100 dní na vrátenie zdarma
zobraziť podrobnosti
Doprava zdarma nad 39 € pri platbe vopred
zobraziť podrobnosti

Rozťahovače topánok – udržiavanie správnej veľkosti topánok

Rozťahovače na topánky poskytnú vašim topánkam primeranú starostlivosť. V kombinácii s pravidelným čistením topánok sa z nich budete tešiť pokojne aj niekoľko rokov. Úlohou rozťahovačov na topánky je zachovať tvar topánky. Topánky z hladkej aj brúsenej kože sa totiž nosením opotrebovávajú. Prírodný materiál sa ohýba pri každom kroku do určitej miery a topánky tak vykazujú určitý stupeň opotrebenia. Podobne ako s pokrčenou košeľou, ktorú vytiahnete zo sušičky a musíte vyžehliť, aj pri topánkach je nutné použiť pomôcku drevené rozťahováky na topánky, ktoré do topánok umiestnite hneď po zobutí, aby sa zachoval ich tvar a koža neobsahovala nevzhľadné ohyby. Rozťahováky na topánky sa líšia aj z hľadiska materiálu. Pre drevené rozťahováky topánok je typická stredná absorpčná schopnosť, nízka dezodoračná funkcia a vyššia váha. Vysokú absorpčnú aj dezodoračnú schopnosť majú cédrové rozťahováky na topánky. Na trhu nájdete aj lakované a plastové rozťahováky na topánky, ktoré však majú slabé až žiadne absorpčné a dezodoračné schopnosti.

Drevené rozťahováky na topánky - rýchla absorpcia vlhkosti

Kožené topánky sú síce kvalitné, trendy a nadčasové, avšak ako pri mnohých iných druhoch obuvi, aj v tejto sa nohy prirodzene potia. Prírodný materiál pot do seba absorbuje. Ak sa o topánky nebudete starať, nahromadená vlhkosť časom vyústi do plastických deformácií topánok v miestach, kde sa najčastejšie ohýbajú a samozrejme, v nepríjemný zápach, prípadne rozmnoženie baktérií a plesní vo vnútri topánok. Ideálnou voľbou, ako zabrániť nadmernej vlhkosti, je zvoliť vhodné rozťahováky na topánky pomôžu absorbovať nahromadenú vlhkosť v topánkach či zbaviť topánky nežiaduceho pachu. Pri výbere vhodných rozťahovákov na topánky myslite na materiál, pretože práve ten rozhoduje o tom, ako dlho sa budete z topánok tešiť. Všeobecne sú najlepšie drevené rozťahováky topánok, konkrétne cédrové rozťahováky na topánky, ktoré topánky zbavia vlhkosti vedúcej k množeniu plesní a baktérií. Navyše, tento aromatický typ dreva vďaka odparovaným esenciálnym olejom z topánok odstráni tiež zápach.

Rozťahováky topánok s pružinou - pôsobiace proti zmršťovaniu materiálu v zime

O topánky sa musíte starať aj v zimnom ročnom období. Nie každý totiž vie, že kožené topánky majú počas zimy tendenciu pri nesprávnom zaobchádzaní zmeniť svoju veľkosť. Zmenšené topánky si potom iba ťažko znova obujete. Nosenie vám totiž spôsobí nepríjemne otlaky, odery a pľuzgiere. Riešením je rozťahovač na rozťahovanie topánky, ktorý nielen narovnáva prírodný materiál a zachováva správny tvar topánky, ale udržiava tiež veľkosť topánok. Vhodnou voľbou na sezónne dlhodobejšie uloženie topánok sú rozťahováky topánok s pružinou, ktoré sú práve počas zimy dôležité. Rovnako sa vám ponúka možnosť nosiť rozťahováky topánok s pružinou na cesty, pretože nie sú tak ťažké ako plnohodnotné rozťahováky. Polovičné rozťahováky ale nedokážu plne nahradiť tie plnohodnotné.

Rozťahováky topánok - najčastejšie otázky

Ako si vybrať rozťahováky na topánky?

Rozťahováky na topánky vyberajte podľa veľkosti vášho chodidla. Siahnite po takých rozťahovákoch, ktoré sú rovnakej veľkosti ako vaše topánky. Topánka sa tak správne natiahne a udrží svoju veľkosť. Z hľadiska materiálu voľte cédrové drevo, ktoré je aromatické a absorbuje vlhkosť.

Kde sa dajú kúpiť rozťahováky na topánky?

Široký výber drevených rozťahovákov na topánky nájdete na Eobuv.sk. Rozťahováky od overených výrobcov ako Creole, Gino Rossi a Crep Protect vám pomôžu udržať správnu veľkosť vašich topánok, zbaviť sa nepríjemného zápachu a zachovať vzhľad materiálu.