Produkty: 116
Zobraziť ID verzie

Dámske tenisky – štýlové, bezpečné a kvalitné topánky

Počas posledných rokov sa tenisky vymanili zo svojich športových hraníc a vo svete módy dostali úplne nový význam. Vďaka nespočetnému množstvu rôznych druhov a farieb tejto obľúbenej obuvi si svoj pár nájde naozaj každá z nás. Bez ohľadu na to, ktorý štýl tenisiek je váš obľúbený rozhodne sa zhodneme na tom, že sme vďačné za tak štýlový, bezpečný a kvalitný módny kúsok, akým sú práve dámske tenisky. Navyše stylingový potenciál tenisiek ďaleko presahuje kombináciu obľúbených džínsov a svetrov. Šaty, sukne, kardigany, kabáty – dámske tenisky sa hodia takmer ku všetkému.

Obuv na tenis – aké parametre treba pri kúpe dodržiavať?

Každý hráč je iný. Rôzne herné štýly, rôzne herné povrchy a koniec koncov aj jedinečné tvary chodidiel. Výber vhodných tenisových topánok môže zvýšiť váš výkon a posunúť vašu hru na novú úroveň. Pri tenise šprintujeme, prudko zastavujeme, skáčeme, šmýkame sa a bežíme zo strany na stranu. Nie je preto jednoduché nájsť tenisky, ktoré to všetko zvládnu. Keď ale zoberieme do úvahy, že tvar vášho chodidla a štýl vašej hry nedokážeme odhadnúť, primárnym parametrom by mal byť výber topánok na základe herného povrchu. Na udržanie optimálnej pozície na každom povrchu aký kurt ponúka je dôležité zvoliť tenisovú topánku, ktorá je preň navrhnutá. Najpopulárnejším a najbežnejším povrchom tenisových kurtov je betón. Na tento druh kurtu sa najviac hodia dobre odpružené topánky, ktoré vám poskytnú dokonalú kombináciu priľnavosti a poddajnosti. Pomôžu vám tiež preniesť energiu do každého vášho kroku, a zároveň pohltia nárazy z tvrdšieho povrchu. Podrážka topánok na antuke má zvyčajne dezén s úplnou rybou kosťou (cik-cak). Tento vzor pomáha udržiavať hlinu mimo vašej podrážky, takže sa môžete lepšie prudko pohybovať a meniť smer. Zvršok býva zvyčajne z pevnejšieho úpletu, ktorý nielen pomáha pri stabilite, ale zároveň zabraňuje vniknutiu hliny do topánok. Rovnako ako hlina, aj tráva je oveľa mäkšia. Podošva tenisových topánok Adidas na trávnatých kurtoch obsahuje „výčnelky“ alebo „pupienky“, ktoré pripomínajú futbalové kopačky. Táto podošva poskytuje hráčom skvelú priľnavosť na povrchu, ktorý môže byť často šmykľavý.

Dámske tenisky Nike, ASICS, Wilson, Adidas – nájdite v širokej ponuke Eobuv svoj pár

Na eobuv.sk si v súčasnosti môžete vybrať z viac ako 100 rôznych značiek a preskúmať rôzne druhy dámskych tenisiek od renomovaných výrobcov a distribútorov. Nezáleží pri tom na tom, či preferujete značku Nike, ASICS, Wilson, Adidas, alebo Under Armour. V prípade tejto športovej obuvi je vhodné zvoliť značkovú a kvalitnú obuv, ktorá je pohodlná, a zabezpečí vašu nohu pred úrazom v prípade, že budete chcieť tenisky použiť aj na inú aktivitu, na akú ste si ich pôvodne kúpili. Vďaka obrovskému sortimentu, ktorý pokrýva všetky možné farebné kombinácie, a rôzne druhy materiálov a strihov u nás nájdete svoj vysnený pár topánok behom niekoľkých klikov.

Dámske tenisky – často kladené otázky

Dámske tenisky – ktoré si vybrať?

Dámske tenisky si vyberajte podľa štýlu svojho oblečenia a druhu športovej aktivity, na ktorú ich chcete použiť. Pokiaľ hľadáte univerzálnejšiu topánku, ktorú môžete nosiť k džínsam a občas využiť na športové aktivity, stavte na neutrálne farby, akými sú napríklad čierna alebo biela. Ďalším dôležitým aspektom je pohodlnosť a kvalita.

Aké topánky sú vhodné na tenis?

Na tenis sú vhodné tenisky, ktoré sú pevnejšie a udržia vašu nohu zafixovanú počas rôznych náhlych pohybov, skokov, alebo v prípade, že sa na antuke či na vlhkom trávniku šmyknete. Najdôležitejšia je podrážka, ktorú prispôsobte vybranému hernému povrchu.