no predsa len komfortnou stavbou. Pri obúvaní má palec na nohe vlastný priestor a je oddelený od ostatných prstov, ktoré tiež zapadnú na svoje konkrétne miesto. Sandále sú vyrobené z kvalitného, elastického materiálu, aby sa prispôsobili nohe. Pri vyberaní správnej veľkosti cez internet, sa niekedy odporúča zobrať pár o číslo väčší, aby priestor pre prsty nebol tesný a nedošlo k možným odreninám. Vo všeobecnosti sú však blinkers veľmi pohodlné a vhodné na bežné nosenie, relax pri bazéne/pláži, alebo na oddychovú prechádzku.

Dámske klinové sandále - nevyhnutná súčasť ženského šatníka

Každá žena by si do svojej kolekcie mala pridať klinové sandále. Ak nie pre dizajn, tak určite pre benefity, ktoré so sebou prinášajú. Pri klasických topánkach na podpätku je veľká pravdepodobnosť, že vás po určitej dobe začnú značne bolieť chodidlá. Kliny majú funkciu rozloženia vašej hmotnosti po celej dĺžke ich platformy a tak je chôdza oveľa jednoduchšia. Stavba klinových sandálov zároveň absorbuje tlak a silu, čím poskytuje odpruženie pri chôdzi po pevnom povrchu. Navyše, so stabilnými, protišmykovými materiálmi sa nemusíte obávať pádu.

Dámske klinové topánky – často kladené otázky

Aké klinové sandále si kúpiť?

V oblasti módy je závisí výber sandálov v podstate len na vás. K formálnym príležitostiam nevyberajte príliš výrazné farby, aby nevznikol silný kontrast medzi oblečením a obuvou. Ak máte radi zaujímavý dizajn, zvoľte si klinové sandále blinkers.

Ktoré klinové sandále sa hodia k šatám?

Ak chcete skombinovať kliny so šatami, záleží na vašom osobnom štýle. Premýšľajte o spojení pekných kvetinových šiat s neutrálnymi sandálmi na klinoch. Obtiahnuté šaty, zvýrazňujúce vaše prednosti si žiadajú vysoké klinové podpätky – tie vizuálne predĺžia nohy.

Ktoré kliny zladiť s džínsami?

Ku klinovým sandálom sa hodia džínsy, ktoré sa na ich konci rozširujú – nazývajú sa aj „zvonové“. Ak bude spodok džínsov zakrývať väčšinu klinov, dosiahnete tak uhladený, estetický vzhľad. Môžete ich skombinovať aj s užšími džínsami, ale dajte pozor, aby neboli príliš tesné.