100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Typ zapínania
Šírka topánky
Produkty: 110

Pánska halová obuv – špecializovaná obuv na futbal

Hľadáte halovú obuv na futbal? Poďme si najprv spoločne ujasniť, aký je rozdieľ medzi topánkami na futbal a kopačkami. Halovky majú namiesto hrotov odolnú gumovú podrážku. Typický je aj iný typ dezénu, ktorý zabezpečuje dodatočnú trakciu na lesklých povrchoch v telocvičniach. Pri rozhodovaní o tom, ktorá halová futbalová obuv je tá pravá, zohľadnite viacero faktorov. Výber začnite štýlom hry a pozície, na ktorej hráte. Správny výber zlepší váš výkon a prispeje k pohodliu počas celej hry. Útočníci sa sústredia na góly a často používajú priehlavok (nart) chodidla. Obuv s čistou úderovou zónou má nižšiu hmotnosť a poskytuje lepšiu manévrovateľnosť. Brániaci hráči potrebujú topánky, ktoré poskytujú ochranu, sú odolné a majú dostatočnú bočnú oporu určenú na podporu nohy a nečakané pohyby. Pre brankárov je najdôležitejšia rovnako bočná opora a trakcia, a to najmä kvôli častým pohybom zo strany na stranu.

Halová obuv Nike, Adidas, Puma – športová obuv od známych výrobcov na eobuv.sk

Predtým než sa rozhodnete pre konkrétnu značku, preskúmajte aj materiál športovej obuvi. Typ materiálu môže ovplyvniť výkon a životnosť obuvi. Najdôležitejším aspektom výberu správneho materiálu je to, aký z neho máte pocit. Koža je jednou z obľúbenejších možností. Je pružná, mäkká a prispôsobí sa vašej nohe. Nevýhodou môže byť, že sa často zvykne roztiahnuť. Druhou možnosťou sú syntetické materiály. Tie sú vo všeobecnosti ľahšie, tenšie, odolnejšie a menej sa rozťahujú. Pre syntetické materiály je typické aj to, že rýchlo schnú. Na druhú stranu sa ale často stáva, že nie sú dostatočne priedušné. Svoje halové tenisky si môžete vybrať od overených značiek a lídrov v oblasti športovej módy. U nás nájdete produkty od favoritov ako Puma, Adidas a Nike.

Halové tenisky – na čo si dať pozor pri výbere halových kopačiek?

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere pánskej halovej obuvi je pohodlnosť. Vždy myslite na to, že po futbalovom ihrisku budete behať 60 až 90 minút v kuse. Topánky vám musia sedieť, nesmú byť príliš tesné. Okrem dĺžky chodidla vždy zohľadňujte aj tvar a zakrivenie chodidla. Ak chcete podporiť svoj výkon, sledujte aj to, ako sú halovky vysoké. Mali by byť nízke, ale zároveň musia podporovať klenbu a bočné hrany, čo oceníte pri šprintovaní za loptou. Pamätajte aj na to, že tenisky do telocvične sú tažšie než vonkajšia alternatíva kvôli tomu, že majú mohutnejšiu gumovú podrážku, vďaka ktorej sa vám nebude šmýkať. Priedušnosť môže byť skutočne veľmi dôležitým faktorom, pretože v telocvični pri halovom futbale vám bude horúco veľmi rýchlo. Ľahšie materiály sú priedušnejšie. Zvoľte napríklad aj prvky so sieťovinou, ktorá je na topánke strategicky umiestnená.

Pánske topánky na halový futbal – často kladené otázky

Čo je to halová obuv?

Vo väčšine prípadov ide o obuv na futbal, s nízkou podrážkou, ktorá udržiava užší kontakt s ihriskom. Musí mať plochú gumovú podrážku s viacsmerovým vzorom proti pošmyknutiu. Tým sa zvyšuje aj trakcia pre rýchly pohyb po ihrisku. Materiál topánky obopína nohu a slúži ako opora. Niektoré halovky majú zosilnenú špičku alebo priehlavok topánky.

Aké topánky sú najlepšie na halový futbal?

Nezáleží na tom, či si na futbal vyberiete halovú obuv Nike alebo halovú obuv Adidas. Hľadajte halovky, ktoré majú nízku gumovú podrážku so vzorom, a ktoré vám sedia. Dbajte aj na to, aby látka priedušná, odvádzala pot od nohy a zachovávala si pružnosť.