100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti
Zoradiť
Cena
Etiketa výrobku
Výrobcovia
Farba
Vyhotovenie
Štýl
Produkty: 165

Najlepšie lyžiarske prilby - ochrana pre celú rodinu

Bez prilby ani na svah! Bezpečnosť musí byť pri každom športe na prvom mieste a to čo sa týka detí aj dospelých. A ani lyžovanie nie je výnimkou. Predtým než si zapnete lyžiarky a necháte sa vyviesť vlekom na svah, nezabudnite na svoju prilbu. Ako ale vybrať tú pravú, ktorá bude pohodlná a zároveň bezpečná? Možno si ale kladiete otázku, prečo prilbu nosiť. Máme pre vás hneď niekoľko dôvodov. Nosenie prilby výrazne znižuje riziko vážneho poranenia hlavy, a tým pádom samozrejme hlavu chráni. Helma však má aj praktickú funkciu, ktorou je izolácia pred externými vplyvmi (vietor, sneh, dážď) a fixácia lyžiarskych okuliarí.

Dámske lyžiarske prilby - pri lyžovaní vyzerajú štýlovo

Prilby pre ženy sú konštrukčne úplne rovnaké ako pánske. Rozdielom však býva zadné vykrojenie helmy, ktoré je prispôsobené dlhým vlasom a copom, takže aj na svahu môžete vyzerať štýlovo. Dnes si vďaka širokému výberu na trhu môžete zladiť celú lyžiarsku výstroj aj s helmou. Nebojte sa kombinovať farby, aby vás na svahu všetci videli. Prilbu môžete zladiť buď k lyžiam a napríklad rukaviciam, alebo k bunde a nohaviciam. Kreativity sa určite nebojte, možno tak vyčaríte úsmev na tvári nejednému lyžiarovi.

Lyžiarske prilby pre deti - ako udržať malé deti v bezpečí na zjazdovke

Na Slovensku je prilba pre deti do 15 rokov povinná. Detské helmy by mali byť okrem lyžovania vhodné aj na korčuľovanie, sánkovanie, lyže a snowboarding. Dôležité je, aby ste vybrali ľahký kúsok, ktorý dieťa nebude aní cítiť. Takisto myslite aj na kvalitu podbradníka s mäkkou výstelkou, aby sa dieťa mohlo bez problémov nadýchnuť a prehĺtať. Dovoľte svojmu dieťatu, aby si farbu a vzor vybralo samo a uvidíte, že sa do svojej prilby zamiluje.

Lyžiarske prilby - najčastejšie otázky

Lyžiarske prilby - ako si vybrať?

Vyberajte hlavne správnu veľkosť, pretože prilba musí kvôli bezpečnosti sedieť dokonalo. Výber začnite základnými kategóriami - pánske, dámske a detské. Ďalej musí každá prilba spĺnať bezpečnostnú normu a mať certifikát CE EN1077 o dodržaní noriem EÚ. Rovnako tak zvážte aj funkcie ako zapínanie, odvetrávanie a zateplenie.

Lyžiarske prilby - ako ich zladiť?

Helmy na lyžovanie môžete zladiť buď k lyžiam, celej výstroji, alebo len bunde a zatepleným nohaviciam. Popustite uzdu svojej kreativite a zaujímavou prilbou vyčarujte úsmev na tvári všetkým lyžiarom.

Aká je dobrá lyžiarska prilba?

Dobrá lyžiarska prilba musí byť naozaj dokonalo spracovaná. Pre lyžovaním si ju vždy správne nasaďte a poriadne skontrolujte zapínanie.