Produkty: 348
Zobraziť ID verzie

Veľké, stredné a malé cestovné kufre – široká ponuka prémiových značiek na Eobuv.sk

Keď sa pripravujete na cestu či už služobnú alebo pre rekreáciu, rozhodnutia o tom, aké oblečenie, topánky a doplnky si vziať, môžu byť zložité. Bez ohľadu na klímu alebo príležitosť, budete potrebovať štýlový kufor, ktorý vás bude sprevádzať na cestách. Široká škála značiek luxusnej batožiny dnes ponúka funkčnosť aj elegantný dizajn, pričom kolekcie siahajú od elegantnej jednoduchosti až po živé, trendové kúsky. Uľahčite si cestovanie s týmito špičkovými, odolnými kuframi. Bez ohľadu na to, ako často alebo prečo cestujete, budete potrebovať kufor, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám. Musí byť dostatočne priestranný, aby sa do neho zmestili všetky vaše veci, dostatočne ľahký na prenášanie a dostatočne odolný, aby vydržala rok, čo rok. Podaná batožina je väčšia, objemnejšia a zvyčajne aj ťažkopádnejšia ako kabínové kufre. Spôsob prepravy na letisko a z letiska, ako aj obmedzenia hmotnosti a veľkosti samotného lietadla ovplyvnia typ podanej batožiny, ktorú môžete v lietadle použiť.

Sada cestovných kufrov – nájdite si perfektné a praktické príslušenstvo na každú cestu

Pri odporúčaní najlepších značiek batožiny však existuje niekoľko objektívnych úvah, ako je dizajn, záruka a kvalita materiálov, zipsov, koliesok a rukovätí. Okrem toho by tašky mali optimalizovať vnútorný priestor a ponúkať veľkosti, ktoré spĺňajú potreby cestovateľov aj požiadavky leteckých spoločností. Príručná batožina a malý cestovný kufor je v poriadku, ak idete len na krátky výlet, ale ak plánujete zostať preč dlhšie, budete potrebovať veľký cestovný kufor, ktorý sa dá uložiť do nákladného priestoru. Či už sa rozhodnete pre výber moderného kufra s pevným obalom, tradičného látkového kufríka alebo veľkého starého batohu, mali by ste si urobiť prieskum, aby ste našli veľkosť, tvar a štýl batožiny, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu ďalšiemu dobrodružstvu. Sada cestovných kufrov je jedna z najvhodnejších možností - vždy nájdete ten potrebný.

Kabínový kufor na kolieskach – najjednoduchší spôsob prepravy batožiny

Kabínový kufor s 2 kolieskami sa dá ľahko ťahať za vami a bude lepšie vybavený na pohyb v nerovnom teréne, zatiaľ čo 4-kolesové verzie môžu kĺzať vedľa vás a oveľa ľahšie sa s nimi manipuluje v stiesnených priestoroch, ako sú napríklad uličky lietadla. Cena, praktickosť a osobné preferencie sú hlavnými faktormi pri výbere 2- alebo 4-kolesového variantu. Na letisku môžete kĺzať so 4-kolesovým otočným kufrom, ale ľahko sa môže zaseknúť na hrboľatých chodníkoch alebo nerovných cestách. 2-kolesová verzia sa dá pretiahnuť cez čokoľvek, ale môže byť aj neistá a ťažkopádna. Pred nákupom otestujte „jazdu“ niekoľkých kufrov! Kufor na kolieskach je naozaj najlepšie vyskúšať.

Kufre– často kladené otázky

Cestovný kufor – ktorá látka je najlepšia?

Najobľúbenejšou látkou pre kufre s mäkkými stranami sú nylon a polyester. Nylonové tkaniny (balistické a cordura) sa často používajú v mäkkej batožine najvyššej kvality, zatiaľ čo polyester je najobľúbenejšou tkaninou pre lacnejšie rady batožiny. Pre tvrdú škrupinu batožiny odporúčame použiť polykarbonát, pretože je odolný a ľahký. Hliník je ťažší a ABS(akrylonitrilbutadienstyren) plast je menej odolný. Pre cestovné kufre z mäkkej tkaniny, ktorá je flexibilnejšia na to, aby sa zmestila do stiesnených priestorov (napr. kufre auta alebo priehradky nad hlavou), je nylon tou najlepšou voľbou, pretože je pevný a odolný voči vode.

Ako čistiť cestovný kufor?

Ako vyčistiť vnútro kufra (podšívka): Začnite tým, že vyberiete všetky odnímateľné predmety, ako sú pripojiteľné vrecká, vrecká na bielizeň a všetko ostatné. Môžete ich prať samostatne alebo ich rovno hodiť do práčky. Otvorte všetky zipsy a poriadne zatraste batožinou. Potom povysávajte kufor. Pomocou vlhkej handričky utrite všetky časti vnútorného obloženia bez použitia mydla. Ak máte po zotretí stále nejaké špinavé miesta, zmiešajte trochu pracieho prostriedku s vodou (v pomere 1:5) a naneste ho na špinavé miesta pomocou starej zubnej kefky. Nakoniec všetko utrite mäkkou handričkou a teplou vodou, kým sa nevymyje všetko mydlo. Ako čistiť pevnú škrupinu batožiny (polykarbonát, ABS, polypropylén, hliník): Najprv si pripravte čistiaci prostriedok. Mydlo na riad alebo jar zmiešané s vodou funguje naozaj skvele. Vyčistite malú časť batožiny mydlovou vodou a handričkou. Po dokončení nezabudnite utrieť zvyšky mydla čistou vodou a handričkou. Ak sa niektoré škvrny neodstraňujú mydlom na riad, skúste ich vyčistiť buď sódou bikarbónou zmiešanou so zubnou pastou alebo odlakovačom na nechty. Kufor do lietadla dôkladne osušte s otvorenými zipsami.