100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Pánske vojenské topánky – rockový štýl, ktorý môžete nosiť v každom veku

Aj keď nie ste členom ozbrojených síl, dobrý a pohodlný pár vojenských topánok sa vám vždy zíde. Sú veľmi všestranné a vydržíte v nich stáť, chodiť aj behať celé hodiny. Pánske bojové topánky sú odolné a fungujú dobre vo všetkých typoch poveternostných podmienok vrátane tuhej zimy, a to aj vďaka svojej pružnosti a priedušnosti. Pôvodne boli vyrábané na vojenské účely, no teraz sú súčasťou našej populárnej kultúry. Mladí tínedžeri, dospelí, ale aj starší páni, ktorí sa zaujímajú o módne trendy nosia tieto topánky ako prirodzenú súčasť svojho šatníka. Dr. Martens, najobľúbenejšia značka v oblasti štýlových vojenských topánok, vytvoril kolekciu, ktorú môžete nosiť k džínsom ale aj k nohaviciam. Tieto topánky sú dostupné vo všetkých veľkostiach a farbách, od vysokých topánok až po ich skrátenú verziu. Skvelo vyzerajú obuté k džínsom a bielej košeli s dlhým rukávom, alebo môžete povzbudiť vašu rockovú dušu a obuť si ich k tričku a roztrhaným džínsom. Popularita vojenských topánok je na vzostupe. Nasadnite na vlnu nového trendu a nechajte sa ním uniesť.

Pánske vysoké bojové topánky – od vojenskej obuvi až po symbol subkultúry

Vláda v minulosti vyrábala a vydávala bojové topánky vojakom úplne zdarma. Pred 60-tymi rokmi nosili bojové topánky ako súčasť uniformy v armáde iba muži. Tieto čierne, rýchlošnurovacie, odolné, nepremokavé čižmy s oceľovou špičkou mali dve základné funkcie – ochranu a izoláciu. Vo vojne vo Vietname prezrádzal pár jasných bojových topánok status nováčika, zatiaľ čo ošľahané topánky znamenali skúseného veterána. Škrabance, roztrhnutie, alebo škvrny odlišovali topánku vojaka od topánok jeho kolegu. Vojaci z vietnamskej éry prejavovali odpor voči vláde aj tým, že odolávali prísnemu vojenskému kódexu obliekania a dávali svojim čižmám sentimentálny význam. Keď vojak zomrel, jeho čižmy niekedy poslali domov príbuzným na pamiatku. V rámci dejín tak začali prenikať tieto topánky aj do populárnej kultúry, a stali sa jej ikonickou súčasťou. Koncom 60-tych rokov začali pánske bojové topánky nosiť študenti a dávali im svoj vlastný symbolický význam. Funkčný účel topánok pre študenta, ktorý sa mohol rovnako ľahko prechádzať po areáli v teniskách, neznamenal nič. Títo študenti cítili potrebu porušiť konzervatívny kódex obliekania a skoncovať s konformizmom, ktorý im ukladala viera spoločnosti a nutnosť narukovania do armády. Je iróniou, že títo študenti použili vojenské bojové topánky, aby symbolizovali svoj protivojenský postoj a odpor k boju. Mladé dospelé študentky tiež nosili bojové topánky, aby symbolizovali ich feministické presvedčenie.

Pánske glady – dravý vzhľad v ktorom sa budete cítiť mužne

Vojenské topánky sú stavané do ťažkého terénu. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby chránili vaše nohy. Niektoré majú oceľovú špičku, a väčšina topánok je tiež dostatočne vysoká, aby znížila pravdepodobnosť vyvrtnutia členku. Napriek ich prvotnému výzoru, vojenské glady sú neuveriteľne pohodlné. Vaše nohy budú chránené pred kameňmi, pieskom, vodou (v závislosti od topánok) a odreninami, ktoré sú bežné pri zle padnúcej obuvi. Vojenské topánky majú hrubé polstrovanie a dobrú priľnavosť. Sú navyše stavané na každodennú záťaž, takže sú veľmi odolné. Môžete ich použiť v rôznych drsných terénoch. Sú funkčné aj v extrémnych poveternostných podmienkach a sú veľmi všestranné. Ak milujete módu a odvážny drsný štýl, môžete vojenské čižmy spárovať s bežným oblečením.

Pánske glady – Často kladené otázky

Ako nosiť pánske bojové topánky?

Pánske bojové topánky môžete nosiť na rôzne spôsoby. Jedným z nich je klasický rockový štýl, iným je ležérny štýl. Obuť si ich môžete aj do extrémnych poveternostných podmienok.

S čím nosiť pánske bojové topánky?

Pánske glady môžete nosiť s bežným oblečením. Spárujte ich napríklad s klasickými džínsami a bielou košeľou, alebo v sebe prebuďte dušu drsného rockera a siahnite po kombinácii roztrhaných džínsov a trička.