30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť

Žiadne produkty s týmito filtrami

Ak chcete zobraziť viac produktov, skúste odstrániť niektoré alebo všetky filtre.

Zlepšite svoj výkon v športe, pomocou pánskej basketbalovej obuvi!

Hovorí sa, že šport je zábavný len vtedy, keď sa pri ňom používa správna športová výbava. Ak vám chýba vhodná výbava, prichádzate o plnohodnotný zážitok, ktorý šport ponúka. Pre basketbalistu je v podstate jediným vybavením, ktoré má, jeho obuv. Čo všetko by ste o basketbalovej obuvi mali vedieť?

Basketbalová obuv - pohodlie a bezpečnosť počas hry

Vzhľadom na šprintovanie basketbalistov a skoky vo vysokej rýchlosti, je pravdepodobné, že na členok a chodidlo bude pôsobiť väčšia sila. Preto je dôležité, aby každý ohrozená časť nôh bola spevnená. Basketbalová obuv je k dispozícií v rôznych strihoch, z ktorých si hráč môže vybrať – ide o vysoký, stredný a nízky strih. Každý z uvedených strihov zabezpečuje pohodlie a bezpečia počas celého trvania hry. Pánske basketbalové topánky s vysokým strihom poskytujú maximálnu oporu členku, čím znižujú počet zranení. Topánky s nízkym strihom sú ľahké, takže sa s nimi jednoducho manipuluje. Väčšina profesionálov, aj začiatočníkov nosí obuv stredného typu. Napríklad také Adidasy na basketbal nie sú veľmi ťažké a sú dostupné za primeranú cenu. Keďže hráč často skáče, je podstatné odpruženie chodidiel (niekedy sa do topánok vkladajú aj pružiny, aby basketbalista mohol skákať vyššie).

Pánska basketbalová obuv - univerzálna športová obuv

Ak by basketbalista nosil na hru štandardnú športovú obuv, je pravdepodobné, že sa potkne a spadne. Topánky na basketbal majú lepšiu priľnavosť, takže hráč len tak ľahko nezakopne o palubovku. To isté platí aj pri faktore tlaku. Obuv na basketbalovú hru vydrží aj pôsobenie obrovského tlaku, ktorý sa pri rôznych manévroch vyvíja. S týmito univerzálnymi vlastnosťami vydržia topánky veľmi dlhú dobu, aj keby sa využívali na tréningy každý deň.

Basketbalová obuv - stabilita a flexibilita

Pár kvalitných basketbalových topánok tenisiek, ktoré majú účinnú trakciu na podrážke, však pomôže hráčom získať lepšie postavenie, čo môže potenciálne zvýšiť výkonnosť v obrane. Dobrá priľnavosť môže hráčom pomôcť aj efektívnejšie sa otáčať v situáciách, kedy sa musia rýchlo otáčať rôznymi smermi, či driblovať.

Basketbalová obuv - často kladené otázky

Aká by mala byť správna basketbalová obuv?

Správna basketbalová obuv by mala spevňovať chodidlo hráča a poskytovať mu oporu počas hry. Je dobré, ak sú topánky priľnavé a absorbujú veľké množstvo nárazového tlaku.

Akú veľkosť basketbalovej obuvi si vybrať?

Pri výbere číslovania sa riaďte vlastnou veľkosťou nohy. Ak sú topánky napresno, zvoľte radšej väčšie číslo, pretože pri intenzívnom a dlhom tréningu sa môžu nohy trochu zväčšiť/opuchnúť.

Kde sa dá kúpiť basketbalová obuv?

Je veľké množstvo kamenných aj internetových obchodov, ktoré basketbalovú obuv ponúkajú. Pre kvalitné a overené kúsky sa skúste zamerať na eobuv.sk. Nájdete tam napríklad Adidasy na basketbal, zaručujúce pohodlie a bezpečie chodidiel.