100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ produktu
Zateplenie
Produkty: 1 233
Zobraziť ID verzie

Pánske trekingové topánky – základ pre každého, kto miluje pohodlie a prírodu

Pánske trekingové topánky sú ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí obľubujú pohodlie. Sú totiž prispôsobené na pohyb po akomkoľvek teréne a vďaka tomu sú ideálne vhodné predovšetkým na ťažšie horské chodníky a rôznu formu turistiky. Dokážu vám poskytnúť dostatočný komfort a ochranu v rôznom prostredí aj v rôznych podmienkach počasia.

Pánske trekingové topánky – nevyhnutnosť pre každého milovníka hôr

Ak milujete prechádzky v prírode a chcete si ich naplno užiť, pánske trekingové topánky sú tou správnou voľbou. Môžete ich nosiť v rôznych terénoch a pritom vám poskytnú nadmerné pohodlie a vysokú úroveň bezpečnosti. Dôležité je si vyberať pár podľa ročného obdobia a tiež podľa vašich očakávaní a preferencií. Medzi univerzálne patria vysoké pánske turistické topánky, ktoré môžete využiť rovnako v lete ako v zime. Na zimu je však vhodné voliť rôzne zateplené varianty a tiež siahať po modeloch s presne uspôsobenou podrážkou. Takéto vám totiž pomôžu pohybovať sa po náročnom chodníku aj počas zasnežených dní, kedy je samotný pohyb namáhavý a nebezpečný.

Trekingové topánky – perfektné na leto aj zimu

Trekingové topánky využijete na turistiku počas leta aj počas zimy. Samozrejme na každé ročné obdobie je ideálne voliť model, ktorý vám 100% vyhovuje a dokáže vám poskytnúť pohodlie počas rôznych vplyvov počasia. Ideálne je si outdoorové topánky vyskúšať v predajni, aby ste mali záruku, že vám topánky sadnú. Môžete si pokojne nechať aj miernu rezervu na hrubšiu ponožku. Pokiaľ nakupujete cez internet, vyberajte si vždy podľa veľkostnej tabuľky, nie vašu klasickú veľkosť. Pri turistických topánkach je voľba správnej veľkosti nesmierne dôležitá a preto si vždy odmerajte dĺžku vášho chodidla a opäť si môžete nechať aj miernu rezervu. Na zlepšenie vlastností obuvi môžete siahnuť aj po impregnačnom spreji a samozrejme je nevyhnutné zvoliť aj správne ponožky.

Trekingové topánky – moderné topánky na turistiku

Okrem toho, že sú pánske horské topánky nesmierne pohodlné a praktické, môžu byť aj štýlové. Vyberajte si nadčasové modely v moderných prevedeniach a aj na turistike budete vždy vyzerať upravene a pritom sa cítiť komfortne. Trekingová obuv je skvelá voľba a dizajnové prevedenie si môžete vybrať kompletne podľa vašich predstáv, aby ste zvolili ideálny kúsok pre kombinovanie do vašich športových a praktických štylizácií.

Pánske trekingové topánky – často kladené otázky

S membránou alebo bez membrány – ktoré si vybrať?

Čo sa týka trekingových topánok, môžete si vyberať rôzne druhy. Predovšetkým však predstavuje veľký rozdiel vybrať si topánky s membránou alebo bez membrány. Tie ktoré sú s membránou majú vodoodolné vlastnosti a vďaka tomu poskytujú ešte väčšiu ochranu a komfort. Bez membrány síce nie sú vodoodolné ale môžete na ne aplikovať impregnačný sprej pre zlepšenie vlastností.

Ktoré trekingové topánky: nízke alebo vysoké?

Ako sme už predtým spomenuli, omnoho variabilnejšie sú vysoké pánske topánky na hory. Ak sa ale pýtate otázky: „ktoré pánske topánky na hory?“ základnou odpoveďou je – akékoľvek turistické topánky. Na leto a jar sú rovnako vhodné sandále alebo nízke topánky, na jeseň a zimu zvoľte skôr vysoké varianty. Univerzálny kúsok je však ťažké nájsť, pretože všetky majú špecificky uspôsobené funkcie.

Ako viazať trekingové topánky?

Čo sa týka viazania trekingových topánok, poriadne viazanie dokáže zaručiť, že naplno využijete ich skvelé vlastnosti. Topánky si vždy viažte naplno a šnúrky prevlečte cez všetky dierky. Snažte sa, aby ste si ich zaviazali dostatočne pevne a tak vám mohli tvoriť poriadnu oporu počas chôdze. Rovnako budú takýmto štýlom pôsobiť aj ako prevencia – napríklad pri pádoch si nevyvrtnete členok.