100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Produkty: 316
Vybrané filtre (1)

Trailové topánky: aké sú ich výhody a čo presne ich charakterizuje?

Trailová bežecká obuv je vhodná na beh divokou krajinou. Čo si pod tým môžete predstaviť? Strmé stúpanie, kamenný terén alebo mokré, zablatené či zasnežené chodníky. Trailová obuv na beh chráni chodidlá spôsobom, ktorý cestná bežecká obuv nemá. Umožňuje tým plynulý beh po rôznorodom povrchu a vydrží väčšiu záťaž. Hlavné rozdiely medzi trailovou a cestnou bežeckou obuvou spočívajú v konštrukcii topánok. Trailové musia vydržať náročné podmienky behu v teréne, kde prevládajú ostré kamene, korene a štrk. Podrážka je vyrobená z lepivejšej gumy a má výstupky, ktoré zlepšujú trakciu. V trailových teniskách nachádza ochrana v podobe pružnej plastovej dosky voči ostrým kameňom a koreňom. Topánky sú v podstate tuhšie. Čím náročnejšia a nerovnejšia je trasa, tým kvalitnejšiu trailovú obuv potrebujete. Cestná bežecká obuv má hladkú podrážku z gumy, ktorá zvláda vozovku a chodníky. Tieto topánky sú pružnejšie, aby ste pri behu boli čo najľahší. Tiež tlmí dopady na tvrdý betón alebo asfalt, čím chráni kĺby a chrbticu bežca.

Pánska trailová bežecká obuv - znížte riziko zranenia správnou obuvou

Pánska bežecká obuv na trail pomáha znižovať riziko zranení a to hneď z niekoľkých dôvodov. Trakcia a rôzne trakčné prvky, ako sú veľké výstupky, viacsmerové výstupky so zubami, ktoré sú strategicky umiestnené, maximalizujú priľnavosti. Podrážka je z lepivej gumovej zmesi a tým umožňuje lepšiu kontrolu na rôznych povrchoch ciest. Pánska trailová obuv má zvršok z hustejšie tkanej sieťoviny, ktorá chráni vaše ponožky a nohy pred nečistotami. Dôležitý účel plnia aj gumové prvky na špičkách. Ide o tzv. "nárazníky na prsty", ktoré chránia pred zakopávaním. Kvalitná obuv na trail poskytuje stabilitu všetkým typom chodidiel a kotníkov - aj neutrálnym aj hyperpronačným. Stabilitu zabezpečuje materiál zvršku, ktorý nohu poriadne obopne a zabráni jej pohybu v topánke. Typické je aj bezpečnejšie uchytenie päty a širšia platforma. Dajte si ale pozor. Pri behu po umelom povrchu, ako je betón alebo asfalt, sa snažte vyhnúť obuvi na trailový beh. Abrazívny povrch môže opotrebovať gumové výstupky na podrážke topánky, čo môže ohroziť vašu priľnavosť neskôr, keď sa vrátite späť do prírody.

Najlepšie trailové topánky prémiových značiek na eobuv.sk - Salomon, Adidas, Nike, Merrell a ďalšie

Najlepšia trailová obuv musí mať všetky vyššie spomenuté vlastnosti. Rovnako je behu v teréne prispôsobená aj designom. Len ťažko by ste hľadali biele tenisky na traill. Trailové bežecké topánky sú väčšinou v tmavom prevedení, aby skryli špinu a nečistoty, ktoré na trase nazbierate. Mnoho výrobcov športových tenisiek sa venujete aj výrobe botasiek do terénu. Možno bude vašou obľúbenou trailová obuv Salomon, ktorá sa vyznačuje vysokou kvalitou a špecifickým Salomon designom.

Pánska trailová obuv - často kladené otázky

Aká obuv na trailový beh je najlepšia?

Medzi najkvalitnejšie trailové topánky patria kúsky od svetových značiek, ktoré určite poznáte aj vy. Vyberte si od známych výrobcov športového vybavenia: Salomon, Adidas, Nike, Merrell.

Aké sú topánky na trailový beh?

Topánky na trailový beh a líšia sa najmä podrážkou s trakciou a medzipodrážku. Poskytujú väčšiu oporu na členitých chodníkoch a nerovnom povrchu, zvyšujú ochranu pred ostrými predmetmi, ako sú kamene a palice a majú odolný zvršok.