Kefa na obuv, semiš a nubuk – starostlivosť o obuv na vysokej úrovni

Nubuk je jeden z najdrahších druhov kože, aké si môžete kúpiť. Na rozdiel od lacnejších druhov, ako je semiš, tento druh kože je ďaleko odolnejší. Nubuk a semiš sú takmer na nerozoznanie, v oboch prípadoch je však potrebné sa o tieto druhy kože náležite starať, aby ste im predĺžili ich životnosť. Rovnako, ako je potrebné sa starať o všetky druhy vašej obuvi. Nevyhnutným doplnkom pri starostlivosti o vaše topánky je vhodná pasta na topánky, ktorá oživí ich farbu a celkový vzhľad. Na to však potrebujete vhodnú kefu. Kefa na topánky má primárne dve funkcie. Umožní vám očistiť nečistoty a prach z topánok pred ich čistením a leštením, a následne bude vaším nástrojom na nanášanie čističa alebo pasty na topánky. Na trhu však existujú rôzne druhy a veľkosti kief na topánky. Lesk vám pomôže dosiahnuť široká kefka, vosk a krém nanášajte menšou okrúhlou kefkou. Množstvo kief, ktoré by ste mali vlastniť záleží aj od toho, koľko máte topánok. Ak vlastníte čierne a hnedé topánky, mali by ste mať kefku pre každé z nich. V prípade iných odtieňov by ste mali vlastniť kefu pre každú farbu samostatne. Odstraňovať čierny vosk zo svetlých topánok je totiž extrémne náročné, a často vedie k neodvrátiteľnému poškodeniu topánok.

Guma na semiš a nubuk – ako sa starať o topánky a prečo sa oplatí ju používať?

Semišová koža je vyrobená z mäkkej vnútornej vrstvy hovädzej, jelenej alebo prasacej kože. Semišové odevy, topánky, kabelky a iné doplnky sú jemné a krásne, ale veľmi ľahko sa odrú a zašpinia. Zaschnuté škvrny a škrabance môžete pomerne jednoducho odstrániť pomocou gumy na semiš a nubuk. Miesto najskôr zľahka prečistite kefou na topánky alebo špeciálnou kefou na semiš, aby ste odstránili uvoľnené nečistoty. Potom škvrnu jemne pretrite gumou, aby ste sa zbavili odolných nečistôt a zafarbenia. Jemná, ale účinná čistiaca guma na odstránenie menších škvŕn a nečistôt zo semišu alebo nubuku sa skladá z dvoch strán. Jedna strana je krep z prírodnej gumy, ktorý nečistoty odstráni, druhá strana je mäkká gumená špongia, ktorá kožu doleští. Gumu môžete tiež použiť na vyčesanie a zdvihnutie semišových alebo nubukových vlákien kefovaním pozdĺž kože.

Kefa a guma na čistenie a leštenie obuvi – nájdite tú správnu na Eobuv

Kefy a gumy na topánky sa používajú na čistenie a leštenie vašej obuvi. Existujú rôzne druhy kief na topánky. Niektoré sa používajú na utieranie prachu a nečistôt. Iné sú vhodnejšie na použitie s leštidlom. Sú nevyhnutnými doplnkami v starostlivosti o vašu obuv bez ohľadu na to, či sa jedná o obuv z kože, plátna, alebo iných materiálov. Ak sú vaše topánky špinavé a ošúchané, zhoršia totiž váš celkový vzhľad. Nemali by ste nosiť pekný oblek s ošúchanými topánkami. Pomocou správnych nástrojov na čistenie a leštenie môžete udržať vaše topánky ako nové. Všetky kefy na topánky a gumy na semiš nájdete na eobuv.sk. Môžete si vybrať z desiatok rôznych produktov od rôznych značiek a dopriať tak vašim topánkam starostlivosť, ktorú si zaslúžia.

Kefy a čističe topánok – Často kladené otázky

Guma na semiš – kde ju kúpiť?

Gumu na semiš a nubuk môžete kúpiť na našich webových stránkach eobuv.sk. Vybrať si môžete s niekoľkých značiek a druhov gúm, vďaka čomu rýchlo nájdete tú správnu.

Kefa na semiš – ako ju používať?

Kefa na semiš sa používa na odstránenie najväčších nečistôt z topánok alebo z kože predtým, ako ju začnete dôkladne čistiť. Môžete ju použiť aj na vyčesanie vlasu, kedy je vhodné česať pozdĺž kože.