100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Rozmer
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Zateplenie
Typ zapínania
Produkty: 1 066
Zobraziť ID verzie

Pánske vysoké a nízke čižmy - pohodlie na každý deň aj počas mrazu

Pre mužov zo strednej Európy sú kvalitné pánske topánky na zimu nevyhnutné. V čase zasnežených a zľadovatelých chodníkov budú vaše nohy v teple a suchu a vďaka kvalitným čižmám budete státť pevne na zemi. Prvým krokom pri výbere je to, aký štýl zimných čižiem preferujete. Lahodí vám klasický mestský štýl, ktorý inklinuje k elegancii? Ak áno, dobrým výberom pre sofistikovaných pánov môžu byť čierne pánske čižmy. Poskytujú slušnú priľnavosť, kvalitné zateplenie a materiál, ktorý ochráni pred premoknutím a vlhkosťou. Ak je počasie drsnejšie alebo sa chystáte vonku pobudnúť očosi dlhšie, oceníte pánske vysoké zimné topánky. Tieto modely vyzerajú ako turistické topánky, majú pridanú izoláciu a špecifickú zimnú trakciu. Využijete ich aj na zimnú turistikú, ale aj chôdzu na snežniciach. Tiež záleží aj na výške pánskych čižiem. Pokiaľ sneh nie je až tak hlboký, budú vám stačiť nízke topánky s výškou okolo 12 až 15 centimetrov. Vyššie modely majú okolo 25 centimetrov a ochránia vás pred vniknutím snehu a vlhkosti do topánky.

Pánske zimné topánky - topánky známych značiek na každý deň

Nielen pri zímných topánkach pre mužov, ale všeobecne pri výbere akejkoľvek obuvi, je vždy dôležitým faktorom prispôsobenie a správna veľkosť. V zime myslite aj na poriadne vlnené ponožky, ktoré zaberú viac miestach. Príliš tesné pánske zimné topánky bránia cirkulácii krvi a vaše nohy sa tak nikdy nezohrejú. Skvelá zimná topánka musí byť teplá. To aké zateplenie potrebujete závisí na tom, kde budete topánky nosiť, na úrovni aktivity, cirkulácii krvi, type a hrúbke ponožky a dokonca aj na tom, ako vám topánka sadne. Najbežnejšiou izoláciou je syntetická výplň, ktorá odoláva vode a izoluje aj keď je mokrá. Izolácia topánky sa udáva v gramáži. Ľahké až stredne ťažké topánky majú 200 až 400-gramovú izoláciu. Čižmy do extrémne chladného počasia, na zimnú turistiku či rybolov mávajú až 1200-gramové zateplenia s hrubou podšívkou. Okrem syntetickej izolácie nájdete v niektorých zimných topánkach aj vyberateľnú vložku. Pre zástancov prírodných materiálov odporúčame zateplenie z ovčej vlnou, ktorá síce skvelo zahreje, ale vlhkosti odoláva menej ako syntetické materiály.

Pánske zimné topánky na zips, šnurovacie alebo nazúvacie - pohodlný a odolný pár nájdete na eobuv.sk

Viete, aké typ obúvania a zapínania topánok preferujete? Pánske čižmy na zips sú praktické, pretože sa obúvajú a vyzúvajú naozaj rýchlo. Zips majú rôzne typy čižiem od bootsov až po workery. Nevýhodou môže byť, že topánky so zipsomnemusí úplne priľnúť k lýtku a tak vás dostatočne neochráni pred vniknutím snehu a vlhkosti. Šnurovacie čižmy sú viac turistické, pretože umožňujú dokonalé prispôsebenie sa šírky nohy, ale aj hrúbke ponožky. Členok poriadne obopnú, čím ochránia pred chladom a vlhkosťou. Ak preferujete eleganciu a jednoduchosť, ideálne pre vás môžu byť pánske čižmy nazúvacie, ktoré možno poznáte pod názvom chelsea. Ide o členkové čižmy s gumou na pravom aj ľavom boku čižmy, ktorá umožňuje topánku pohodlne obúvať a vyzúvať vďaka pružnosti. Chelsea si obúvajte k dlhému zimnému kabátu.

Pánske topánky na každý deň - často kladené otázky

Ako nosiť pánske čižmy?

Pánske čižmy môžete nosiť v športovom aj elegantnom prevedení podľa toho, aké ďalšie kúsky outfitu zvolíte. Kožené bootsy alebo chelsea sa hodia ku kabátom. Vždy ich noste s nohavicou vo vnútri čižmy. K zimným bundám môžete voliť aj turistické čižmy.

Kde kúpiť pánske čižmy na každý deň?

Čižmy na zimu kúpite u nás na eobuv.sk. Pohodlne si vyfiltrujte, čo hľadáte, určte cenu a prezerajte. Výhodou nakupovania u nás je široká ponuka obľúbených výrobcov.