Produkty: 346
Zobraziť ID verzie

Dámska trailová bežecká obuv – hľadajte najlepšiu ponuku a odolné modely na Eobuv.sk

Dámske topánky na trailový beh sú vhodnou voľbou do prírody, na kľukaté cesty, do hôr či lesa. Aj preto sa bežecká trailová obuv vyznačuje špecifickými vlastnosťami, ktoré plnia svoj účel pri behu. V prvom rade by ste si preto mali ujasniť, po akých terénoch budete behávať. Na spevnené lesné a štrkové cesty sa hodia modely, ktoré sú priedušnejšie a ľahšie, zatiaľ čo na mäkký, sypký a neupravený povrch, voľte radšej trailové bežecké topánky s vyššou stabilitou a tvrdšou podrážkou. Široký výber bežeckej trailovej obuvi od ikonických značiek ako Columbia, Merell, Nike, New Balance, Salomon a mnohých ďalších nájdete na Eobuv.sk. Topánky prichádzajú v kvalitných materiálových prevedeniach a v rôznych dizajnoch a farbách, z ktorých si jednoducho vyberie každá žena. Môžete tak staviť na klasiku v podobe čiernych, sivých alebo tmavomodrých topánok na trailových beh, s ktorými zaručene vedľa nešliepnete. Alternatívu ponúkajú farebné varianty ako je napríklad ružová, žltá či svetlomodrá, ktoré splnia vaše požiadavky na funkčnosť aj na módnosť.

Trailové bežecké topánky - najkvalitnejšie materiály a veľmi dobrá stabilizácia chodidla

Trailové bežecké topánky by mali byť v prvom rade vodeodolné, a to hlavne z dôvodu rôznorodých terénov a počasia, ktoré vás môže znenazdajky počas tréningu prekvapiť. Ideálnou voľbou je siahnuť po modeli, ktorý disponuje nepremokavou Gore - Tex membránou. Tá vaše chodidlá udrží v suchu aj v teple. Membrána je zároveň priedušná a odvedie z trailových bežeckých topánok nahromadenú vlhkosť. Ak hľadáte topánky na trailový beh, ktoré vám poskytnú potrebnú stabilitu, venujte pozornosť vybranej podrážke. Tá musí byť priľnavá aj odolná. Rovnako dôležité je z hľadiska stability siahnuť po topánkach, ktoré zodpovedajú svojou konštrukciou vášmu typu chodidla. Pri došľape sa totiž chodidlo môže vychyľovať na stranu. Pokiaľ sa vychyľuje na vonkajšiu stranu, siahnite po topánkach označených slovom supinácia. Ak sa vaše chodidlá vychyľujú dovnútra, trpíte pronáciou. Neutrálnu obuv by ste mali nosiť v prípade, že sa vaše nohy pri behu nevychyľujú.

Dámske trailové bežecké topánky – cíťte sa bezpečne za každých podmienok

Dámske trailové bežecké topánky vás udržia na rôznych terénoch v bezpečí práve vďaka svojmu kvalitnému materiálovému prevedeniu. Určite siahnite po dámskych trailových bežeckých topánkach, ktoré majú okrem kvalitnej podrážky s hrubším dezénom a vyššou priľnavosťou tiež pevné šnúrky, vďaka ktorým si topánku stiahnete tak, aby ste sa v nej cítili maximálne komfortne a bezpečne. Rovnako sa poobzerajte po správnej veľkosti, ktorá by mala byť u trailovej bežeckej obuvi aspoň o pol až celé jedno číslo väčšia. Inak by totiž hrozilo, že pri behu vás bežecké topánky otlačia a vy budete zbytočne trpieť.

Dámska trailová bežecká obuv – často kladené otázky

Čo je trailový beh a aké topánky si vybrať?

Trailový beh je aktivita, ktorá prebieha v prírode na neupravenom teréne, ako sú polia, les, hory a podobne. Topánky na trailový beh preto majú hrubšiu podošvu ako cestná bežecká obuv. Sú odolnejšie voči oderom, menej priedušné, majú silnejšiu podrážku a vyššiu hmotnosť.

Kde kúpiť dobré dámske trailové topánky?

Vhodné dámske trailové topánky nájdete na Eobuv.sk. Široký výber overených výrobcov ponúka dámske trailové topánky rôznych cenových kategórii s funkciami, ktoré splnia vaše požiadavky.