100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ zapínania
Šírka topánky
Produkty: 83

Topánky na tenis – ktoré tenisky si vybrať pre dynamickú hru?

Pri tenise šprintujeme, prudko zastavujeme, skáčeme, šmýkame sa, a bežíme zo strany na stranu. Nie je preto jednoduché nájsť tenisky, ktoré to všetko zvládnu. Váš štýl hry je dôležitým faktorom pri výbere najvhodnejších tenisových topánok. Hráči základnej línie budú chcieť odolnú podrážku, vynikajúce odpruženie a silnú bočnú podporu pre nepretržité pohyby zo strany na stranu. Ak po podaní často triafate sieť, budete namiesto toho chcieť odolnú špičku a lepšiu flexibilitu pre vaše chodidlá. Pre dynamickú hru teda zvoľte topánky, ktoré vám umožnia rýchlo sa pohybovať, no udržia vašu nohu stabilnú.

Pánske tenisové topánky a typ povrchu

Každý hráč je iný. Rôzne herné štýly a rôzne herné povrchy ovplyvňujú výber vhodných topánok. Pokiaľ si však vyberiete správne tenisové topánky, môžete zvýšiť váš výkon a posunúť vašu hru na novú úroveň. Primárnym parametrom pre výber vašich topánok, by mal byť práve herný povrch. Na udržanie optimálnej pozície na každom povrchu aký kurt ponúka je dôležité zvoliť tenisovú topánku, ktorá je preň navrhnutá. Najpopulárnejším a najbežnejším povrchom tenisových kurtov je asfalt. Na tento druh kurtu sa najviac hodia dobre odpružené topánky, ktoré vám poskytnú dokonalú kombináciu priľnavosti a poddajnosti. Pomôžu vám tiež preniesť energiu do každého vášho kroku, a zároveň pohltia nárazy z tvrdšieho povrchu. Podrážka tenisových topánok, ktoré sú určené pre hru na antuke má zvyčajne cik-cak dezén. Tento vzor pomáha udržiavať hlinu mimo vašej podrážky, takže sa môžete lepšie prudko pohybovať a meniť smer. Vrchná časť topánky je zvyčajne z pevnejšieho materiálu, ktorý nielen pomáha pri stabilite, ale zároveň zabraňuje vniknutiu hliny do topánok. Rovnako ako hlina, aj tráva je oveľa mäkšia ako tvrdý asfalt. Podošva pánskych tenisových topánok určených na hru na trávnatých kurtoch obsahuje „výčnelky“, ktoré pripomínajú futbalové kopačky. Táto podošva poskytuje hráčom skvelú priľnavosť na povrchu, ktorý môže byť často šmykľavý. Dnes väčšina značiek ako Nike, Adidas, Asics alebo Babolat ponúka tenisovú obuv vhodnú pre všetky kurty, ktorá je navrhnutá tak, aby všetky druhy povrchov zvládla. Ak nehľadáte jeden konkrétny typ povrchu a nie ste profesionálny športovec, tieto viacúčelové topánky môžu byť vašou najlepšou voľbou.

Tenisové topánky – stabilita na najvyššej úrovni

Tenis je aktívna, fyzická hra a najviac pri nej trpia vaše nohy. Či už ste skúsený profík, alebo len prvýkrát vstupujete na kurt, výber tenisiek je nevyhnutnou súčasťou hry. Od populárnych tenisových topánok Nike a Adidas až po spoľahlivé, vysokovýkonné tenisky Asics – najlepšia tenisová obuv pre vaše jedinečné potreby existuje, ale budete si musieť urobiť svoj prieskum. Konštrukcia tenisových topánok vás nielen vybaví správnou podrážkou, ale poskytne vám veľmi dôležitú stabilitu, odolnosť a pohodlie, ktoré si vyžadujete, aby ste mohli hrať hru bez rizika zranenia. Prinajmenšom odporúčame tenisovú topánku základnej úrovne, avšak pokročilejšie modely obsahujú najnovšie výkonné technológie, ktoré poskytujú hráčom významnú výhodu na kurte.

Tenisové topánky – často kladené otázky

Aké tenisové topánky si vybrať?

Tenisové topánky si vyberte na základe povrchu, na ktorom sa chystáte hrať, a štýlu vašej hry. Dbajte na to, aby vám topánka dobre sadla, a aby vám poskytla dostatočnú oporu a stabilitu.

Ktorá podrážka tenisiek bude pre tenis najpohodlnejšia?

Najdôležitejším faktorom určujúcim pohodlie tenisovej obuvi je kvalita jej medzipodošvy, pretože jej úlohou je absorbovať a tlmiť nárazy a zabezpečovať podporu vašej nohy. Topánka bez vhodnej medzipodošvy môže viesť k nepríjemným pocitom v chodidle, ako aj v kolenách a iných častiach tela. Niektoré z najznámejších tlmiacich technológií zahŕňajú GEL™ od ASICS, Air Zoom od Nike a Boost od Adidas.