Produkty: 8 958
Zobraziť ID verzie

Športová obuv - na eobuv nájdete jedinečný dizajn, módne farby a všetky veľkosti

Milujete šport a venujete sa mu pravidelne? Na každú aktivitu by ste mali mať správnu obuv, pretože pri každom športe si chodidlá vyžadujú inú podporu. Na beh, do telovične a do hôr by vo vašom botníku mali byť aspoň tri páry. Obuv na konkrétny šport vyberajte podľa častí, z ktorých sa topánky skladá:

  • zvršok vás chráni pre externými vplyvmi a udržuje tvar topánky,
  • podšívka je súčasťou vnútornej časti topánky, odvádza vlhkosť, prip. udržiava nohu v teple a tlmí dopady,
  • medzipodrážka chráni vašu nohu pred terénom, spevňuje a tlmí,
  • podrážka zasa zaisťuje ochranu a
  • šnurovanie upevňuje nohu a zvyšuje bezpečnosť.
Aké typy obuvi na šport existujú? V našej ponuke nájdete bežecké botasky, trekové topánky, fitness obuv, ale aj tenisky vhodné do haly. Každá obuv má špecifické vlastnosti jednotlivých častí, ktoré ju tvoria. Pri výbere preto vždy najprv začnite športom, na ktorý budete topánku používať, pokračujte cenou, správnou veľkosťou, jednotlivými vlastnosťami, farbou a designom.

Dámska športová obuv - pohodlné riešenie na beh a aj do telocvične

Pri výbere tenisiek do telocvične alebo fitness centra klaďte dôraz na zvršok topánky, ktorý by mal byť dostatočne priepustný. Botasky by mali byť ľahké, ale zároveň dostatočne stabilné. Preto voľte modely so šnúrkami, ktoré zatiahnete podľa potreby a pevnou pätou. Podrážka by mala byť protišmyková, elastická a tenká, nemala by farbiť podlahu. Pri fitness obuvi nevyberajte tesnú veľkosť. Chodidlo vám pri športe môže trocha opuchnúť. Vybrať správnu bežeckú obuv dáva občas zabrať. Pri správnych topánkach na beh myslite na:

  • Pätu - musí mať svoj priestor, byť zafixovaná a nesmie sa z topánky vyzúvať
  • Priehlavok - jeho stabilitu zabezpečíte šnurovaním, pozor na prílišný tlak
  • Šírku - zvršok topánky by vás nemal obmedzovať v roztiahnutí prstov do maximálnej šírky
  • Hmotnosť - vyššia hmotnosť neznamená horší výkon, naopak, vaše dopady bude tlmiť
  • Velkosť - k svojej veľkosti nohy v centimetroch sa nebojte pripočítať centimeter navyše, aby noha mala dostatok priestoru

Športová obuv - často kladené otázky

Ako prať športovú obuv?

Vždy, ak sa rozhodnete prať športovú obuv v práčke, riaďte sa týmito pokynmi. V práčke môžete prať len látkové topánky, aj to opatrne. Kožené a semišové topánky do práčky nepatria. Pred praním vždy vyberte vložky a vytiahnite šnúrky. Topánky najprv vyčistite mydlovou vodou, opláchnite čistou vodou, vyčistite gumovú podrážku, vložte do vrecka na pranie a následne do práčky. Ideálny je tekutý prací prášok. Perte na programe na pranie topánok, na jemnom praní, ale pri 30 stupňoch Celzia s čo najnižším počtom otáčok.

Ako roztiahnuť športovú obuv?

Niekedy sa vám nevychodená športová obuv môže zdať pritesná. Najprv však musíte s určitosťou vedieť, že vám topánka nie je malá, a že ste si vybrali správnu veľkosť. Topánky najprv noste doma, aby ste ich nezašpinili a neopotrebovali. Ideálne vo večerných hodinách a napríklad v hrubých ponožkách, aby vás nikde neotlačili. Takisto dokáže topánku vyformovať a trocha roztiahnuť fén. Dávajte si ale pozor a nepoužívajte horúci vzduch.

Ako čistiť športovú obuv?

Ak ste si topánky zablatili, ale nepotrebujú ešte vyprať, otrite ich vlhkou handričkou a nechajte poriadne vyschnúť. Po športe môžete z obuvi vždy vybrať vložky a nechať ich trocha prevetrať.