100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ zapínania
Šírka topánky
Produkty: 1 324
Zobraziť ID verzie

Pánske bežecké topánky – ľahkosť a komfort pohybu

Bežecké topánky sú základom pri zdravom a bezpečnom behu. Beh je obľúbenou pohybovou aktivitou, pretože spája pobyt v prírode so zdravým celotelovým tréningom. Niet sa prečo čudovať, že ľudia ho vyhľadávajú, najmä pokiaľ žijú sedavým spôsobom života. Ak však chcete behať správne a nespôsobiť si zdravotné ťažkosti, mali by ste vybrať vhodné bežecké topánky. Ako na to a podľa čoho vyberať?

Pánske bežecké topánky – bezpečný tréning

Pánske bežecké topánky pre váš bezpečný tréning treba vždy začať vyberať s ohľadom na povrch, na ktorom bežíte. Trailové bežecké topánky sú prispôsobené odolnejším povrchom, vyššou váhou a pevnejším materiálom k behu v neupravenom teréne a s rôznymi poveternostnými podmienkami. Cestné bežecké topánky sú potom omnoho ľahšie a lepšie tlmia nárazy pri behu na ceste alebo pevnom povrchu.

Pánske bežecké topánky – pohodlie pre vaše nohy

Správne pánske bežecké topánky vám zaručia komfort a bezpečnosť počas vášho tréningu. Ideálne pánske topánky na beh v poli sú trailové topánky. Ak si pri výbere dáte pozor na zohľadnenie správnej veľkosti a kvalitného materiálu, získate skvelého pomocníka na vaše bežné behanie. Ak beháte skôr po ceste, môžete voliť cestné bežecké topánky, ktoré poskytnú oporu aj vašim kolenám. Čo sa týka vzhľadu, veľmi populárne sú pánske čierne bežecké topánky, ktoré sa dobre ladia aj k športovým outfitom na vaše každodenné behanie.

Pánske topánky na behanie po asfalte – ľahkosť behu

Ak hľadáte pánske topánky na behanie po asfalte – vyberte si cestné bežecké topánky. Sú vhodné na spevnené mestské povrchy a poskytujú skvelý komfort pri behu. Majú hladkú podošvu a často aj veľmi nadčasový a trendy vzhľad. Vďaka tomu si ich môžete sem-tam požičať aj do tvorby moderných, trendy štylizácií. Sú nesmierne pohodlné a štýlové, pričom ich však neodporúčame používať na ťažšie trasy, kde by nemuseli poskytnúť dostatočnú ochranu.

Pánske bežecké topánky – často kladené otázky

Ktoré pánske topánky vybrať na trailový beh?

Na trailový beh je idelne voliť trailové topánky. Svojím zvrškom, povrchovou úpravou aj podrážkou sú 100% prispôsobené behu v náročných nespevnených podmienkach. Čo sa týka hmotnosti, často sú aj ťažšie. Tiež väčšinou disponujú vodoodolnou membránou, vďaka čomu udržia vaše nohy v suchu.

Pánske bežecké topánky – z ktorého materiálu sú vyrobené?

Bežecké topánky na trailový beh bývajú väčšinou zo syntetických materiálov, ktoré zaručujú aj nepremokavosť. Sú omnoho pevnejšie a lepšie chránia nohu, aby ste aj v náročnom teréne mali požadovanú stabilitu. Cestné topánky môžu byť aj z tenších textilných materiálov, vďaka čomu sú viac vzdušné.

Ktoré pánske bežecké topánky si vybrať na beh po asfalte?

Na beh po asfalte odporúčame zvoliť cestné pánske bežecké topánky, ideálne napríklad trendy čierne pánske bežecké topánky. Zaručia vám ľahkosť pohybu, stabilitu a bezpečnosť. Pritom vyzerajú nesmierne dobre a môžete ich využiť aj do bežných štylizácií.

Pánske bežecké topánky – akú veľkosť si vybrať?

Výber veľkosti nie je náročnou úlohou. Dôležité je pri výbere topánok online, odmerať dĺžku vášho chodidla a pripočítať 1 cm. Pri nákupe v predajni si skúšajte topánky, kým nenatrafíte na model, ktorý vám poskytne skvelé pohodlie a pritom aj dostatočnú rezervu, ktorá je pri behu nevyhnutná. Dbajte tiež na to, aby vám topánky poskytovali dokonalé pohodlie a stabilitu v oblasti päty.