100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Produkty: 37

Okuliare - ochrana počas zimných aktivít

Správna výbava a kvalitné športové doplnky patria do šatníka nie len profesionálneho športovca, ale aj pre bežného milovníka alebo príležitostného športovca. Ani počas zimného obdobia netreba zabúdať na rôzne športové doplnky, medzi ktoré patria aj športové okuliare. Zima je síce nádherné ročné obdobie, ale vie nás hocikedy prekvapiť. A tým máme namysli predovšetkým počasie. Počas zimných mesiacov teplota vzduchu často klesá pod nulu, a ak sa k tomu pridá ešte silný vietor, dážď alebo sneh, niekedy až doslova zmeníme názor na to, či sa nám do takého počasia vôbec chce ísť, a dokonca nás to môže odradiť aj vykonávania rôznych zimných športových aktivít. Ako by sme vás presvedčili, aby ste to nezdávali ani počas nepriaznivého počasia? Odpoveď je jednoduchá. Vďaka športovým doplnkom si môžete byť istý, že komfort a zaručená ochrana pred vetrom alebo snehom vám zabezpečí nerušený zážitok z vykonávania akejkoľvek športovej aktivity. Ako si teda vybrať vhodné lyžiarske okuliare? Pri výber nezabudnite zohľadniť viaceré požiadavky. Dokonca aj tvar a prevedenie okuliarov zohrávajú dôležitú úlohu. Okuliare by mali sedieť a byť kompatibilné aj s vašou prilbou. Okuliare by mali byť aj primerane k veľkosti vašej hlavy. Nemali by byť príliš veľké, ale ani by vás nemali tlačiť.

Snowboardové okuliare – ich funkčnosť oceníte aj pri odvážnejších kúskoch

Máte radi adrenalínové športy? Skúšate nové triky na snowboarde? Skúšate niečo nové a neprebádané a posúvate hranicu svojich možností stále vyššie a vyššie, nezabúdajte na bezpečnosť. Bezpečnosť by mala byť aj v tomto prípade na prvom mieste. Na svahu nie ste stále iba sami, a preto je dôležité dbať aj na bezpečnosť iných ľudí. Aj snowboardové okuliare majú rôzne farby skiel. Každá farba by sa mala používať počas iného počasia. Poďme si to vysvetliť podrobnejšie. Svetlejšie farby skiel sa používajú pri nepriaznivých podmienkach, pretože prepúšťajú viac svetla, vďaka čomu budete vidieť omnoho lepšie. Medzi takéto farby skiel patria zelená, zlatá, žltá a oranžová. Na druhej strane tmavšie odtiene skiel sa hodia na lyžovačku počas slnečných dní, pretože prepúšťajú menej svetla, a vás tak nebudú bolieť oči zo silných slnečných lúčov.

Lyžiarske okuliare – verný priateľ na zjazdovke

Ešte predtým, ako sa vyberiete na lyžovačku, poriadne skontrolujte či máte všetko potrebné zbalené. Okuliare by mali patriť do základnej výbavy. Aj keď sa niekedy môže stať, že okuliare omylom či už zabudneme doma alebo ich niekde stratíme nič sa nedeje, všetko sa dá zachrániť. V tom lepšom prípade sa okuliare dajú zakúpiť aj priamo v lyžiarskom stredisku. Avšak nenechajte sa oklamať. Aj v takomto prípade si kúpu dôkladne premyslite. Cena okuliarov môže byť v lyžiarskom centre o niečo vyššia, ale na čo netreba zabúdať je kvalita okuliarov, sklá okuliarov a materiál, z akého sú okuliare aj sklo vyrábané.

Často kladené otázky

Ako si vybrať okuliare k prilbe?

Lyžiarska prilba sa pokladá sa jeden z najdôležitejších bezpečnostných prvkov počas lyžovania. Správna prilba vám dokáže zachrániť aj život a vďaka okuliarom budete mať na svahu viditeľnosť za akéhokoľvek počasia. Prilba a okuliare na prilbe by vám pri pohybe nemali spadnúť z hlavy, preto je výber správnej veľkosti prilby aj okuliarov veľmi dôležitý. Prilba by mala sedieť aj v prípade, ak ju nemáte práve zapnutú.

Ako si vybrať okuliare na lyžiarsku prilbu?

Okuliare ako aj prilba idú ruka v ruke aj na svahu. Preto by okuliare mali na prilbe sedieť čo najlepšie. Okuliare by sa mali ľahko na prilbu aj pripevniť, a takisto aj odopnúť. Každá lyžiarska prilba môže mať iný tvar, prirovnajte si okuliare ku prilbe, aby ste si boli istý, či sa okuliare na prilbe príliš nešmýkajú.