30 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Zateplenie
Typ zapínania
Produkty: 71
Zobraziť ID verzie

Pánska treková obuv dostupná v internetovom obchode Eobuv.sk

Ideálna obuv na turistiku je základom úspešného výletu a pocitu, ktorý počas pobytu v prírode zažijete. Okrem toho, že si turistickú obuv musíte správne vybrať, je neskôr dôležité sa o ňu dôkladne starať. Predtým než začnete s výberom si odpovedzte na základné otázky, ktoré vám uľahčia orientáciu:

 1. Na aké aktivity budete topánky nosiť? Bežná turistika, náročné treky vysokohorská turistika, atď.
 2. Budete topánky nosiť v peknom počasí, počas dažďa či v extrémnych podmienkach?
 3. Viete, v akom teréne ich budete najčastejšie využívať? Či ide o spevnené (nespevnené) cesty, chodníky, voľný terén, skaly a kamene alebo sneh a ľad?
 4. Máte na novú obuv aj ďalšie špeciálne požiadavky? Špecifický materiál a dizajn, vysoké priehlavky, širšie chodidlá alebo potiace sa nohy?
Ak ste si ujasnili odpovede na uvedené otázky, začnite s výberom. Najjednoduchšie je začať od výšky topánky, ktoré môžu byť buď nízke, alebo členkové. Niekedy nájdete ešte členenie členkovej turistickej obuvi na nízku a vysokú. Nízke turistické topánky:
 • sú ľahšie
 • vhodné na svižnejšie a menej náročné aktivity
Členkové topánky na turistiku:
 • chránia kotník pred vyvrtnutím
 • poskytujú ochranu proti vniku nečistôt, vody a snehu dovnútra
 • využijete ich v náročnom teréne
 • sú ideálne na skaly a kamene
Ďalej sa turistické topánky delia aj podľa náročnosti trekingu = odlišujú sa tvrdosťou podošvy a medzipodošvy.

Aké pánske turistické topánky s protišmykovou podrážkou sú ideálne na výlet do hôr?

Na bežné prechádzky so psom po sídlisku či po blízkom lese, vám postačí lacnejšia turistická obuv s mäkkou podrážkou. Ak však hľadáte obuv na poriadnu výpravu alebo turistickú expedíciu, určite odporúčame vysoké trekingové topánky s kvalitnou a tvrdou medzipodrážkou. Touto tvrdosťou sa riaďte pri výbere, mali by ste ju nájsť v popise produktu. Na vysokohorskú turistiku je vhodné vybrať si technickú obuv zo syntetického materiálu, ktorá je ľahká a samozrejme jej nesmie chýbať ani drážka na päte. Tá slúži na uchytenie mačiek v prípade potreby. Vysokohorské topánky sú určené na turistiku aj po ľadovcoch a na snehovo-ľadové lezenie.

Ako si vybrať stabilnú trekovú obuv na výlet do hôr?

V závislosti na náročnosti túry môžete voliť obuv z kategórie B, teda topánky na trek. Sú pevné a ich podrážka vás podporí pri chôdzi po nespevnenej ceste aj s batohom. Zvládnete s nimi aj stredný náročný terén a to najmä v teplých mesiacoch, v dobrom počasí. Na náročnejšiu turistiku si vyberte celokožené pohorky, ktoré sú dostatočne pevné a ochránia vás pred vyvrtnutím kotníka. Dajú pripnúť aj k mačkám a sú vhodné na náročný trek s batohom po ľadovci.

Pánska treková obuv - často kladené otázky

Akú trekovú obuv si vybrať?

Vyberajte si podľa kategórie:

 • Kategória A (vychádzková obuv)
 • Kategória A/B (spevnené cesty)
 • Kategória B (treková obuv)
 • Kategória B/C (náročný treking)
 • Kategória C (obuv na vysokohorskú turistiku VHT)
 • Kategória D (horolezecká, expedičná obuv)
 • Kategória nástupová obuv (tiež označovaná ako approach)

Aká membrána a podrážka sú vhodné pre trekovú obuv?

Na trekovú obuv voľte kategóriu nástupovej obuvi (approach), ktoré sa vyznačuje tuhou medzipodošvou, šnurovaním až do špičky, aby bola vaša noha čo najviac pevná. Predná časť topánky je prispôsobená lezeniu po skalách a ferratách.

Akú veľkosť trekovej obuvi si vybrať?

Na veľkosti turistickej obuvi si dajte záležať. Nohy vám po hodinách chodenia mierne opuchnú, načo by ste mali myslieť. Zároveň by vám topánky nemali byť príliš voľné, čím sa vyhnete pľuzgierom.